Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu
    SEKO
    Guest

Standart İlk heycan.............:)

Evet arkadaşlar hepimizin gölünde yatan atlara bindiğine eminim;)

Peki bu yola çıkarken yaşadığınız ilk heycenı paylaşmaya varmısınız?

Ben ilk motora bindiğimde heycandan 3 gün uyumadım sonra kullanmaya başladım uyumak ne kelime nerdeyse motorla garajda uyumaya kalktım
    çok tepki almıştım:eek::cool:

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Serkan o heycan hala devam ediyor değil mi?
    İlk motorumu karlı bir kış günü aldım.Cesaretim yok getirmeye bana eğitim veren dostum Serkan a telefon açtım gel şu motoru getirlelim diye.
    Motoru getirdi ben arabayla yanında içim içimi kemiriyor..
    Garaja getirdik koyduk gri aygırı..Hergün ziyaret ediyorum senin gibi..
    Hayaller kuruyorum..Derken bahar geldi ve ......

Ben ilk motoru aldığımda annem ve rahmetli babam çok karşı olduğu için bir sezon
    onları üzmemek adına habersiz bindim..
    Sonrası abimle yaptığımız çalışmalarda kurgu adına yani nasıl anlatırız artık motora
    bindiğini senaryoları malumunuz..Yazlığa motorla gidip orda ikna etmek fikri oluştu..
    Sonraki sezon da yazlığa motorla gittim..
    Babam kapıda abim geldi zannetmiş bakmış abimin motor değil
    herhalde arkadaşıdır geçerken uğradı demiş içinden
    Ve ben kaskı çıkardığımda babam buz kesmişti..
    --Nerden çıktı bu ,sendemi başladın motora...dedi..(hoşgeldin selam kelam yok o ara)
    --Baba nasılsın ,bak buralara kadar gelebildiğime göre sorun yok dert etme..dedim..
    --Nediyim oğlum Allah kaza bela vermesin...
    Baba tamamdı da annne vardı sırada..
    --Anneee merhaba...
    --Bu ne ...Bir sen eksiktin iki oldunuz..
    --Ya oldu artık ,gel bir tur attıriyim sana da..
    --Hadi ordan düşürür müşürürsün töbe töbeee...
    İyi hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin..

Oooh oda tamam....
    Sonrası bugünler ,birçok güzel dost kazanımları ve arkadaşlıklar..
    Apaçık anlattım vallahi...;)
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

SEKO
    Guest

abi paylaşımın için teşekkürler
    anlaşılan kimsede heycan kalmamış

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Standart :)

Benim hikayem de diğer motosiklet sevenlerden farklı değildir. Yıl 2004. Mezun olup istanbul'un yolunu tuttum

işim gereği 4 ay motosiklet kursuna katıldım. Tabi daha önce motosiklet kullandığımı zannediyordum. Tmamiyle yanılmışım.

Eğitim bittikten sonra kükreyen bir r 800 gs yi verdiler... yer edirnekapı iett garajı. İlk trafik eğitimi. E-5'e bağlandık. Böyle birşey olamaz.

Araçlar insanın üzerine üzerine geliyor. Başınız bir fanusun içinde; ve açılır kaskı kapayamadım

Sonra değişik bir hastalığa bulaştığımı anladım.
    Mopetle başlayan ve sırası ile jawa 250, honde cbf 150 ile devam eden motosiklet bilgim bir çırpıda silindi.
    dahası varmış deyip hala birşeyler öğreniyorum.

SELÇUK
    Guest

Alıntı seko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar hepimizin gölünde yatan atlara bindiğine eminim;)

Peki bu yola çıkarken yaşadığınız ilk heycenı paylaşmaya varmısınız?

Ben ilk motora bindiğimde heycandan 3 gün uyumadım sonra kullanmaya başladım uyumak ne kelime nerdeyse motorla garajda uyumaya kalktım
    çok tepki almıştım:eek::cool:
    ben ilk aldığım motoru [1986 model puch tu] ewe çıkarmıştım balkona koydum...!!!

SEKO
    Guest

süpersin abi yaa

SELÇUK
    Guest

Alıntı SEKO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süpersin abi yaa
    :wohow3abah benzin akıtmıştı:wohow3:

Enduroist Üye Sebnem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şebnem Aydinç
    Motosiklet
    Kanuni Seyhan 250 cc

Bende öyle bir delilik var ki, yıllarca ailemden kaçak kaçak her yaz bastım gittim Bodrum'a, ve hiçbir yazı kaçırmadan scooter kiraladım, deli gibi ordan oraya, dolaştım durdum. Düşmedim mi? Çok düştüm. Bazen motoru ayaklığına alamadım, yanımdan geçen adamlardan rica ettim yardım ettiler. Umrumda değil, ne çekinicem. Hatta o dönemlerde motor kullanan çok az kişi vardı, bilinçsizdik, ne koruma, ne kask ne de başka bir şey. Beni yıllarca Allah korumuş bir de eskrimci olmanın verdiği reflekslerim. O motosiklet grubu senin, bu motosiklet grubu benim. Girdim çıktım, etkinliklerine arabamla katıldım, içim içimi parçalnıyor ama. Zaman geldi artçı olarak yalvar yakar katıldım gezilere. Ölücem motor kullanamazsam ve motorum olamazsa diye. Koca koca motorları olan arkadaşlarıma yalvardım versene bir tur diye. Dediler, de get , kullanamazsın sen bunu . Bu camiada 10-15 yıl böyle bu deli yürek ve aşkla yaşadıktan sonra, yaş 35, yıl 2005, bir arkadaşım verdi altıma bir 250 cc motor , dedi al bunlar vitesler ; 1,2,3,4,5 . Beş dakika sürmedi öğrenmem, bindim dolaştım arka sokaklarda, düştüm düşücem, umrumda değil. Ertesi gün atladım gittim yağmur çamurlarda arkadaşımın motoruyla offroad yapmaya. Millet dedi ; "Kızım sen manyak mısın? 35 yaşında kendini mi öldürcen? Daha dün öğrendin vitesli motor kullanmayı, bari asfaltta kullansana.? " Yok dedim olmaz, ben endurocu olucam, yarışıcam. Çok düştüm o gün çamurlarda :fj: ama bana vız gelir. Sonra kendime motokross ve enduro'nun K ve E leri ni bilmeden lisans çıkarttırdım. O hafta gittim İstanbul'a, Motosiklet Fuarı'na. Çaldım Çelik Motosiklet'in kapısını. Dedim ben deliyim, haftaya yapılacak olan Turgutreis Türkiye Enduro Şampiyonası'na katılacağım, dediler biz de delileri severiz, buyurun size 150 cc bir enduro (36 numara ÇELİK'im benim ) alın bununla girin yarışa. Ve gittim yarışlara. İşte ilk motorum Çelik ve heycanım böyle

İşte o günden sonra bu deli yürek durmaksızın çarpmaktadır.
    RÜZGAR GÜLÜ
    T.C. MEB Sürüş Eğitmeni
    Daima FULL KORUMA, Bilinçli ve Güvenli Sürüş...!

Enduroist Üye ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur

Talking

biz virüse AİR le birlikte 2005 te bodrumda yakalandık...internetten ayırttığımız bir otele gitmiştik denize sıfır diye gittiğimiz otel denize 2 km olunca ben dedim ki ; AİR motor kiralayalım kafamıza göre takılırız...taktım peşime otelin yanında bi rent a car a girdik air benim daha önce motosiklet kullandığımı düşünerek ve cesaret alarak iki motor birden kiraladı...125cc sanırım honda scooterları aldık üstüne çıktım sonra adamı yanıma çağırıp bu nasıl çalışıyo dediğimde Aİr bir şaşkınlık içerisinde bana bakarak sen daha önce kullanmadınmı diye sordu ben de hayır yanıtını verince iş işten geçmişti artık senetleri imzalamıştık sonra bir rüya başlamıştı bizim için 1 günlüğüne kiralamıştık... ertesi gün sözleşmeyi uzattık tatil boyunca motorla gezmiştik hala unutamıyorum..birde anımızı anlatmak istiyorum...

bodrum gümbetten ortakent yalısına doğru yola çıktık yolda bizi 40-45 yaş arası 3 kişi harley davidsonlarıyla geçti...selamlaştık delikanlılarla sonra sahile vardık baktım bizim harleyler yanyana direksiyonlar sola doğru kırılmış...benimde hayallerimi süslediği için air e dedim ki bak şimdi ne yapacağım... hareketlendim ve motorların yanına parkettim direksiyonuda sola doğru kırdım...bir kahkaha koptu nerden geldiğini ararken birde baktım adamlar bizi seyrediyormuş... çok gülmüştük bu benim motorla ilgili ilk ve son hatıram olduğu için paylaşmak istedim teşekkürler.....:wohow3:

SEKO
    Guest

güzel bi anı

okurken kafamda canlandırdım ve bende koptum :wohow3::wohow3::wohow3:

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu