Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 14´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Mesut_KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mesut KORKMAZ
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Honda

Konu hemen ilgilimi çekti doğal olarak.

2009 yılında yaptığım ısıtmalı iç giysiler (iç çamarışırı değil ) için "Faydalı model belgesi" (Patent benzeri 10 yıllık bir tescil bir koruması) almıştım. Sonradan üretim için yeterli talep olmayınca üretmedim. İncelemek isterseniz forumumuzdaki YENİ!!! Elektrikli ısıtıcılar... 2010 ve 2009 modeller hepsi birarada başlığında.

Bu arada bir kaç yoruma da ortaya karışık cevap niteliğinde yorum yapmak istiyorum.

* Bir ürüne sırf ithal diye güvenmek bana göre çok yanlış. Ülkemizde de ciddi kalitede üretim yapan firmalar ve kaliteli ürünleri var. Üstelik daha ucuz. Garantisi de fazlasıyla var. "Yerli olan kötüdür" düşüncemiz kaliteli üretim yapan yerli üreticiler için kırıcı oluyor.
    * Isıtmalı giysilerde kullanılan gerilim 12V olduğu için hiç bir koşulda çarpılma tehlikesi yoktur. Islak olsa bile hiç bir şekilde çarpılmazsınız. İnsan vücudu 70-80V dan sonra çarpılmayı hisseder. Kaldı ki bu tür giysiler son kat giysi değil, iç giysilerdir.
    * Şarjlı pil kullanılan ısıtmalı giysilerde kullanım süresi kısıtlıdır. (Genelde kullanım süresi, güç tüketimi vs gibi teknik detaylar verilmez) Kısa mesafelerde iş görür. Uzun mesafelerde aynı konforu yakalamanız mümkün değldir. Bu yüzden güçlü bir elektrik kaynağına ihtiyaç vardır. Bu da ancak motosikletin elektrik sistemidir. Bu da motora bir kablo ile bağlanmayı gerektirir. Bu konudaki sakınca veya güvenlik önlemlerini yukarıda verdiğim linkte görebilirsiniz.
    * Konfor veya güvenlik arttırıcı bir ürünü kullanmadan "Ben şu şekilde daha pratik olarak çözüyorum" demek de ön yargılı olmaktır. Mutlaka çözümü vardır ancak diğer ürünü kullanıp kıyaslamadan bu konuda fikir sahibi olmak mümkün değildir. Üzerinize ne kadar giysi giyerseniz giyin elektrikli ısıtıcıdaki konforu elde edemezsiniz. Bunu da yaşamadan anlayamazsınız.
    * Son olarak yukarıda bahsettiğim gibi elektrikli ısıtıcı üretimim yok.

Herkese mutlu ve huzurlu günler diliyorum

2. Mesut_KORKMAZ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (08-02-2014),EmreOzer (11-02-2014),HALİDUN KAYA (31-10-2016),Şenol SEL (08-02-2014)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

hiç kimse kullanmadı anlaşılan var mı böyle alternatif ürün kullanan?

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

https://tr.aliexpress.com/item/4-yea...7-edd63880be72

2 si 9 dolar,4 tanesini 18 dolara alınır,montun yada yeleğin içine iki öne sağ ve sola göğüse, bir arkaya sırta, kalan bir taneyide seleye yaparsınız yelektekileri parelel bağlayıp birde küçük potans koydunuzmu dadından yinmez,seleye konulanıda elcik ısıtmalara parelel bağlarsınız,bir taşla iki kuş elcik açıldığında oda çalışır. 500 lira çok para bana göre.

4 ü birarada kademeli kumanda düğmeleri ile birliktede burada.
    https://tr.aliexpress.com/item/2-sea...1-e8294bf2c378
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (28-10-2016 Saat 15:45 ) değiştirilmiştir.

5. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Güney Biçer (06-01-2018),HALİDUN KAYA (31-10-2016)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

ben yazacaktım mesut arkadaşımız yapıyordu diye kendisi güzel bir açıklama yapmış.uzun süre sogukta sürecek kişiler için çok iyi bir şey.benim ayaklarım çok üşür isvirçreden getirtiğim bot içi ısıtıcılar şarjlı çok güzel ancak kışın motor kullanmam yasaklandıgı için kullanmadım. duruyor istiyen olursa resimlerini watsaptan gönderirim.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

7. HALİDUN KAYA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (31-10-2016),Cem oruç (31-10-2016)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12