Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    the venturer
    Guest

Standart Motosiklette Inverter kullanımı

15 Temmuz'da kısmetse bir Karadeniz turum var ve laptop da dahil tüm ekipmanı almayı düşünüyorum. GPS rota kayıtları ve resim arşivleri, pil ve cep telefonu şarjları için.
    Rain marka 150 Watt'lık bir inverter buldum. Motosiklette Inverter'ın artıları ve eksilerini tavsiyelerinizle yazarsanız sevinirim.
    Hepimize iyi sürüşler.

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Dostum öncelikle merhabalar senin ve coğu motorda rolantide calışırken motor şarj yapmaz ve kullanacağın invertörde cok akım cekeceği için aküdü cok yüksek seviyede bitirir ve motorunda şarjını cok zorlar konjektör gibi motordaki malzemeye zarar verir bundan dolayı sakın kullanma bu konuda gerekli bi,lgi ve beceriye sahip olduğumdan dolayı söylüyorum. Motorla ilgili bir derdin varsa bana gelebilirsin ayrıca gecen yaz bende 3 arkadaşım ile ikitane DL650 ve bir tane F650 ile karadeniz turuna cıktık ve F650 yandı haberin olsun bilgine arz ederim bilgilenmek istersen ara beni fikirler beyan edebilirim saygılarımla.

the venturer
    Guest

Alıntı HAKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle merhabalar senin ve coğu motorda rolantide calışırken motor şarj yapmaz ve kullanacağın invertörde cok akım cekeceği için aküdü cok yüksek seviyede bitirir ve motorunda şarjını cok zorlar konjektör gibi motordaki malzemeye zarar verir bundan dolayı sakın kullanma bu konuda gerekli bi,lgi ve beceriye sahip olduğumdan dolayı söylüyorum. Motorla ilgili bir derdin varsa bana gelebilirsin ayrıca gecen yaz bende 3 arkadaşım ile ikitane DL650 ve bir tane F650 ile karadeniz turuna cıktık ve F650 yandı haberin olsun bilgine arz ederim bilgilenmek istersen ara beni fikirler beyan edebilirim saygılarımla.
    Merhaba. Başka forumlardan inverter kullanan arkadaşlar var. İstersen oradaki tartışmalarla ilgili linkleri yollayabilirim. Motor hareket halindeyken kullanacağım inverter ı.Dolayısıyla 4-5000 devir aralığı şarj edecektir. Bir elektronikçi arkadaşla 12 V /7 Ah aküde inverterdan laptopa elk. aldım. Tam full iken 3 amperi geçmemişti aldığı güç. Aslında sana uğramak isterim. Birkaç aydır şikayetim var motorda. Sanırım yan ayak switch i. Emin değilm ama. Sorun şu motor marşa basıyor. Akü sağlam. Enjeksiyonda bir sorun yok. Fakat bazen motor çalışır çalışmaz stop ediyor aniden. Çalışması ve stop etmesi bir anda...
    BMS Control Unit'in switchini sök bir müddet bekle yine tak dediler. Bulup sökene kadar canım çıktı. Eski F serisi gibi değilmiş. Cumartesi günü söküp taktım. dün gezmeye çıktım. Dönüşte usandırdı beni. Yorumlarını bekliyorum.
    Bununla ilgili de tartışma linklerini atabilirim.

Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Olur dostum müsait olursan c.tesi günleride ben calışıyorum cep tel 0532 335 11 40 dan bana ulaşabilirsin konuları tartışırız beraberce saygılar

the venturer
    Guest

Teşekkür ederim Hakan Bey. Görüşmek üzere. Bir Türk kahvenizi içmeye geleceğim inşallah. İyi sürüşler.

Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Beklerim sizi siz nerede oturuyorsunuz

the venturer
    Guest

Size 100 km kadar uzağım. Ama mesafe önemli değil. Çıktığım zaman minimum 200 km oluyor zaten. Biraz memleket havası da koklamak lazım.