Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 53 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Murat Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Kaya
    Motosiklet
    X-Max 250
    Marka
    Yamaha

Standart Çıtır Endurocunun 1200 GS günlüğü

Herkese tekrar selamlar,

Forumun huzurunda hızlı gelişen bir endurocu olma durumum vardı. Daha 2 günlük endurocuyum

10 yıllık motor geçmişim bugün itibariyle çok farklı bir boyuta geçti. Bu zamana kadar sürekli süper sport sınıfı ile haşır neşir oldum. Kaçamak yaptığım zaman tek aradığım şey iyi asfalt ve sakin yollar oldu.

Şimdi bir Bmw R 1200 Gs sahibiyim. Dün aracı borusandan aldığım zaman sürprizin etkisiyle ve kaskosuz olmam dolayısıyla aptal gibiydim. Bu sabah kaskomu yaptırıp aslan parçasıyla biraz ısınma turuna çıktım. İlk başlarda bütün motor tecrübem sıfır gibiydi. Bu canavar çok heybetli. Sokak arasında durduğum zaman buradan motoru nasıl geri geri çıkarırım diye sürekli hesap yaptım. Sanırım bu endişem bir süre daha devam edecek. Bugün şehir içinde biraz turladık. Rodaj zamanı olduğu için 5000 devirlerde vites atıyorum. Fakat 5000 e kadar bile olan ivmelenme aklımı başımdan alıyor ki daha çıkılacak üst devirleri düşününce şimdiden heyecanlanıyorum.

Şehir içi sıkışık trafikte bugün çok zorlanmadık. X-Max ile girdiğim aralara girebildim mi? HAYIR Aynalar kurtarıyor ama aşağı baktığım zaman o boxer motor o aradan geçmez gibi geliyor. Bir gözüm sürekli aşağıda. Hiç alışık olmadığım organlarım var sank Zamanla alışırım diye ümit ediyorum.

Yarın eşimden izini kopardım. Aslan ile daha fazla haşır neşir olacağım. Şimdi endurocu gibi düşünmeye çalışıyorum. Bana iyi asfalttan çok keyifli parkurlar lazım. Bu konuda da sizlerin tavsiyeleri benim için çok kıymetli. Değerli tavsiyeleri paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bu konu altında deneyimlerimi sizler ile paylaşacağım. Bunu video ve fotoğraflar ile pekiştire bilmeye çalışacağım.

Bonus foto; Süprizin meydana gelmesinden sonra eşimin fotoğralaması. Yüzüm kireç gibi ve tansiyon sanırım 1

2. Murat Kaya güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (26-04-2014),Sercan UZUN (27-04-2014),TahsinAksu (30-04-2014)