Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC750

Enduroist Katılımcı Üye Halil AKGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    halil akgul
    Motosiklet
    ybr 125
    Marka
    Yamaha

Alıntı Selcoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benım boyum bıraz kısa geldı 1,70 ım. Motoru 3 cm dusurduk sımdı ayaklarım daha saglam basıyor.
    selam selcuk;

nasil yaptin? anlatabilir misin? yurtdisinda bunun icin pahali bir aparat satiliyor.
    Saygilarimla,

Halil

Enduroist Üye Selçuk pınarbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk pınarbaşı
    Motosiklet
    Nc750x
    Marka
    Honda

Alıntı Halil AKGUL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam selcuk;

nasil yaptin? anlatabilir misin? yurtdisinda bunun icin pahali bir aparat satiliyor.
    Cok basıt onden amortısor baglantıları var alt ve ust olmak uzere. Usttekı allen anahtarla alttakını de 14-15 lokma takımıyla gevsetıp 3 cm dusuruyorsun. Bu kolay kısmı . Burada dıkkat edecegın ıkı amortısorde kumpas ıle ölç tam 30 mm yukarı cıkmıs olsun . Daha zor olan arkası. Alt amortısor baglantı cubukları var onları sokuceksın ancak motoru arka tutma yerlerınden ceraskal yada vinc yardımıyla askıda tutman lazım. Orta sehpa da olur ama yenı cubukları takmakta zorlanırsın dengeye gelmez . Ceraskal yardımıyla arkasını askıya al . Ama tekerıde yerden tam kesme . Internette de pahalı dedıgın parcaları anahtar takımı ve lokma yardımıyla sokuceksın. Cıkan cubukların delık merkezı 1 cm yanı 10 mm daha uzununu paslanmaz 6 mm sacdan keserek daha sonra delıklerını delerek ve herhangı bır burulma varsa kesılen saclarda onlarıda duzeltıp takıyorsun. takarken ceraskalı az salıyorsun ve saplamalrın denk geldıgını goreceksın . Takıp somunlarıda sıkıyorsun ve 3 cm alcalmıs oluyor. Kestırecegın parcaları orjınalı gıbı olmasına gerek yok . Dıkdortgen kestır gıtsın sıkıntı olmaz . Sadece enıni cıkan orjınal parcanın en genıs yerıne uy , boyunuda 10 mm uzun yaptır o kadar. Yada yalova ya gel yardımcı olurum saygılarımla. Ben bu sekılde su ana kadar kullandıgım tum motorları ındırdım bı sıkıntı yasamadım. Scooterlar harıc

Enduroist Katılımcı Üye Halil AKGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    halil akgul
    Motosiklet
    ybr 125
    Marka
    Yamaha

cok guzel anlatmana ragmen benim harcim degil. yaz sezonu bi haftasonu o taraflara gelirim buyuk ihtimalle, senle yuzyuze konusabilirim bu konuyu. senin motosiklete bakip herhangi bir sorun olmazsa belki bende yaptirabilirim. tesekkurler ilgin icin.
    Saygilarimla,

Halil

Enduroist Üye Selçuk pınarbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk pınarbaşı
    Motosiklet
    Nc750x
    Marka
    Honda

Alıntı Halil AKGUL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok guzel anlatmana ragmen benim harcim degil. yaz sezonu bi haftasonu o taraflara gelirim buyuk ihtimalle, senle yuzyuze konusabilirim bu konuyu. senin motosiklete bakip herhangi bir sorun olmazsa belki bende yaptirabilirim. tesekkurler ilgin icin.
    Herhangı bır sorun kesınlıkle olmaz musaıt oldugunda beklerım yardımcı olurum .

Enduroist Üye Semih OKUROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih OKUROĞLU
    Motosiklet
    Nc 750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı Selçuk pınarbaşı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende nc 750 x aldım su an tam 1000 km de . Yakıt uzun yol 3,1 lt ye kadar dusurdum 90 -110 km seyır yyaptım. Ama ortalamaya bakarsanız 3,8 - 4 lt arasında sarfıyatı var. Benım boyum bıraz kısa geldı 1,70 ım. Motoru 3 cm dusurduk sımdı ayaklarım daha saglam basıyor. Bırde ruzgar kaskta cok patlıyordu givi tur camı olmasına ragmen. Onada windscreen ilave ettım uzerıne onuda cozdum sımdı gayet ıyı. Gıdona 3 cm yukseltme 2 cm yakınlastırma taktım cok daha rahat oldu. Daha bır cok sey yaptım Yakında resım eklıycem
    Selçuk bey; Gıdona 3 cm yukseltme 2 cm yakınlastırma takarken herhangibir kablo veya boruyu soktünüzmü? firen hortumu nc700 lere göre farklı yere tutturulmuş. Gİdon yükseltme ve yakınlaştırma parçasını takınca gerilicek gibi duruyor. Ya da ilave paça ile eski yerine sabitlenebilir gibi geliyor. Montaj sırasında nasıl bir yol izlediniz? Bende bu parçaya ihtiyaç duyuyorum.
    Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına
    Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
    Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

Enduroist Üye ALPER AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Merhaba arkadaşlar;
    NC 750 ile ilk depom bitmek üzere. Anadolu yakasında sabah işe giderken, ve akşam eve dönüşte kullandım. Kartal-Gebze arasında.
    Şuanki verilerle 10,9lt benzin ile 281km yol yapmışım. yol bilgisayarı 3,9 Lt/100km gösteriyor zaten. Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra yaklaşık 75-85 km daha yol yapabileceğimi düşünüyorum.sanırım yanılmıyorum? birde 1000 km bakım öncesi zinciri yağlamak gerekir mi?

Enduroist Üye Semih OKUROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih OKUROĞLU
    Motosiklet
    Nc 750 XA
    Marka
    Honda

Yakıt değerleriniz normal ve tespitleriniz doğru. 1000 bakımından önce zincir yağlayabilirsiniz hatta 2 kere yağlamanız gerekebilir .
    Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına
    Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
    Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

8. Semih OKUROĞLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ALPER AYDIN (13-05-2014)

Enduroist Üye ALPER AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı Semih OKUROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt değerleriniz normal ve tespitleriniz doğru. 1000 bakımından önce zincir yağlayabilirsiniz hatta 2 kere yağlamanız gerekebilir .
    zincir yağ konusu daha önce detaylıca tartışılmış forumda görüp hatırladığım kadarıyla. Siz hangi yağı tercih ediyorsunuz Semih hocam?

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı ALPER AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    NC 750 ile ilk depom bitmek üzere. Anadolu yakasında sabah işe giderken, ve akşam eve dönüşte kullandım. Kartal-Gebze arasında.
    Şuanki verilerle 10,9lt benzin ile 281km yol yapmışım. yol bilgisayarı 3,9 Lt/100km gösteriyor zaten. Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra yaklaşık 75-85 km daha yol yapabileceğimi düşünüyorum.sanırım yanılmıyorum? birde 1000 km bakım öncesi zinciri yağlamak gerekir mi?

Ne, bu 750 de yol bilgisayarı da mı var?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Katılımcı Üye TahsinAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tahsin Aksu
    Marka
    Diger

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne, bu 750 de yol bilgisayarı da mı var?
    Ersan baba dert etme. 750'nin yol bilgisayarı varsa bizim de kapı gibi combine ABS'miz var

12. TahsinAksu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Alparslan osmanoğlu (15-10-2014),Ersan ÖZYURT (17-05-2014)

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu