Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Standart 7-9 Haziran Batı Karadeniz

Başlıktanda anlaşılacağı üzere 7 Haziran Cuma öğleden sonra küçük bir Batı Karadeniz turu planımız var. ALLAH izin verirse planımız 3,5 gün üzerine kurulmuştur.

1 nci Gün

İstanbul' dan çıkış, Safranbolu, Bartın Amasra. Amasrada konaklama

2 ni Gün

Amasradan Çıkıp, bir tarafı orman bir tarafı denizle sarılı Karadenizin en güzel kıyısından Cide' ye. Cide' den sonra deniz manzarısını biraz bırakıp çam ve meşe ormanlarının arasından Pınarbaşı, Kastamonu, Sarımsağı ile meşhur Taşköprü ve Son durak Boyabat.

3 ncü Gün

Bu gün hem geri dönüş yoluna çıkmadan önce istirahat etmek, hemde müthiş doğal güzellikleri ve Meşhur cezaevini gezip görmek için Sinop' a, oradan da ardı arına sıralı 25-30 tane Şelalesi bulunan Erfelek'e. Buradaki istirahat ve yemekten sonra Geceyi geçirmek üzere Gerzeye geçiyoruz.

4 ncü gün

Sabah İstanbul' a doğru yola çıkmak üzere güzergahımı şöyle olacaktır.
    Kargı, Tosya, Ilgaz, Çerkeş, Gerede, İstanbul....

Bu güzergahlarda bize eşlik etmek isteyen, veya o tarihlerde şurada karşılaşırız bende oralardayım diyenler olursa, birlikte sürmek, sohbet etmek ve çay içmek için her zaman hazırız.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

sadık bence şile-kandıra-karasu üzerinden gitseniz. o yolları ve ormanları görseniz daha güzel olabilir. km olarak da pek farketmez. zaman olarak biraz uzayabilir. karasuda longoz ormanı var mesela. görülmesi gerek.

aklında olsun diye yazayım dedim.
    - "eksiklik kendi özümde..."

Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Teşekkür ederim, bende düşündüm ancak öğleden sonra çıkış olacağı için özellikle Safranbolu' ya kadar olan yolu uzatmamak ve o yolu yorgun sürmemek için direk geçmek zorunda kaldım. Diğer türü konaklamalarda da değişikliğe gitmek zorunda kalıyorum. Önerini bir gün günü birlik değerlendiririz hep birlikte İNŞALLAH.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Kadim Üye İlhanESİRCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İlhan Esirci
    Motosiklet
    V-Strom DL 650 K7+ Ramzey QM 200 GY
    Marka
    Suzuki

Şimdiden iyi yolculuklar kardeşim,sorunsuz ve keyifli bir gezi temenni ederim.
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. -La Rochefoucauld

Enduroist Katılımcı Üye TamerTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Tekin
    Motosiklet
    GSF600S
    Marka
    Suzuki

Hadi bakalım tekerleriniz düz bassın,şimdiden sizlere güzel yolculuklar.Küre dağların'daki pınarbaşı Valla kanyonlarına mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.Bartın'da İnkumu'nda çadır kurabilirsiniz harika bir kumsalı ve denizi var.

Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Teşekkürler, sizide aramızda görmeyi bekliyorduk ama tarih uymadı galiba.

Bu arada Amasra' da (aslında inkumunu planlıyorum) kalabilecek uygun fiyatlı ve temiz bir yerler ile görüşebilmek için iletişim bilgilerine ihtiyacım var. Tanıdığı olan var mı oralarda?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Katılımcı Üye Kaan Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Öztürk
    Motosiklet
    tenere XT660Z
    Marka
    Yamaha

hayırlı yolculuklar Sadık. Valla fırsatım olsa tekrar gelirdim.

8. Kaan Öztürk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (28-05-2013)

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Selamlar . Biz de 1 temmuzda karadeniz planlıyoruz ancak amaç doğu karadeniz olacağı için bandırma uzerinden direk samsun a kadar surmeyi planlıyoruz(sanırım 830km falan ). once amasra sinop samsun yapalım istedik ancak amasra sinop arası sahil şeridinin yol olarak oldukca yorucu olduğunu öğrendim okuduğum raporlardan ortalama 50km virajlar 20-30 km ye duşmek gerekiyormuş yola gore 300 km yi 10 saatte gittim diyen raporlar okudum. Hal boyle olunca vazgeçtik amasra nispeten yakın zaten baska bir zaman ayrıca batı karadeniz turu yapıp o tarafa zaman ayırmayı daha uygun buldum. Sen boyabat a kadar gidecekmişsin o taraf hakkında senin raporuna da bakıp ona gore belki bizde rotayı gene amasra ya ceviririz ben cok gormek istiyorum o sahil şeridini pek içime sinmicek gibi oraları es geçip direk samsun yapmak. raporunu merakla bekliyorum yani Yol planlarken epey rapor araştırdım da en guzel raporlar gene enduroisttendi Kaan Bey'in rapor ozellikle epey yardım oldu bir kez daha teşekkürler buradan. Ekonomim iki ayrı turu kaldırabilseydi eşlik etmek isterdim ama pek mumkun gozukmuyor şimdiden iyi eğlenceler guvenli suruşler sana.

10. Sonat BAŞPINAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (28-05-2013)

Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Aslında bu rotayı iki defa gittim ancak ikisi de otomobilleydi, yolculuk tad vermedi ama mekanlar mükemmel. Cide' den sonra sahilden gittiğim için daha önce yolu nispeten biliyorum ve Amasra Cide arası kadar keyifli olmadığından ve gereksiz uzatacağı için dağların arasından gitmek hem manzara hemde sıcağa karşı kalkan olur gibi geliyor. Tabii son yıllarda devam eden yol yapımları ile ilgili bir problem yaşamamayı umuyorum.

Bu arada annem Boyabatlı, Babamda Kargılı olduğundan oraları bilirim ve eski güzel kasabalardır. Madem oraya kadar gidiyoruz görelim istedim. Gruptaki (fanatik) nickli Sinan abide Gerzeli onunda eş dost akrabasını görme fırsatı için Gerze' de konaklayacağız İNŞALLAH.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Bu yolu nicin sahil yollarını kullanarak yapmayı düşünmediniz mesela bende böyle bir rota cizmek arzusundayım ancak ben şile ağva kandıra karasu üzerinden ereğliye gitmeyi ilk günü orada geçirmeyi düşünüyorum gezilecek yerleri gezmek arzusundayım

2. gün Sabah yola çıkarak ereğli zonguldak sahil yolunu kullanarak amasraya geçip 3-4 saatte orayı gezip oradan cideye geçmeyi ve orada konaklamayı düşünüyorum

3. Gün ise cideden sinop a geçerek oradaki yerleri gezmek ve oradan gerzeye geçip konaklamak istiyorum

4. Gün ise sabah gerzeden yola çıkarak safranboluya geçmeyi orayı gezerek konaklamayı düşünüyorum

5.gün ise safranboludan yola çıkarak istanbula geri dönmeyi palanlamaktayım sizce bu güzergah için 4 günlük konaklama fazlamıdır