Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Question . .

. ...
    Konu Suat Dayangaç tarafından (28-02-2016 Saat 10:12 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı Suat Dayangaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ssangyong Korando Sports'un ses sisteminden hic memnun degilim. Esimin Passat'tan inip buna binince radyoyu actigimda moralim bozuluyor.
    Aradigim oyle cok ust duzey, high-end vs bi sistem degil tabi ki. Olabilecek en kisitli butceyle moral bozuklugumu gidermek gibi bi amacim var sadece
    Mutlaka bu konuda cok tecrubeli arkadaslar vardir diye dusunuyorum (Can, senden beklentim yuksek )

Üstat, günümüz teknolojisinde üretilen araçların radyo ve CD player cihazları gayet kaliteli, lakin hoparlörlerin verimi tatmin edemiyor olabilir.
    Alt ve üst desbel aralıklarındaki tüm sesleri yüksek volume de temiz ve net olarak duymak istiyorsan mevcut hoparlörlerini JBL ile değiştireceksin.
    Veyahut cıs tak cıs tak seslerini duymak daha ön planda ise, benim gibi eskiler bilecektir Pioneer marka eski TS serisilerinden hoparlörleri arka cam altına takacaksın.

3. Yavuz GENCOGLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Suat Dayangaç (22-10-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

O Can bensem hemen konuşayım.

Aslında eskiden daha detay bilgi sahibiydim.. O zamanlar baya arabacıydık

Örneğin ben orjinal ve sadelik hastası olduğumdan alfa 147 m şöyle birşey yapmıştım.

Ön hoparlörleri Morel marka uygun ebatta en geniş frekans aralığındaki modelinden bir çift alıp öne taktırdım. Mid tiz için birşey almadım çünkü arabada hazır minik mid tiz ler vardı std.
    Disco arabası gibi uzayan ve zangırdayan bass ları sevmediğimden Hertz marka 25cm çapında kapalı kutu/portsuz (kısa bass vuruşları için) bass aldım
    Ve bu sisteme uygun JBL 4 kanal amfi. (2 kanal hoparlörlere,2 kanal mono edilip bass a kullanıldı )
    Önce orjinal radyo cd ile kullandım ancak sonradan çok ayar imkanı olmadığı için ek masraf çıkarıp Alpine radyo cd çalar aldım böylece amfiye bağlı olarak daha çok ayar yapma imkanım oldu.

Sende hacim daha büyük araç içinde, arkaya da hoparlör ister.kapı içlerini kullandığında tabi daha orjinal görüntüde kalıyorsun, ne meraklı hırsızlara nede araca binenlerin gözüne birşey çarpmıyor.
    Ben yüksek sesli müzikten çok kaliteli müzik peşinde olduğumdan çok abartmadım bana yetmişti.

Senin araca gelince 6 kanal amfi yada 4 kanal stereo bir amfi,1 mono ayrı amfi olarak yapılabilir.

Maslak ta Erdoğan usta var, okçu dan ayrılmış, kendi yerini açmış.o isteğine uygun sistem yapar montaj yapar, ayarlarını da yapar.
    Kasap değildir.

Yerin adını hatırlamıyorum,netten bakıp bulup yazarım.
    4 hoparlör bass ve amfileri, teyp değişmezse işçilikle, 1000-1500 tutar. Teyp te alırsan 2000 e varırsın ama keyif alırsın müzikten.

EDİT :

Zİhnimi ve interneti oldukça zorladıktan sonra sonunda buldum.
    http://www.speed-sound.net/

20.sokak ta .
    20.sokağın sonuna doğru (34.sokak istikametinde)
    Konu Can Ekin tarafından (22-10-2013 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

5. Can Ekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

omercem (23-10-2013),Suat Dayangaç (22-10-2013)

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Selam Suat nacizhane bilgi vermek ihtiyacı hissettim bir zamanlar çokta meraklıydım bu işlere hala evde bir basım iki anfim durur kenarda bir yerde anfi,hoperlör hepsi ok ancak aracındaki player'in çıkışları en önemlisi nekadar güçlü anfi,hoperlör bass takarsan tak sadece yükses ses elde edersin kaliteli ses alman mümkün olmaz üstelik anfi kullansan bile o playerin çıkışları yetersizse bir süre sonra çıkışlar yanacak ve yeni bir player almak zorunda kalacaksın bir durum daha varki orjinal araç tesisatlarında yalıtım rolesi olmadığından sadece anfi ve hoperlör uygularsan insanı uyuz. eden bir motor sesini hoperlörlerden duyacaksın o sebepten ilk yapman gereken cd playeri değiştirmek olmalı bence üstelik çıkışları kuvvetli bir cd player alırsan aynı hoperlörlerden alacağın ses bile belkide sana yeterli gelebilir kalite açısından. heygidi çistak çistak günlerim

7. Engin Öksüz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Suat Dayangaç (22-10-2013)

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Suat Dayangaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyyy is buyuyor
    yoo aslında küçülüyor amacını bilmiyorum çok güçlü ses bass vs bunları istersen büyür ama iyi bir player'a iki kaliteli hoperlörle çok temiz ve orta güçde ses alabilirsin ve dahada az harcamış olursun

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Engin doğru diyor.
    Yalnız Engin, motor sesi ve standart cd çaların zarar görmemesi için düzenekler var onlarda işte malum taktığın hoparlör ve bass tan alacağın perfomansı kısıtlıyor .

Tavsiyem maslak ta speed sound , Erdoğan usta ya bir git tam ne tarz müzik dinliyorsun, nasıl birşey ve bütçe var aklında söyle kesin yardımcı olur.

10. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (22-10-2013)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Suat al bi sennheiser kulak içi kulaklık ......tamamdır... total masraf 250 TL

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suat al bi sennheiser kulak içi kulaklık ......tamamdır... total masraf 250 TL
    mymemory.co.uk den sipariş etsin kargo dahil 20-30£ a gelir
    Çözüm buysa, en uygunu da bu

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mymemory.co.uk den sipariş etsin kargo dahil 20-30£ a gelir
    Çözüm buysa, en uygunu da bu
    Ben bu siteyi ilk defa duyuyorum, bu kulaklıkların fiyatları nasıl bu kadar uygun? Daha önce buradan sipariş verdiniz mi? Türkiye' ye kaç günde geliyor? Biraz heyacanladım farkındayım Beni bir aydınlatırsanız sevinirim. Bende kask içi sistem için bu marka kulaklık kovalıyorumda çok pahalı olunca vazgeçmiştim.

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Söylediğimi geri aldım, o kadar ucuz değilmiş. Ben birden yine gaza gelmişim, dandik modelinin fiyatını görmüşüm Yanlış alarm yani

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu