Selam Millet,

Giriş:
Dün gece uyku tutmadı ve 6 hazirandaki 2 haftalık yıllık iznim için bir rota belirledim. 4.000 km civarı olacak inş. İlk uzun gezim olacak motosikletle. Şimdiye kadar en uzun yolumu 2 hafta önce 1 gece konaklamalı istanbul - ayvalık arası yaptım 1000 km civarı yani. O süre zarfında gözlemlediğim düz ve uzun sürüşlerden hiç bir zevk almadığım (: . Sürekli olarak virajlı yollar aradım gidip gelirken. Bu sebeple rotayı mümkün olduğu kadar ana yollardan uzak tutmaya çalıştım. Rota detayı aşağıda var. Fikir, öneri ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Ekip:
Şuan için belki bir arkadaşım katılacak bana. Oda olmazsa büyük ihtimal tek olacağım. Katılmak isteyen olursa kabul eder miyim bilmiyorum açıkcası şuan (: . Kendi planımca ve birazda kafama göre rastgele hareket etmek istiyorum. Katılımcı olursa bu isteğim törpülenebilir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yani fikir ve tecrübelerinize açığım

Amaç:
Amacım motosikletimle keyf içinde gezebileceğim, kafamın estiği yerde çadırı kurup, bazende motel otel pansiyon yada kamp alanlarında konaklayabileceğim, biraz tarihi, biraz kültürel, biraz deniz kum güneş, biraz eğlence, biraz macera, biraz huzurlu dağlık yerlerde kamp havasında kafa dinleyebileceğim bir gezi. Bu esnada da görmek istediğim yerleri görerek biraz fotoğraf çekmek istiyorum.

Araç:
2013 model Honda NC700XA. Şuan 22.5K Km'de Şuan. 24 K bakımını yaptırarak yola çıkmak istiyorum. Donanımım: Orjinal Topcase, SideCase, TurCamı, Acerbis elcik koruma, Flod-Spot sisfarı. Toprak yollarada girmeyi planlayarak Yeni Lastik alarak (Pirelli Corsa2 MT60) yola çıkmayı düşünüyorum. Hava Filtresi yeni değişti. Birde Zincir dişli seti değiştirmeyi planlıyorum.

Rota/Durak:
Harita Linki
Resim

1.bölüm(tahmini süre 6-7 gün):kültür turu ağırlıklı bir bölüm olcak.

- Karadeniz sahilinden Amarsa: Belki öncesinde Bolu 7 göller. Bolu olursa çadırda bolu konaklamalı. Bolu olmazsa Amasrada çadır yada otel.
- Amasra - Karabük : Kardemir demir çelik fabrikasında foto çekmek istiyorum ayarlayabilirsem izinleri. Ayarlarsam karabük ve safranbolu. Akşama ankara yolcusu Ankara da otel yada yolda bir yerde pinekleme.
- Karabük - Ankara : Ataya saygı turu anıtkabir foto vs. Onun dışında çok durmak istemiyorum oralarda.
- Ankara - TuzGölü : Tuz Gölünde gün batımı foto çekmeyi çok istiyorum. Bir şekilde gün batımını ona göre ayarlıcam. Foto sonrası belki orada ikamet yada ürgüpe yola koyulmaca.
- Tuzgölü - Ürgüp : Ürgüp görmek istediğim yerler arasında o sebeple oraya bir tam gün ayırmak istiyorum. Balon turu belki foto çekmek için. Gece oralarda bir şekilde artık.
- Ürgüp - Konya : Konya ve Mevlana müzesini ziyaret etmek istiyorum. Tarihi yerleri dolaşabilirim belki. Kalma işi Beyşehir milli parkı.
- Konya - Alanya : Alanya'da bir arkadaşım var orada birkaç gün konaklarım belki. yada bir gece bir gündüz.

2.bölüm(7-10 Gün) Daha çok deniz ve eylence(: gördüğün yerde yüzme. beyendiğin yerde kamp şeklinde.Bu noktadan sonra duraklar için detaylı araştırma yapmadım. Önerileriniz lazım. Genel olarak plan:

- Alanya - Finike/olimpos : arada tarihi yerlere belki uğrarım belki uğramam. Geceyi orada bir yerde çadır.
- Finike - Fethiye : sahilden sahilden gitmek istiyorum. Ölüdeniz uğramalı. toprak yollar da olabilir. Gece fetiye eylence.
- Fethiye - Marmaris/Datça :Geze geze yola devam. Datçada konaklıcak şekilde 1 gün geçririm orlarda
- Datça - Bodrum - Didim : Feribotla ulaşım olcak bodrumda da bakıcaz (:
- Didim - Kuşadası - Şirince :
- Şirince - Alaçatı - çeşme :
- Çeşme - İzmir Kordon : Bu kısımlarda bi plan yapıcam ama süre zaman çok mühim değil. İzmiri çok severim. kordonda bir akşam oturmak ve izmirde konaklamak isterim.
- izmir- ayvalık - Asos : Sahilden sahilden keyfle motor sürmek sıkıldığım yerde denize girmek istiyorum. Asos civarı bi yerde kamp vs konaklama olabilir.
- Asos - Çanakkale : Zamanım ve enerjim kalırsa şehitliğide gezmek istiyorum. Çanakkalede bir gece belki.
- Çanakkale - İstanbul : Bi şekilde dönmeyi düşünüyorum

Sorular:
1- Mevcut motosiklet donanımlarım dışında motosiklet için ne gibi bir donanım gerekir ?(Orjinal Topcase, SideCase, TurCamı, Acerbis elcik koruma, Flod-Spot sisfarı, 3cm Gidon yükseltme,çakmaklık)

2- Arkadaşımın 4 mevsim Husky çadırı var onu alıcam. Uyku tulumum var -30 derece, o sebeble biraz iri daha basit bişimi, çadır ve tulumu. yük açısından.

3 - Çok motosiklet tamirinden anlamam ama basit işler için ne avadanlıklar alsam yanıma. Lastik tamir kitim var.

4 - Zincir Yağlama işi mecbur ama temizleme işini merkezi yerlerden alacağım spreyle yapsam olur mu ?

5 - Yanıma akla gelmeyen ama çok ihtiyacım olabilecek ne alabilirim.

6 - Güzergahta, uğranılası, kalınası, görülesi yada görülmeye gerek olmayası yerler var mı ?

7 - Her türlü fikir öneri tecrübe