Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Enes Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    enes bilgin

Standart Soru 2009 model XL700 translap ama 104.000km de

Arkadaşlar Selamlar Konuyu nere açacağımı tam bulamadım ama merak ettiğim bir soru
    var
    Geçenlerde sahibinden'i gezerken 115251957 nuarmalı bir ilan gördüm. İlanda 2009 model xl700 bir transalp var
    fiyatı bana
    çok uygun geldi daha önce 2006 model bir Transalp kullanıcısı oalrak da bu ilanı hafiften sorgulamaya başladım
    sahibi ile konuştum sordum soruşturudum. İlanın fiyatına bakılınca 2009 model bu motor alınabilir gibi gözüküyor ancak kilometresi çok aşırı yüksek
    acaba bu bir sıkıntı mı?

Almayı çok istiyorum ama bundan daha eski motorlar 34.000 de 60.000 de iken kilometresi bu kadar yüksek bi 2009 model almak daha mantıklı değil mi?
    Özellikle Transalp'i olanlar bir fikir söyler ise çok sevinirim yoksa karasız kalmaya devam edeceğim
    Allah affeder ama insan affetmez

Enduroist Katılımcı Üye özgür bağlama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür bağlama
    Motosiklet
    crf 250 l
    Marka
    Honda

bu kadar yüksek km yapacak kadar büyük motor kullanmadım ancak honda cg 125 motorum vardı 95 bin km yol yaptım hiç motor yapılmadı ve bi okadar daha yol yapabilirdi. bir önceki motorum xl700 transalp ti 10 bin km rede sattım benim görüşümü sorarsan bakımları düzenli yapılırsa 500 bine kadar yolu var hiçte birşey olmaz ama tabi iyi kontrol etmek lazım.

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bence kendini biraz daha zorlayabilirsen yani bu motora bu parayı verebiliyorsan daha iyisini ve daha temizini edinebilirsin. En iyisini al ve enduroist ailesinden birine gitmiş olur. Benim tavsiyem. Tahminime göre kilometresi fazla olan bir makine mutlaka aşınmıştır parça sıkıntısı olma ihtimali çok yüksek diye düşünüyorum. Teknik bilgim fazla yok fakat burada çok şey öğreniyorum... Umarım gönlüne göre alırsın... Bende arayış içindeyim... :-)

Arada 2.000 TL fiyat farkı var. Fakat şöylede bir şey var hem 2 yıllık model farkı var hemde KM sıfır sayılır. Ayrıca tanıdık ve bilindik birinden almak kanımca en iyisidir. Tercih elbette senindir. Sadece tavsiye...

Armağan arkadaşımızın ilanı burada http://www.enduroist.com/forum/showt...L-700-Transalp
    Buda Sahibim. com adresi: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5045530/detay/
    Konu Aras Acer tarafından (12-03-2013 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

4. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enes Bilgin (12-03-2013)

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

öncelikle hiç transalpe binmedim, motosiklet teknik bilgim yetersizdir, ticaret yeteneğim azdır (yarı kayserli olmama rağmen), riske girmeyi pek sevmem yinede fikirlerimi okumak isterseniz diye yazdım

satılacak olan xl 700 leri bende takip ediyorum, belirttiğiniz motoruda gördüm siteden,
    1.) o km de motosiklet almam için satıcıyı tanıyor olmam (motoruna gerekli bakımı ve özeni gösteren biri olduğunu kesinlikle bire bir görmem ) gerekir
    2.) yukarıdaki şarta uyuyorsa fiyatınında uygun olması gerekiyor
    3.) ayrıca uzun vadede kullanım için alıyor olmam gerekir, yani daha alırken ne zman satarım kaça satarım hemen satarmıyım gibi henüz düşünmüyor olmam şart

yukarıdaki maddelere uyan bir seçeneğim varsa alırım demyorum ama bir düşünürüm doğrusu

daha düşük model dana az km leri olanlar bana daha cazip gelmiştir her zman, aslında km ye çok takılmamak lazım diyenler mutlaka olacaktır ama ne yazıkki türkiyede yaşayan bir vatandaş olarak takılmak zorunda kalıyoruz (bu konuyu parantez içinde açmak istiyorum; ülkemizde 0 motosiklet fiyatları yüksek, alım gücümüz diğer ülkelere göre düşük bu nedenle alım satımda minimum zarar düşüncesi, bakım masrafları, minimum sürede satma isteği ve aldığımız motordan maksimum verim alma isteği ile 100.000 km çoğumuzda yüksek km düşüncesi yaratıyor, çünkü bizler genelde hobi amaçlıda olsa aldığımız makinaları genel amaçlar içinde kullanıyoruz.)
    aslında kaliteli motor firmalarının hiç birinde bir motor üretirken 100.000 de kullanılamaz hale gelir diye bir düşünce profilinde olmadıklarını hepimiz zaten biliyoruz, yinede yukarıda saydığım sebeplerden ötürü böyle seçeneklerden uzak durmayı tercih ediyoruz, doğrumu yapıyoruz yanlışmı yapıyoruz henüz bir fikre sahip değilim.

değişik düşünceleri paylaşmak için sorduğunuzu düşünerek paylaştım, yukarıdaki yazdıklarım kendi düşüncelerimdir.
    Konu ErkanDEVRİM tarafından (12-03-2013 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

6. ErkanDEVRİM, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enes Bilgin (12-03-2013)

Isim
    enes bilgin

Alıntı arasacer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kendini biraz daha zorlayabilirsen yani bu motora bu parayı verebiliyorsan daha iyisini ve daha temizini edinebilirsin. En iyisini al ve enduroist ailesinden birine gitmiş olur. Benim tavsiyem. Tahminime göre kilometresi fazla olan bir makine mutlaka aşınmıştır parça sıkıntısı olma ihtimali çok yüksek diye düşünüyorum. Teknik bilgim fazla yok fakat burada çok şey öğreniyorum... Umarım gönlüne göre alırsın... Bende arayış içindeyim... :-)

Arada 2.000 TL fiyat farkı var. Fakat şöylede bir şey var hem 2 yıllık model farkı var hemde KM sıfır sayılır. Ayrıca tanıdık ve bilindik birinden almak kanımca en iyisidir. Tercih elbette senindir. Sadece tavsiye...

Armağan arkadaşımızın ilanı burada http://www.enduroist.com/forum/showt...L-700-Transalp
    Buda Sahibim. com adresi: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5045530/detay/

Evet abicim bu ilana da baktım aralarında model olarak ve km olarak çok fark var
    ancak bir de yanında verdiği malzemeler vs ile o bahsettiğim 2009 model,
    çok ucuza gelmiş oluyor yani gerçekten km'si problem olmaz dicem alıcam
    ama sen de halklsın parçalar aşıma uğramıştır illaki değişeni edeni de vardır dile kolay 109bin km yapmış
    Konu Enes Bilgin tarafından (12-03-2013 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

Isim
    enes bilgin

Alıntı devrim79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satılacak olan xl 700 leri bende takip ediyorum, belirttiğiniz motoruda gördüm siteden, kendi fikrimi söyleyeyim o km de motosiklet almam için satıcıyı tanıyor olmam (motoruna gerekli bakımı ve özeni gösteren biri olduğunu kesinlikle bire bir görmem gerekir) ve fiyatınında uygun olması gerekiyor ayrıca çok uzun süreli bineceksem alırım demyorum ama bir düşünürüm doğrusu, daha düşük model dana az km leri olanlar bana daha cazip gelmiştir her zman, aslında km ye çok takılmamak lazım ama ne yazıkki türkiyede yaşayan bir vatandaş olarak takılmak zorunda kalıyoruz (bu konuyu parantez içinde açmak istiyorum; ülkemizde 0 motosiklet fiyatları yüksek, alım gücümüz diğer ülkelere göre düşük bu nedenle alım satımda minimum zarar düşüncesi, bakım masrafları, minimum sürede satma isteği ve aldığımız motordan maksimum verim alma isteği çünkü bizler genelde hobi amaçlıda olsa aldığımız makinaları genel amaçlar içinde kullanıyoruz)

o motorun yarı km sinde veya yarı km sinden bile düşük motorlar var aralarında uçurum fiyat farkıda yok

değişik düşünceleri paylaşmak için sorduğunuzu düşünerek paylaştım, yukarıdaki yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, kimseyi bağlamaz
    aynen, düşünceni paylaşmana sevindim çok teşekkürler kardeşim!

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bence ileride yapacağın masraf çok daha fazla olabilir. Yapacağın masraf üzerinde çok fazla dediğin aksesuarların maliyetini kolaylık çıkarabilme ihtimali var fikrimce... O aksesuarları çok uygun bir rakamla daha sonrada edinebilirsin. İlerde kafanda soru işareti takılacağına senin seçimlerine bağlı ve zevk renk uyumuna bağlı olarak yeni aksesuar edinme şansında olur. Sonuçta bir başkasının taktığı aksesuar her ne kadar ideal gibi görünse de beğenmeyebilir ve tekrardan değiştirebilirsin diye düşünüyorum... Öncelik bana göre aksesuar değil motorun iyi olmasıdır. Dediğim gibi karar yine senindir... Sadece kişisel öneride bulunuyorum. Kolay gelsin...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

Alıntı asdsee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen, düşünceni paylaşmana sevindim çok teşekkürler kardeşim!
    tekrar oku zira değişiklik yaptığım yerler özellikle ilk cümle senin için önemli olabilir
    Konu ErkanDEVRİM tarafından (12-03-2013 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.