Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Aytaç ÜZÜM
    Guest

Standart Çıldır Gölü'nde Balık Yiyekim Dedik :)

Aslında haftalardır aklımda olan bir aktivite idi. Çıldır Gölü'nün yazı ayrı güzel kışı ayrı güzeldir. Yazın balık restoranda lezzetli alabalık yenir, sandal ile gölde gezintiye çıkılır; kışın ise donan gölün üstünde kızağa binilir ve çok güzel balıkçı fotoğrafları çekilir..

Ben ilkinden başladım Hazır hava da son zamanların en sıcak günü olunca hem yeni motorumla biraz yol yapmak hem de gezip balık yiyelim dedik. Uzatmadan fotoğraflara geçeyim yavaş yavaş.

Rotam:

Balıkçı restoranın tam olarak yeri ise şurada;

Arpaçay kavşağında bi 5dk'lık mola veriyoruz.

Derken tabela gözüme çarpıyor ve restorana varıyoruz. Yeşillikler içinde göl manzaralı güzel bir yer.

Her ne kadar masalar gölgede olsa da biz güneşte oturmayı tercih ettik çünkü gölge soğuk oluyor. Havanın sıcak oluşu böyle, varın soğuğu siz düşünün (:

Martılar,ördekler,keçiler,inekler,tavuklar,hind iler,kazlar ne ararsanız var (:

2. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (20-09-2013),sinan karagöz (20-09-2013)

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Kayak için aldığım pantolonumu deneme fırsatı buldum aynı zamanda, ne terletti ne de rüzgar geçirdi. Performansı iyiydi. Ancak koruma yönünden zayıf, ilave ile rahatlıkla motor için kullanılabilir..

Masayı da göle nazır hazırlattım. Yeni yol arkadaşımı da bu güzelliklerden mahrum kalmasın diye çekiverdim yanımıza

4. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Balıklar geldi ve müthiş görünüyor. Karşımızda müthiş manzara, bir yanda suyun ve martıların sesi, bir yanda da yol ve hayat arkadaşım..

Adam balığın yanında kavun falan da ikram etti Daha doğrusu öyle düşünüyordum taa ki hesabı ödeyene kadar, meğerse kitlemiş

6. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

AtillaMenekşe (19-09-2013),Engin Delipınar (20-09-2013),sinan karagöz (20-09-2013)

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Fotoğraf çekerken ağacın arkasında duran kayığı görüp foto falan çektikten sonra çalışıp çalışmadığını soruyorum. Görevli ağabey çalıştığını hatta karşı adaya gittiklerini söylüyor. Biz de buraya kadar gelmişken kayık macerası da yaşayalım diyoruz ve anlaşıyoruz görevli abimle.. 10 TL karşılığında geçirecek bizi adaya. Gezip foto çekilip geleceğiz. Aslında ben tereddütteydim fotoğraf ekipmanlarımın başına bir şey gelir falan diye, belli mi olur kayık batar matar Allah korusun Neyse ki çok şükür bir şey olmadı.

8. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Görevli abim (: Çok iyi ve komik bir adamdı (: Bir kaç videosu var ekleyeceğim

3-4 dk'da varıyoruz adacığa. Vardığımızda ilk dikkatimizi çeken ölmüş martılar oluyor. Adada bayağı vardı.

10. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Ekinler insan boyu.. Onlar sıklıkla geldikleri için patika yol oluşturmuşlar, aralardan geçerek ilerlemeye çalışıyoruz.

A-F-R-I-C-A

Demin karşıya baktığımız yerin karşısından şimdi karşıya bakıyoruz

Kısaca demin balık yediğimiz restoran

12. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

6D ile kuş çekilmez diyenlere gelsin

14. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Abi uzaklardan sesleniyor; 'hadi gidelim'. Karşıdan telefon açmışlar,müşteriler gelmiş..

Tamam diyerek onların olduğu yere ilerliyoruz. Bu arada adacığın 3 tane sakini var (: Onlardan birini görüyorsunuz aşağıda (:

Geçen gün 3 tane keçi getirip bırakmışlar adaya, o keçiler burada yaşıyor

16. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Fakat bir tanesini tedavi için karaya götürüyoruz : ( Ayağını kayalıklara sıkıştırmış.. İyi ki de gelmişiz diyorum onu öyle görünce, herşeyde bir hayır vardır...

Zavallıcığın gözleri yaşlıydı, artık ne kadar yanmışsa canı..

Az kaldı..

Ve geldik (:

Kayığı çekiyoruz (:

Kayığı da çektikten sonra yavaş yavaş yola koyulma vakti geliyor.

18. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aytaç ÜZÜM
    Guest

Hesabı ödedikten sonra yola çıkıyoruz.. Ana yola çıkalı henüz 2-3 km olmuştu ki aynamda bir motosikletli beliriyor Yaklaşık 20km kadar birlikte sürdükten sonra duruyoruz. Önce Ivan duruyor ve ardından da ben.

Tanıştırayım Ivan. Çat pat ingilizcemizle konuşup birbirimizi anlamaya çalışıyoruz Çünkü ne o çok iyi biliyor ingilizceyi ne de ben Cem Yılmaz'ın dediği; aslında gibi gönül neler söylemek istiyo ama dil çaresiz :cherry: :queen: Neyse ki eşim ingilizce öğretmeni olduğundan yer yer araya girip yardımcı oluyor ;)

Vel hasıl.. Rusya'dan bir arkadaşı ile yola çıkmış ve Türkiye'yi geziyor. Arkadaşı Gürcistan'da kaza yapmış ve yola tek devam ediyordu. Arkadaşının önemli bir şeyi olmadığını öğrenince içim rahatladı.

Bugün Kars'ta kalacağını ve ertesi gün İshak Paşa Sarayı'na gideceğini söyledi. Ben de Kars'ta yaşadığımı ve yaklaşık 2 ay önce İshak Paşa Sarayı'na gittiğimi söyledim. iletişim adreslerimizi aldık ve ayrıldık. Akşam facebook'tan aradım ve buldum. Baktım bizim fotoğrafımızı yüklemiş. Hemen ben de bendeki fotoları yükleyip mesaj attım kendisine.

Ivan'ın gezisini takip etmek isteyenler için facebook sayfası : (Ivan Chest) https://www.facebook.com/ivan.chest?fref=ts

Bu da Ivan'ın çektiği fotoğraf.. Tekrar teşekkür ediyorum. (belli mi olur belki bir gün burayı okuyabilir..)

Sağlıcakla...

20. Aytaç ÜZÜM güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (20-09-2013),MustafaYAŞA (27-09-2013),Muzaffer Gürtaş (20-10-2013),sinan karagöz (20-09-2013)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu