Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye yalcinbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Standart endurocu arkadaşlar fikrlerinize ihtiyacım var

Herkese selamlar uzun yıllar race kullandım sonra xt 125 aldım küçük geldi sattım ama enduro çok keyifli
    iki sorum var
    1) klr 650 2005 model 30.000 km nasıl klr nin artısı eksisi nasıl uzun yolda kullanacağım yani asfaltta araziye girmiyorum
    2) tek silindir enuro ile çift silindir arasında ki farklar neler olumlu olumsuz yönleri ile
    arkadaşım da africa twin var satıyor almaya niyetlendim kullandım mükemmel çift silindir fakat tek silindir enduro kullanmadım...kıyaslarken africaya göre kıyaslarsanız sevinirim...

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

klr 650 taş gibi makinadır avrupada çok yagın bir motosiklet ve avrupada kawa servisi de skıntısz burada japonlarda açıkçası honda peşine yamaha gelir ki yamahayla ilgili şikayetler de yok değil
    tek silindiler genel olarak gerçek enduro diye de adlandırlıyor yani kullanım amacı daha çok arazi şartları için çevik ve hafiftirler bakımları basit ve vibrasyonludur(dağa tepeye girmeyeceksen tek silindir almamanı öneririm)
    çift silindir motosikletler vibrasyonu oldukça azdır uzun yol motorudr daha bir tuningdirler kendileri uzun yolda saatlerce sürebilirsin eksisi (arazide süreceksen tek silindire göre biraz daha hantal olabiliyor)

son olarak bmw f650 olsun suziki v storm(enduro değil diyen çok )olsun kawa klr 650 olsun transalp tenere olsun bunlar evladiyelik motosiklerlerdir senin kullanım alanın hangisiyle ona göre bir seçim yapman gerek uzun yol konforlu yol arada engebe isriyorsan çift silindir yok hep engebe dağ taş arada asfalt tek silindir daha bir cross özelliği olan modelleri almanda fayda var
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

3. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yalcinbaris (05-01-2014)

Enduroist Üye Alpay Demiray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alpay Demiray
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

arkadaşım da africa twin var satıyor almaya niyetlendim kullandım mükemmel çift silindir fakat tek silindir enduro kullanmadım...kıyaslarken africaya göre kıyaslarsanız sevinirim...[/QUOTE]

Africa nın arkadaşınızda olduğundan temiz olup olmadığı ile ilgili içinizde bir şüphe yoksa,
    boy probleminiz yoksa o motoru almanızı öneririm.

5. Alpay Demiray, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yalcinbaris (05-01-2014)

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Uzun yıllardır arkadaşımda motor remiz fakat 92 model ve sıkıntı çıkarırsa aydında yaptırabileceğim yer yok elinde iki tane var birde 93 model parça bulabilirsem sıfır dan toplayabilrim fakat parça bulabilirsem ve takıldığımdayardımcı olabilecek bir usta lazım eğer çok fark yoksa 2005 daha mantıklı geliyor birde kawasaki tanıdığım bildiğim marka

Enduroist Üye Mehmet Tolga AKALIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Africa Twin, Ramzey 200 cross
    Marka
    Honda

Yalçın Bey selam . Africa genelde sorunsuzluğu ile bilinir. El kitapçığı biraz kişisel ilgi ve genel olarak motordan anlayan herhangi bir usta ile sonuç alabilirsiniz. Motoru yolda kullanacağınızı ifade etmişsiniz . . Diğer yandan forumlardan elde ettiğim genel izlenimi göre klr, endurolar içerisinde ağırlıklı asfalt kullanımı için tercih edilen bir model değil(vibrasyon yoğunluğu) bu kapsamda diğer alternatif tek silindir endurolara bakabilirsin f 650 transalp 600 suzuki firewind kle 500 gibi... Bu sorulara ve alternatif motor arayışlarınıza yardımcı olmak için bir bütçe aralığı vermenizde de fayda var. Son olarak tek silindir çift silindir farkları ile ilgili forumlarda oldukça fazla bilgi var

8. Mehmet Tolga AKALIN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yalcinbaris (08-01-2014)

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Mehmet Tolga AKALIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalçın Bey selam . Africa genelde sorunsuzluğu ile bilinir. El kitapçığı biraz kişisel ilgi ve genel olarak motordan anlayan herhangi bir usta ile sonuç alabilirsiniz. Motoru yolda kullanacağınızı ifade etmişsiniz . . Diğer yandan forumlardan elde ettiğim genel izlenimi göre klr, endurolar içerisinde ağırlıklı asfalt kullanımı için tercih edilen bir model değil(vibrasyon yoğunluğu) bu kapsamda diğer alternatif tek silindir endurolara bakabilirsin f 650 transalp 600 suzuki firewind kle 500 gibi... Bu sorulara ve alternatif motor arayışlarınıza yardımcı olmak için bir bütçe aralığı vermenizde de fayda var. Son olarak tek silindir çift silindir farkları ile ilgili forumlarda oldukça fazla bilgi var
    Mehmet Bey arkadaşımdan alacağım fiyat internetteki fiyattakilerden 2000 tl ucuz ....eğer asfaltta kullanamayacaksam hiç anlamı yok...
    forumlarda sadece bir kaç özelliği kıyaslanmış genelde de herkes kendi bindiği motoru övmüş ikisinide binen objektif yorumlayan açıklama bulamadım...en güzeli herhalde uzun bir test sürüşü yapmak ona göre kıyaslamak...
    dediğiniz modellerden mesala f 650 ile ilgili kronik sorunları var parçalar servis çok pahalı deniyor ....transalp de çok yorum var ya çok yakıyor yada yeni kasa al deniyor ve fiyat gittikçe artıyor suzuki yi hiç araştırmadım hemen bakayım ... hatta aprilla pegaso ya bile baktım inanılmaz kötü yorumlar var eee alıp memnun olanlar var diyorsun o şans işi diyorlar yada tibet modeli iyi diyorlar yada şu model yılı iyi diyorlar....
    kawasaki en azından bilinen marka yıllarca kullandığım marka ama endurosunu bilmiyorum bide kle nin görünüşünü çok çirkin buluyorum...yamaha nın teneresine bile baktım oda tek silindir herhalde ozaman tek silindir için yazılanlar tenere içindemi geçerli ozaman ....fakat alan sürekli uzun asfalt yolda kullanıyor.... valla karar veremedim olmadı en güzeli alacağım tecrübe edeceğim sadece şekline ve rengine bakıp alıp beğenmedimmi hadi sahibinden diyeceğim.