Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Mahmut Harem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mahmut Harem
    Marka
    Yamaha

Standart Yamaha wr 125cc mi yoksa 250cc mi ?

Selam Arkadaslar,
    30 yaşındayım, 10 yıldır istanbulda yaşamaktayım, gemi mühendisi olarak çalışıyorum. 2001 yılından beri A2 motosiklet ehliyetine sahibim , (boy:1.88 kilo:80 ) daha önce kendime ait motosikletim olmadı fakat özellikle tatil yörelerinde 125 cc lik scooterlar kiralamak suretiyle ufak tecrübelerim var (toplamda 500-600 km) , aynı zamanda haftasonları sahil şeridinde bisiklet kullanıyorum.

2013 sonunda yamaha wr125x markalı bir motosiklet almaya niyetlendim, daha sonra 2014 şubat sonu mart başında yapılacak olan fuarı beklemek istedim ( bayilerin ellerinde olmaması sebebiyle ) bir süredir motosiklet üzerine yazılan ve konuşulanları takip etmekteyim, amacım % 75 arazi , % 25 şehir içi kullanımına uygun, genelde haftasonları kısa/uzun gezilerde kullanmak istediğim bir model.

İlk etapta wr125x , r modeline göre daha mantıklı geliyordu , r modelinin asfaltta yol tutuş problemi ve x modelinin gözüme daha şık görünmesi sebebiyle. X modeline dişli lastik takarak araziye uyumlu hale gelebileceğini düşünüyordum.

Fakat son 1 haftadır 250r modelinide düşünmeye başladım, 125x modelinde lastik değişimi yapılsa bile çok hard olmayan arazide süspansiyon gibi farklı problemlerin çıkabileceği düşüncesi beni r modeline yönlerdirmekte, r modeli olduğu zamanda araziye daha uyumlu bir modelin 125r değilde 250r olması daha mantıklı gelmekte.
    İzlediğim videolarda 250r modelinin benim girmek istediğim arazide fazlasıyla bekleneni karşılayacağını düşünüyorum , 125 lik bir makinaya göre daha uzun ömürlü olacağına inanıyorum. Fakat 250 lik bir makinanın, benim durumumdaki birisi için başlangıçta biraz büyük mü olur endişesini yaşıyorum .
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Alacağım motor her ne olursa olsun, honda güvenli sürüş eğitimleri 1 ' e katılmayı planlıyorum ve full koruma ekipmanlarını mutlaka alacağım. Hız yapmak gibi bir derdim yok, max 120 km/h benim için yeterli, önemli olan zaman zaman hard arazide de makinanın kesilmemesi. Makinaların fiyatı hakkında endişem yok, o yüzden fiyat/performans açısından değerlendirmek istemiyorum, yamaha konusunda kararlıyım.

Yardımcı olacak arkadaslara şimdiden çok teşekkür ediyorum .

Babür Karaoğlu
    Guest

mahmut hoşgeldin.

2011 sonundan beri wr125r sahibiyim

1 hafta önce son 2013 wr250r aldım izmirden, gelmesini bekliyorum kargoyla

ben sana süper yardımcı olurum

wr125 ile max 125 km/s hız görürmüsün bilemem, ben göremedim. görsen de sağlıklı olur mu bilemem

ben 100 kgyim

her 2 motor da aşağı yukarı aynı kilo ve hacimde

wr125 arazide süper olur, birkaç ekstrayla

wr250 için de aynı ekstralar gerekli

wr250 asfaltta veya hızlı toprak parkurda daha iyi kaçar, ama yine de güvenli son hızları 90-100dür

250nin hem deposu ufak, hem de fazla yakar, yani menzili azdır

haftasonu gel benim motor satılmadan bir dene istersen...

3. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (03-01-2014)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Mahmut sana Babür abiden daha fazla yardımcı olunabileceğini sanmıyorum. Çok güzel teklif bence. Bu arada bence Wr125R ile başlaman daha mantıklı olur. Wr250 hiç de güzsüz bir motor sayılmaz. 31 beygir civarında.

5. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Babür Karaoğlu
    Guest

https://www.youtube.com/watch?v=MHU1lp4cKx0

bu da geçen gün çektiğim tanıtım videom

ilk kısa film çalışmam bir yönetmen olarak...

7. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Omer Onaral (04-01-2014)

Isim
    Mahmut Harem
    Marka
    Yamaha

Eywallah teşekkür ederim hem cevabınız hemde teklifiniz için.

Satmakta olduğunuz motorunuz maşallah çok güzelmiş kısa filminizi inceledim ve güzel,yerindedeğişiklikler yapmışsınız. Sıfır almaktansa 3000 km sizin motoru almak çok mantıklı görünüyor fakat ben sizin gibi 2 sene bile bekleyemeden sıkılırım diye düşünüyorum,
    250r nin yakıtı 100 km de yarım litre fazla olur diye tahmin ediyorum, ki bu beni etkilemez X2 tork verecekse değer diye düşünüyorum, top speed konusunda ise 94mph yani 150kmh hıza zorlanmadan çıktığını gördüm , sanırım bu hız 125r lerde 115-120 kmh hızlarda kalıyor.
    Hız önemli değil fakat 250r nin 120-125 kmh hızda zorlanmadan seyretmesi benim için daha uygun. Aslında başta 125 lik düşünüyordum fakat 125x olarak düşünüyodum , ama arazide beklentinin altında kalabileceğini uzun gözlemlerim sonucu farkettim, diğer 125 liklere göre çok daha atak olmasına rağmen. Tek endişem başlangıç motoru olarak 250 lik bir makinanın büyük olabileceği endişesiydi. Fakat 250 lik le başlamanın daha uygun olabileceğini düşünüyorum. Bu arada boy:1.88 , kilo:80

Sizin 125 liği satıp 250 lik alma sebebiniz neydi ?

Babür Karaoğlu
    Guest

asfaltta son hız, tacizlerden kurtulup basıp gitmek için 250cc...

boy 74, kilo 100

Isim
    Mahmut Harem
    Marka
    Yamaha

anladım.. kaça aldınız wr250 yi öğrenebilirmiyim ?

Babür Karaoğlu
    Guest

liste fiyatı, 15.000 tl

sadece izmir-istanbul nakliyeyi kendileri halledecekler...

Enduroist Üye
    Isim
    Latif Doğan
    Marka
    Diger

babür bey, 125R 250Rve 125X modelinin lastikleri tubeless mi yoksa iç lastikli mi ?
    Tşk,

Babür Karaoğlu
    Guest

r modeller iç lastikli

http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc...ure/index.aspx

x olan emin değilim. yol motoru olduğundan tahminim tubelessdır...

14. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Omer Onaral (04-01-2014)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu