Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Sedat ÖZSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sedat ÖZSAN
    Motosiklet
    YBR 250
    Marka
    Yamaha

Standart Yamaha YBR 250 Manuel eksantrik gergi yapımı ve montajı

Öncelikle iyi pazarlar..YBR 250 motosikletim var.2007 model yılı ve 57.100 km de Eksantrik gergisi ara ara ses yapıyor sübap sesine benzer özellikle motor ısındıktan sonra..

Sübap sesi olsa ses kesilmez sürekli yapar..Eksantrik zincirinden olsa onunda sesi kesilmez oda sürekli yapar geriye tekşey kalıyo otomatik gergi.. Usta değilim mantık yürütüyorum sadece..

Bir kaç kurye arkadaşlada konuştuktan sonra ybr 250 nin kronik gergi ve benzin otomatiği sorunu olduğunu da öğrenince hiç şüpesiz gergi sorunum olduğuna karar verdim ve kardeşler motor yamaha yı aradım 270 lira fiyat aldım

Sonra dedim biz buna manuel gergi yapalım kullanalım..İlk başta nasıl monte edeceğimi bilmiyordum fakat biraz araştırdıktan sonra onuda öğrendim ve uyguladım..sonuç olumlu oldu..Sorun tahmin ettiğim gibi otomatik gergiden kaynaklanıyormuş motoru mahallede 3-4 km gezerek ısındığına emin olduktan sonrada ses gelmedi..

Biraz ilkel bi yöntem fakat garanti bi yöntem yurtdışında kullanan oldukça fazla..Bu olayın bana bi maliyeti olmadı kullandığım malzemeleri çalıştığım atölyeden temin ettim..Biraz babamdan yardım aldım birazda kendi uğraşım sonucunda oldu Baba oğul tornacıyız Resimler ve video..

https://www.youtube.com/watch?v=d2Q8...ature=youtu.be
    Konu Sedat ÖZSAN tarafından (09-03-2014 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

2. Sedat ÖZSAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (10-03-2014)

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Bana göre otomatik yaylı olmaması,sesi kesebilir ama orijinal performansını etkiler..Üstelik zincirin ömrüne de zararı olur..Tüm motorların egzantrik kayış veya zincir gergileri esnek yaylıdır..Ani gaz vermelerde esneme yapması gerekir..
    Acaba üzerinden çıkan gergideki yayının değişme olanağı yok muydu?..

Isim
    Sedat ÖZSAN
    Motosiklet
    YBR 250
    Marka
    Yamaha

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre otomatik yaylı olmaması,sesi kesebilir ama orijinal performansını etkiler..Üstelik zincirin ömrüne de zararı olur..Tüm motorların egzantrik kayış veya zincir gergileri esnek yaylıdır..Ani gaz vermelerde esneme yapması gerekir..
    Acaba üzerinden çıkan gergideki yayının değişme olanağı yok muydu?..
    Dediğinizi anladım fakat ordaki yay esnemek için değil yay gücü kadar ileri itmek için..Hiç bir otomatik gergi geri gelmez öneriniz için teşekkür ederim bu sistemden verim alamazsam orjinaldeki yayın belki bi numara daha kalınını kullanabilirim..

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı Sedat ÖZSAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğinizi anladım fakat ordaki yay esnemek için değil yay gücü kadar ileri itmek için..Hiç bir otomatik gergi geri gelmez öneriniz için teşekkür ederim bu sistemden verim alamazsam orjinaldeki yayın belki bi numara daha kalınını kullanabilirim..
    Sadece ileri itmek için olsaydı yay koymaya gerek olmazdı ve sizin yaptığınız gibi yapmak yeterliydi..

Isim
    Sedat ÖZSAN
    Motosiklet
    YBR 250
    Marka
    Yamaha

Peki haklısınız..