Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 71 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

geçmiş olsun,sende birşey olmaması sevindirici.bu ufak kaza'dan aracı pert'e çıkması bana saçma geldi.sonuçta anlattığına göre sadece granaj hasarı mevcut.pert için şasede ve çatalda ciddi hasar olması gerekir.
    borusan adındanda anlaşılacağı gibi boru gibi bir hasar kaydı geçireceğinden çok iyi kayıt tutman ve belgelemen gerekir motoru satarken alıcıları kıllandırmamak için...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

2. Öner BAKIR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (16-01-2014)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Aras abi çok geçmiş olsun.

4. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (16-01-2014)

Babür Karaoğlu
    Guest

karşı tarafın trafik sigortası umarım vardır ve yeteri kadar doludur

çok geçmiş olsun, zaman her şeyin ilacı, şimdi üzgünsün ama yakında mazi olacak bu durum

...

6. Babür Karaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (16-01-2014)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar, hasar kaydı ve bilgi almak için Borusan oto İstinye'ye uğradım. Borusan yetkilisi, bazı sigorta firmaları Borusan tarafından yapılan hasar kaydını onaylamadığı gibi kabul etmediğini söyledi... Hususi aracın Zorunlu araç sigortası Axa olduğundan Axa firması Borusanın vereceği hasarı karşılamaktan cayacağını söyledi bu nedenle kendi yönlendirdikleri bir servise yollayacaklarmış. Axa'yı arayıp telefonla görüştüm. Axa motorun markasını sorduğunda zaten ses tonu bir anda değişti. Servisimi nerede yaptığımı sordu. Bende Borusan dedim. Bmw motorların kaza gibi durumlarda Borusanın dışında başka bir yere gidemeyeceğini düşünüyorum. Özellikle bu durumlarda normal bir servise götürüp bakım yapılmayacağını düşünmekteyim. Normal rutin bakımları araç sahibi dahi kendisi yapabiliyor. Axa Sigortadan telefon bekliyorum. Yani hasar tespitini nerede yapabileceğim konusunda bana bilgi verecekler. Şimdi ikinci aşama olarak başka bir servis önerdiklerinde ne yapacağım yada ne yapmam gerekiyor. Çünkü BMW servisin yapacağı hizmet ile herhangi bir servisin yapacağı arasında çok büyük fark olacağını düşünüyorum... Herkese tekrar teşekkürler...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Axa Sigorta firmasından aradılar. Tam dediğim gibi yani başka yere yönlendirdiler Borusanla anlaşmaları yokmuş v.s fasa fiso... Bmw servisiyle anlaşması olmadığı için kendi motorumun orijinal servisine götüremeyecek miyim? Yani bu durumda kendim seçme hakkım yok? Başka bir servis aracıma bakmasına izin vermeli miyim sizce?

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Axa sigortanın yönlendirdiği servis ve şahsın adı BMW Buber Motosiklet’te Saffet İLBASAN eminim ki bir çoğumuz tanıyordur. Bilen arkadaşlar bunun hakkında bilgisi olan var mı! Yada konu ile ilgili alternatif olarak ne yapabilirim!
    Konu Aras Acer tarafından (16-01-2014 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Kendi sigorta firmanızla görüşün. Hukuki detayı en iyi onlar söyler. Bildiğim kadarıyla Kullanıcılar yetkili servis dışına gitmek zorunda değiller. Eğer anlaşması yoksa bu durumda, sigortaya bilgi verilip, eksper göndermek isteyip istemedikleri sorulur. Eksper onay vermese dahi, tahmin ediyorum ki hukuki süreç sonunda en fazla, 2. bir yetkili servisin görüşüne başvurulur. En sonunda parası ödeyerek motoru yaptırırsınız ve faturayı sigortaya yollarsınız. Ödememeleri konusunda ise icra takibine geçilir sanırım. İcra bu durumda sizin kazanıza sebep olan kişiye yapılır diye tahmin ediyorum

Sigorta firmaları her ne kadar yetkili servisler durumu abartan faturalar yaratıyorsa da, sigorta firmaları da maliyetlerini düşürmek için, müşterilerini yetkili olmayan servislere yönlendiriyorlar. Sözleşmedeki maddelere dikkat etmek gerek. Eğer özellikle böyle bir madde yoksa, firmalar istedikleri kadar zorlasınlar, yetkili servise gitmek zorunda değilsiniz.

Sigorta eksperi değilim ama olan arkadaşlar durumu netleştirirse herkes bilgilenir.

11. Kağan Dalak güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (16-01-2014),Engin Delipınar (17-01-2014)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi sigorta firmanızla görüşün. Hukuki detayı en iyi onlar söyler. Bildiğim kadarıyla Kullanıcılar yetkili servis dışına gitmek zorunda değiller. Eğer anlaşması yoksa bu durumda, sigortaya bilgi verilip, eksper göndermek isteyip istemedikleri sorulur. Eksper onay vermese dahi, tahmin ediyorum ki hukuki süreç sonunda en fazla, 2. bir yetkili servisin görüşüne başvurulur. En sonunda parası ödeyerek motoru yaptırırsınız ve faturayı sigortaya yollarsınız. Ödememeleri konusunda ise icra takibine geçilir sanırım. İcra bu durumda sizin kazanıza sebep olan kişiye yapılır diye tahmin ediyorum

Sigorta firmaları her ne kadar yetkili servisler durumu abartan faturalar yaratıyorsa da, sigorta firmaları da maliyetlerini düşürmek için, müşterilerini yetkili olmayan servislere yönlendiriyorlar. Sözleşmedeki maddelere dikkat etmek gerek. Eğer özellikle böyle bir madde yoksa, firmalar istedikleri kadar zorlasınlar, yetkili servise gitmek zorunda değilsiniz.

Sigorta eksperi değilim ama olan arkadaşlar durumu netleştirirse herkes bilgilenir.
    Anladım. Kendi sigorta şirketimle görüştüm. Tanıdık biri, anlattığı şey şu; "Kendi yetkili servisine götürebilirsin fakat sigorta şirketi hasarın hepsini ödememe hakkına sahipmiş, anlaşmalı olduğu bir servisin çıkaracağı fiyat dışına çıkmayacağını ve yetkili servis ile anlaşmalı servis arasında ki farkı biz cebimizden ödeyecekmişiz" Bilgiler için teşekkürler.

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Ben Saffet usta'ya 1200GS'imi gotururdum. Kendisi zaten borusan'in eski ustasıdir. Ben gayet memnundum. Ama tabi ki satarken borusanda yapılmış motor gibi reklam yapamayacak olma durumun var maalesef. Tekrar gecmis olsun.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Saffet usta'ya 1200GS'imi gotururdum. Kendisi zaten borusan'in eski ustasıdir. Ben gayet memnundum. Ama tabi ki satarken borusanda yapılmış motor gibi reklam yapamayacak olma durumun var maalesef. Tekrar gecmis olsun.
    Haklısın! Şimdi ben iyi niyetimden dolayı kendim uğraşıp duruyorum. Aslında benim hiç bir şey ile uğraşmamam gerektiğini öğrendim. Hatalı olan ben değilim sigorta firması bunu karşılamıyorsa ve kendi motorumun yetkili servisine gidemiyorsam bu benim değil karşı tarafın sorunu ve bunu artık o düşünmesi gerekiyor. Tabi iyi niyetle yaklaşmak iyi davranış fakat nereye kadar... Karşı tarafta pek ilgilenmeyince her şeyi kendi başıma halletmeye çalıştım... Saffet ustayı tanımıyorum, muhakkak iyi bir ustadır fakat ülkemizde iyi yapmak kavramı çok gereksiz bir kavram oluyor. Birazda öteki taraf uğraşsın bence... Motorumu kullanamıyorum yahuuu! yakında güneş açacak ve dağ taş bayır dolaşamayacağım... O beni düşündürüyor... hepinize teşekkürler...

Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu