Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Standart 1200 Gs Vario yan çanta yardım

Vario yan çantalarımı bir türlü takamıyorum.
    Çanta kancalarından ve orta yuvarlak topuzunda yerine oturuyor fakat kırmızı maşayı bir türlü kapatamıyorum.(kırmızı maşa açık pozisyondayken oturtuyorum.)
    Bununla ilgili bilgisi olan var mı?
    Çantayla ilgili kullanma kılavazu int.de bulamadım.

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Bazen kırmızı maşa çubuğu ( çanta iç tarafında kalan) yuvasından çıkabiliyor. Çantayı büyük hacimli hale getirdikten sonra kırmızı maşayı yarım yuvarlak yuvasının içine oturtmaya çalışın, sorun kolaylıkla çözülecektir. Maşa çubuğu plastik parça olduğundan mümkün oldukça kırılacak boyutlarda zorlama yapmayınız.

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

[QUOTE=KamilCerit;203036]Vario yan çantalarımı bir türlü takamıyorum.
    Çanta kancalarından ve orta yuvarlak topuzunda yerine oturuyor fakat kırmızı maşayı bir türlü kapatamıyorum.(kırmızı maşa açık pozisyondayken oturtuyorum.)
    Çantayla ilgili kullanma kılavazu int.de bulamadım.[/

Maşa dikken elinle birazdaha dik tutmaya hatta hafiften geriye yani dik açısını ters istikamette zorlarken topuzun üzerindeki kilidi kapatmayı dene genelde topuzun üzerindekini kapattığımızı zannederiz ama tam kapanmaz kapanması için maşayı dikken geriye yaslarsan topuzun üzerindeki kilit tam oturur ve maşayı kapatmak mümkün olur maşa kapanmıyorsa tek sebebi topuzun üzerindeki kırmızı kapağın tam kilitlenmemiş olmasıdır en azından bendeki sebebi buydu yakınlarda isen bizzat yardımcı olmayada çalışırım

Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

[QUOTE=Engin Öksüz;203051]
    Alıntı KamilCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vario yan çantalarımı bir türlü takamıyorum.
    Çantayla ilgili kullanma kılavazu int.de bulamadım.[/

Maşa dikken elinle birazdaha dik tutmaya hatta hafiften geriye yani dik açısını ters istikamette zorlarken topuzun üzerindeki kilidi kapatmayı dene genelde topuzun üzerindekini kapattığımızı zannederiz ama tam kapanmaz kapanması için maşayı dikken geriye yaslarsan topuzun üzerindeki kilit tam oturur ve maşayı kapatmak mümkün olur maşa kapanmıyorsa tek sebebi topuzun üzerindeki kırmızı kapağın tam kilitlenmemiş olmasıdır en azından bendeki sebebi buydu yakınlarda isen bizzat yardımcı olmayada çalışırım
    Aslında ben yalnış ifade etmişim.Maşayı değil,topuzun üzerindeki kilidi kapatamıyorum.
    Ben Erenköy'deyim!

Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Yavuz GENCOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen kırmızı maşa çubuğu ( çanta iç tarafında kalan) yuvasından çıkabiliyor. Çantayı büyük hacimli hale getirdikten sonra kırmızı maşayı yarım yuvarlak yuvasının içine oturtmaya çalışın, sorun kolaylıkla çözülecektir. Maşa çubuğu plastik parça olduğundan mümkün oldukça kırılacak boyutlarda zorlama yapmayınız.
    Dediğini kontrol ettim Yavuz.Çubuk yuvasında ve işlevini görüyor...

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Konusu açıldı buraya da yazayım bari. BMW'nin en sevmediğim yanı çantaları. Yapmışlar bir körük, sürekli sıkıntı. Benim körükler çalışmıyor, açıklar kapanmıyor. Zorlayııp kapatınca açılmıyor. Dünya çaba gerektiriyor, kırılacak diye ödüm kopuyor. Biraz araştırdım, bunlara bakım yaptırayım diye, Borusan'ı aradım. Bakım yapıyor musunuz, benim çantalarda sorun var açılıp kapanması çok problemli, körük çalışmıyor dedim. Oradaki arkadaş da öyle durumlarda gelenler oldu, yeni çanta verdik dedi. Sanki peynir ekmek gibi, 10 kuruşa satıyorlar ya, yenisini verecek. Dedim ki yenileri 3.000 €, körük çalışmıyor diye yenisini almak anlamsız bakım yapmıyor musunuz dedim. Yok bakımı olmuyor onların, mekanizma bozulunca garanti kapsamındaysa çantayı değiştiriyoruz, garanti kapsamı dışındaysa da siz almak durumundasınız dedi. Körük çalışmıyor diye 3.000€ verecek halim yok, hadi verdim yenisini aldım 3 sene sonra yine aynı sıkıntı olacak, o parayı vereceksem de sizin çantanızı asla almam dedim kapattım telefonu.

Sonra başladım araştırmaya, önce sahibinden.com'da bir ilan çıktı karşıma. Çanta bakımı yapıyorlarmış 500TL fiyat istiyorlar bakım için. Sadece bakım için bu para bana çok geldi, Borusan'la konuştuktan sonra 500TL önemsiz gibi göründü gözüme ama yine de çok para. Dedim bu olmayacak böyle, ben biraz daha araştırayım. AdvRider sayfasında çok güzel anlatmışlar, resimli vs.. Oradan bakarak komple söktüm çantayı, WD40 aldım bütün mekanizmayı çıkarttım, yağladım. Çantaya bağlanmadan mekanizma şu an saat gibi çalışıyor. 2-3 saat falan sürdü, tümünü yaptım. Çantayı mekanizmaya monte ettiğimde, hem mekanizmayı hem çantanın sürten kısımlarını yağlamama rağmen halen kasmaya devam ediyordu. Acaip sinirim bozuldu. Şu an 500TL'de versem körüklerin açılıp kapanmayacağından adım kadar eminim en azından onu vermemiş oldum. Zaten topcase'in maksimum ebatının 35lt olmasına ayrı bir kıldım. Kask vs hiç bir şey koyamıyorum, ancak yan çantaya sığıyor kask, sürekli 3 çanta da gezmek istemiyordum. Madem 500TL göreceli tasarruf yaptım, üzerine biraz daha koyup eski çantamdan GIVI TRK 52lt aldım. Bir daha BMW çantalarına tövbeliyim, motosikleti değiştirsem de GIVI takmaya devam edeceğim. Aslında niyetim bir 52lt, bir 46lt bir de 33lt'lik Trekker almak ama yan çantaları sürekli kullanmadığımdan uzun seyahat yada kamp olduğunda BMW'nin takozlarını takarım GIVI 52lt'nin yanına diyerekten şu an erteliyorum. Bir bakarsınız gözü kapatıp seti tamamlayabilirim çünkü bazen 52lt bazen 46lt'yi topcase yapabilmek gibi bir düşüncem var. Kaşınıyorum, kaşıntımı şu an bastırıyorum bakalım ne kadar bastırabileceğim. Kamilcim sana kolay gelsin arkadaşım

Ohh yazdım kinimi kusup rahatladım..

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

http://www.globescout.de/

bunada bak fiyatı çok uçuk değil..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

8. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (18-04-2014)