Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Ben iki servis (mototal ve esengul) bir de ozel bir atölye de gördüm. Özellikle ana baglantilarda kullanmaları icin ısrar edin. Servis se yapmam diyemez, servis degilse de sizi kirmaz
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Babür Karaoğlu
    Guest

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda Esengül ve yanılmıyorsam d&b motor dada gördüm.
    Şanslıyım sanırım yaş 27
    yok onu demek istemedim.

ben de gördüm servislerde tork anahtar, gayet güzel duvara asılmıştı süperpoze gibi

ama daha eline alıp tork anahtarıyla herhangi bir somun sıkanı görmedim...

3. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (16-12-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Babür Karaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok onu demek istemedim.

ben de gördüm servislerde tork anahtar, gayet güzel duvara asılmıştı süperpoze gibi

ama daha eline alıp tork anahtarıyla herhangi bir somun sıkanı görmedim...
    İyi cidden şanslıyım, esengül zincir ayarladıktan sonra arka tekerlek milini tork anahtarıyla sıktı.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Diş açılması gereken bir durumda kaliper vidasına torx anahtarını sıkıştırıp açabildik alyandan daha etkili ama sağlıklı olamayabilr bu arada stanley marka bikaç alyan takımı buldum fiyatları arasında fark var ve bu fiyat farkı üründeki malzeme kalitesini değiştirir mi yoksa kullanım koşulunu bugüne kadar hiç böyle deli olmadım açıkçası o vidayı o halde gördükten sonra kesinlikle iyi bir takım almalıyım
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Enduroist Kadim Üye Sertaç Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Tork anahtarini bmw sayesinde.kullanmaya basladim. Daha once transalp kullanirken tork bilgileri servis kitapciginda yomtu yada ben görmedim. Bmw aldiktan sonra cogu islemi kendim yapmaya basladigimdan tork anahtarinin gerekliligi dogdu en ucuz olarak ebay da buldum. Fakat kargo beklemek istemedigimden bauhaustan aldim. 5-35 nm ve 35-105 di sanirim 2 tane aldim. Motorumun tum somunlarini, yag filitresini ve bujilerini tork anahtariyla sıkıyorum. Tork anahtarlarinin birim fiyati 160 tl ve 189 tl idi. 5 aydir kullaniyorum.herhangi bir sorun yok
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

7. Sertaç Sakarya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recep Alışkan (23-12-2013)

Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

servis manualinde bildiğim kadarıyla yok ama gereklimi??gerekli uzun yola çıkıyorsak bulunması bulunmamasından iyidir geçen hafta aldığım bazı parçaların fotosunu vakit bulunca yükleyeceğim

Enduroist Üye oguz.aktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz Yaşar Aktan
    Motosiklet
    XTZ660 Ténéré (1997)
    Marka
    Yamaha

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diş açılması gereken bir durumda kaliper vidasına torx anahtarını sıkıştırıp açabildik alyandan daha etkili ama sağlıklı olamayabilr bu arada stanley marka bikaç alyan takımı buldum fiyatları arasında fark var ve bu fiyat farkı üründeki malzeme kalitesini değiştirir mi yoksa kullanım koşulunu bugüne kadar hiç böyle deli olmadım açıkçası o vidayı o halde gördükten sonra kesinlikle iyi bir takım almalıyım
    Recep Bey,
    Bu yazdıklarınızda tork anahtarı ile torx anahtar karışmış gibi sanki... Ukalalığımı lütfen bağışlayın; torx anahtar yıldız uçlu bir anahtardır, tork anahtarı ise bir vidayı belli bir güçle sıkmayı sağlayan bir aparattır. Uzun yolda ise yanında tork anahtarı taşıyana ben okuduğum yüzlerce gezi raporunda hiç rastlamadım, yol koşullarında iş el ayarına kalıyor sanırım. Aynı ürünün farklı fiyatlarla satılmasına gelirsek; ürünün taklit olmadığından şüphe duymuyorsanız daha uygun fiyatlı olanı alın derim. Ülkemizde "serbest piyasa" konusu biraz yanlış anlaşılıyor, 3 liralık malı isteyen 5 liraya, isteyen 10 liraya satıyor bence...

10. oguz.aktan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Recep Alışkan (24-12-2013)

Babür Karaoğlu
    Guest

bi kere tek tork anahtarı çoğu kez yeterli değil.

onların da en az 2 tanesini edinmeniz gerek; biri az-orta tork gerektiren işler için, diğeri orta-çok tork gerektiren işler için

pahalı, ağır.

her zaman hassas değil, bazen kalibrasyonu şaşıyor ve faydasından çok zarar verebiliyor

velhasıl el hassasiyetinize güvenin, gerisini merak etmeyin...

12. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recep Alışkan (24-12-2013)

Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı oguz.aktan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Recep Bey,
    Bu yazdıklarınızda tork anahtarı ile torx anahtar karışmış gibi sanki... Ukalalığımı lütfen bağışlayın; torx anahtar yıldız uçlu bir anahtardır, tork anahtarı ise bir vidayı belli bir güçle sıkmayı sağlayan bir aparattır. Uzun yolda ise yanında tork anahtarı taşıyana ben okuduğum yüzlerce gezi raporunda hiç rastlamadım, yol koşullarında iş el ayarına kalıyor sanırım. Aynı ürünün farklı fiyatlarla satılmasına gelirsek; ürünün taklit olmadığından şüphe duymuyorsanız daha uygun fiyatlı olanı alın derim. Ülkemizde "serbest piyasa" konusu biraz yanlış anlaşılıyor, 3 liralık malı isteyen 5 liraya, isteyen 10 liraya satıyor bence...
    Estağfurulah güzel abim paylaşımların ve alakan için çok teşkkr ederim..Sayfanın başına ön fren kaliperindeki sorun olan vidaya baktığımızda vidanın içinin iyice dağıldğını görebilirsinz bu durumda ilk msjımda belirttiğim TORX anahtarını eşit miktarda yukardan baskı uygulayarak sorunu çözdük fakat başka bir yollada çözülür müydü belki ancak bn bu şekilde çözdüm geçen c.tesi günü Tekzenden eksik olan bazı alet edevatlarının bir bölümünü tamamladım.Tekzenden önce İZELTAŞ ömürboyu garantili olan allen takımını aldım 40 tl fakat odamdaki 10 kg dumbell den daha ağır diyebilirim
    arkadaş Tekzende stanleyin allen takımını 10 tl ye aldı toplam 10 parça kesinlikle serbest piyasa piysa ekenomosinin eksileri diyebiliriz çok fazla araştırıp kıyaslamak ve incelemek gerek çünkü emitasyon da oldukça fazla.Tork anahtarına bende hiç rastlamadım ama serviste kullanımını gördüm diyenler dolayısıyla bulunması bulunmamasından daha iyi olur diye düşünüyorum

Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı Babür Karaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kere tek tork anahtarı çoğu kez yeterli değil.

onların da en az 2 tanesini edinmeniz gerek; biri az-orta tork gerektiren işler için, diğeri orta-çok tork gerektiren işler için

pahalı, ağır.

her zaman hassas değil, bazen kalibrasyonu şaşıyor ve faydasından çok zarar verebiliyor

velhasıl el hassasiyetinize güvenin, gerisini merak etmeyin...
    Babür Abi ''orta-cok'' kalitede olan ürün ''az-orta''kalitedeki ürünün yaptığı işlevleri tamamyabiliyor mu?

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu