Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Thumbs up [KTM 690] Enduro'dan Supermoto'ya yatay geçiş

Selam arkadaşlar,

Salı günü sezonu açtım - fakat kapattığım gibi değil, yeni bir açılış oldu sanki..

Geçen sene kapanış pek hoş olmamıştı.. kaza geçirmiştim ve motor bayağı bi hırpalanmıştı..

hep aklımın bir köşesinde vardı böyle birşey - kullanım amacına göre motorun lastıklerini şipşak değiştirmek..
    iş motoru toplamaya düştü ve yapmışken bu işe gireyim dedim. vakit çok ve planladığım açılışa yani mart ayına kadar da epey vardı.

ufaktan toplamaya başladım eksik parçaları, bulduklarımı ikinci el, bulamadıklarımı sıfır şekilde yavaş usul ayarladım. liste epey kabarıktı..
    en büyük sorunum ise şasenin hasar alıp almadığı konusundaki belirsizlikti.. görünürde veya hissedilen herhangi bir aksaklık yoktu fakat ancak ilk sürüs ile hasar alıp almadığı belli olacaktı..

Ocak ayın sonuna doğru parçalar tamamlanmıştı ve toplama işine başladım..

toplama sırasında motora alarm sistemi ilave ettim ve buralarda zorunlu olan gündüz far'ı kapatabilmek için sağ kontrol kolunu değiştirdim.

üç konumlu anahtar ile 1. kısa far kapalı/park ışıkları açık, 2. kısa far açık/park ışıkları açık, 3. konumda ise 2. konumuna ilave ek led farlar açık (montajını henüz yapmadım)
    alarm sistemini şu başlık altında tanıtmıştım: Spy 5000m

ve sonucu:
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

2. Recep Tormis güzel mesajın için 10 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (18-03-2014),Engin Delipınar (17-03-2014),Ersan ÖZYURT (16-03-2014),Eser Kara (16-03-2014),halil işvarlar (16-03-2014),ibrahim turut (05-05-2014),omercem (17-03-2014),Osman Somuncu (16-03-2014),Oytun Uskan (17-03-2014),Suat Dayangaç (16-03-2014)