Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Barış ÖZTOPÇULAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış ÖZTOPÇULAR
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin MT
    Marka
    Honda

Standart CB500F ile NC700 Sürüş Farklılıkları nelerdir?

Türkiye’ye yeni gelen CB500F ile NC700X veya S in güç ve tork değerlerini aşağıda paylaşıyorum.

CB500 F 35 Kw@ 8500 (47,6 PS) 43Nm @7000 Tork
    NC 700 38,1 Kw@ 6250 (50,8 PS) 62Nm @4750 Tork

CB500F daha yüksek devirlerde maksimum gücüne ulaşırken, NC 700 serisi düşük devirlerde maksimum güç ve torkuna ulaşıyor.

Bu iki motosiklet arasındaki devir farklılıkları sürüşe nasıl yansır? Avantaj ve dezavantajları nelerdir? İlk hızlanış (0 km den) ve ara hızlanmalar(50 km den itibaren) nasıl bir seyir gösterir?
    Hangisini kullanmak daha zevklidir?

Enduroist Üye
    Isim
    Erkan Gülme
    Marka
    Aprillia

Barış merhaba,
    Sanırım sorunun cevabını kendin verdiğin için kimse cevap yazmamış
    Öncelikle aradaki 3 PS in çok fark yaratacağına inanmıyorum ama kıyaslamanı 500X ile yapsaydın daha isabetli olurdu. O zaman birbirine oturuş ve sürüş pozisyonu daha yakın iki motosiklet hakkında konuşuyor olurduk.
    Bana göre aradaki en büyük fark %50 fazla olan Tork gücüdür. Bu avantaj ile ister düşük devirlerde olsun ister daha yüksek devirlerde olsaun NC700 her zaman daha atak olacaktır çünkü CB500 F maksimum tork gücünü 7000 devirde yakalarken NC700 X 4750 devirde %50 fazla torku zaten üretmektedir. Bu fark ve daha fazla PS gücü hem 0'dan kalkmalarda hemde ara hızlanmalarda daha iyi değerler vereceğini tahmin ediyorum. NC700 X bir sefer kullanma imkanım oldu ve gayet akıcı, rahat vites geçişleri ve güzel frenleme sistemi olan bir motor.
    Avantajlarına gelince NC700X
    +Depo yerindeki yükleme alanı
    +Yüksek oturma pozisyonu
    +Manevra kabiliyeti
    +Frenler
    +Bakim aralığının daha uzun olması (sanırım cb500f daha kısa)

CB500F ise kullanan bir arkadaş açıklama yaparsa daha yerinde olur. Daha evvel hiç kullanmadım ama onunda güzel bir motosiklet olduğundan eminim ve tabii kendine göre avantajları muhakkak vardır.

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Evet arada vergi farki olmasi alicilari ciddi dusundurur belki ama bence de tork noktasindaki fark ciddi duruyor. Sonucta cbf 150'den gececeksiniz tabiki 500'luk model de size oldukca iyi gelecektir ama bence imkaniniz varsa 700'luk dusunun. Bu arada 15000km nc700X kullandim ama 500f kullanmisligim yok. Yanlis anlasilma olmasin.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

En önemli fark yakıt olacak..CB 500,NC 700'den 1-1,5Lt./100km. fazla yakacaktır..