Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 106 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart İNTERCOM İÇİN YARDIM RİCA EDİYORUM

Arkadaşlar bu konu çokca açılmıştır eminim ben duruma çok hakim değilim bildiğim daha doğrusu istediğim en önemli şey bir çok markayla uyumlu olsun istiyorum yani bir çok marka var ama genelde hepsi kendi markasıyla eşleşiyor ben istiyorumki bir çok cihazla eşleşebilen bir şey olsun telsiz ıvır zıvır kullanmadan schuberth c3 pro kask kullanıyorum kendi intercomu var 950 tl cik e o kadar para verip sadece schuberth kaskı olanlarlamı yol yapacağız çok saçma geliyor bu iş bana fiyat olarak illaki şunu geçmesin demiyorum ama en azından bu kadar para vereceksek bir çok markaya bağlana bilen bir şey olsun istiyorum yoksa diğer özellikler radyo,gps vs bir çoğunda var zaten varmıdır bildiğiniz böyle bir cihaz şunu beğendim anında iletişim diyor ama tam anlamadım nedir ne değildir
    http://www.hondamototal.com/?urun-20...i-Paket--.html

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Engin Sefim,

Gerçekten cok tartıştık bunu ve sonuca eremedik. Ben schubert in sistemini iki yil kullandım. Iki yılın sonunda sarji artık cok az dayandigi için bıraktım. Cardo ürünü oldugu icin tüm cardo modelleri ile eslesir lakin bu matkayi çok kullanan yok.

Aimdi midlamd kullanıyorum. Cevrem de epeyce kabul gören bir marka ve cok memnunum. Özellikle 3 günü aşan şarj süresi ve birden fazla cihaza bağlanması (aynı marka) çok iyi.

Düşünürsen ithalatçısı Ozan Bey i tanırız. Fiyatta bize elinden geleni yapar.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Ersan abim söylediğinden anladığım öyle bir cihaz yok illaki kendi marka grubuyla eşleşmek zorunda doğrumudur ?
    şayet öyle ise midland a baktım en fazla kendi içinde bile 4 motor a kadar müsade ediyor en azından bari kendi içinde fazla olsa daha iyi olur diye düşünüyorum scala g9 9 kişi aynı anda diyor ne bileyim sanki daha kullanışlı gibi geldi
    yok mudur bir çok markayla uyumlu bir cihaz acaba fuarımı beklesek daha yeni birşey çıkarmıki acep

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Engin,

Midland in ust serileri de cok sayıda bağlantıya izin veriyor. Ancak, ayni anda bu konferans sistemine ne kadar gerek var bilemedim. Benim kullandığım cihaz da bu özellik olsa da aynı anda en cok kullandigim bağlantı 3 li bağlantı oldu. GPS e birincil bağlantıyı yaptım. Telefonu da gps e bagladigim için ayrica baglanti gerekmedi. Kalan iki bağlantıyı artci ve diğer motosiklet (Erkan Hoca) için kullandım. Tek tus ile aralarında tercih yapabiliyorsun. Bir kere tanitirsan 9 bağlantıya kadar hafıza da tutuyor. Birbirlerine yaklastiklarinda komut vermeden baglaniyorlar. Vox veya tek tus ile konusma baslatabiliyorsun.

Mesafe açık alanda gayet yeterli. 3km civarı. Engebeli arazide kesinti oluyor ama olur o kadar.

Sonuçta ben memnunum.

Ilk sorunu cevaplamamisim. Malesef oyle bir cihaz olduğunu sanmıyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

5. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (09-12-2013)

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı Engin Öksüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konu çokca açılmıştır eminim ben duruma çok hakim değilim bildiğim daha doğrusu istediğim en önemli şey bir çok markayla uyumlu olsun istiyorum yani bir çok marka var ama genelde hepsi kendi markasıyla eşleşiyor ben istiyorumki bir çok cihazla eşleşebilen bir şey olsun telsiz ıvır zıvır kullanmadan schuberth c3 pro kask kullanıyorum kendi intercomu var 950 tl cik e o kadar para verip sadece schuberth kaskı olanlarlamı yol yapacağız çok saçma geliyor bu iş bana fiyat olarak illaki şunu geçmesin demiyorum ama en azından bu kadar para vereceksek bir çok markaya bağlana bilen bir şey olsun istiyorum yoksa diğer özellikler radyo,gps vs bir çoğunda var zaten varmıdır bildiğiniz böyle bir cihaz şunu beğendim anında iletişim diyor ama tam anlamadım nedir ne değildir
    http://www.hondamototal.com/?urun-20...i-Paket--.html
    http://www.enduroist.com/forum/showt...light=intercom

7. Yavuz GENCOGLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (09-12-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

bildiğim kadarıyla her marka farklı bir frekans kullanıyor. dolayısı ile başka markalarla eşleşmiyorlar. eğer radyo lu istemiyorsan, Amerika da satılan Sena SMH10 u tavsiye ederim. Çiftinin fiyatı 200$ a kadar düşmüştü bir ara. Özellikle ses kalitesi ve pil dayanımı oldukça başarılı. Ayrıca MP3 ile kablo vasıtasıyla da bağlanabiliyor.

9. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (09-12-2013)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Engin ben de cok baglantiya cok ihtiyacin olmayacagini dusunuyorum. Benim esim motosiklete binmedigi icin ben hep tek takiliyorum ve sadece kendi telefonumla baglanti kuruyorum. Senin birde esinin intercomu ile eslestirecegini dusunsek bile bana 8-9 tane cihazla eslesebilmesi cok elzem degilmis gibime geliyor. Bence en onemlisi pil suresi. Uzun yola ciktiginda gun icinde sarji biten bir cihaz can sikabilir. Hele ki alistiktan sonra insan ciden aramaya basliyor.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

11. Faruk Ortaç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (09-12-2013)

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla her marka farklı bir frekans kullanıyor. dolayısı ile başka markalarla eşleşmiyorlar. eğer radyo lu istemiyorsan, Amerika da satılan Sena SMH10 u tavsiye ederim. Çiftinin fiyatı 200$ a kadar düşmüştü bir ara. Özellikle ses kalitesi ve pil dayanımı oldukça başarılı. Ayrıca MP3 ile kablo vasıtasıyla da bağlanabiliyor.
    Kağan bahsettiğin cihazı araştıracağım teşekkür ederim

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin ben de cok baglantiya cok ihtiyacin olmayacagini dusunuyorum. Benim esim motosiklete binmedigi icin ben hep tek takiliyorum ve sadece kendi telefonumla baglanti kuruyorum. Senin birde esinin intercomu ile eslestirecegini dusunsek bile bana 8-9 tane cihazla eslesebilmesi cok elzem degilmis gibime geliyor. Bence en onemlisi pil suresi. Uzun yola ciktiginda gun icinde sarji biten bir cihaz can sikabilir. Hele ki alistiktan sonra insan ciden aramaya basliyor.
    Faruk ben artçıdan ziyade kalabalık sürüşlerde birbirimizle kolay nasıl iletişim halinde olabiliriz diye düşünmüştüm sanırım söylendiği gibiyse yani her marka ayrı frekans kullanıyorsa o zaman belli bir markanın şarjı iyi giden ses kalitesi vs artıları olan bir tane bakıcam artık

cevap veren elleriniz dert görmesin arkadaşlar

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Ben, android uyumlu telefon olan arkadaşlarımla, intercom ( https://play.google.com/store/apps/d...intercom&hl=tr ) uygulaması ile iletişim kuruyorum. Zaten herkeste bluetooth kulaklık ta var, programdan ister bluetooth, ister wifi ile birbirinize bağlanabiliyorsunuz. Herhangi bir sınırlama da yok, tek şart bluetooth - wifi erişim mesafesini ayarlamakta ;)
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

15. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (10-12-2013),Engin Öksüz (09-12-2013)

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu