Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    emre yeşil
    Marka
    Aprillia

Standart DİKKAT DİKKAT YAMAHA XT 660 R ALACAKLAR VEYA KULLANANLAR ÇOK ÖNEMLİ.

2008 model yamaha xt 660r motorum durduk yere 19 arıza kodu gösterde ekranda baktık servis manuelden 19 arıza kodu yan ayaklık sensör arızası ama yan ayaklık sensör sağlam sorun beyindeymış ve ustayla konustum bu motorkar kaç kmde olursa olsun 3000,15000,70000 bi gün haniden pat die arıza kodu verip beynı yakıyor dedi.yamaha xt 660 gibi bi motor nasıl böyle bişi yapıyor anlamış değilim buraya yazayım dedım bundan sonra uzun yola cıkmam cıkmayın xt 660 r la ne uzun yollar yaptım dağ basında bu sorun olsa yapacağınız hiç bişi yok sıfır beyın takmanız gerek fiyatı 2 bin tl yada elektronıkçiye beyın tamiri...sitede şu an xt 660 r x kullanan varmı böyle bi sorunla karşılaşan yada baska hata kodu alan arkadaş varmıdır merakla yorumlarınız bekliyorum ve dua ediyorum kimsenın başına gelmesin

Enduroist Üye Sedat ÖZSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sedat ÖZSAN
    Motosiklet
    YBR 250
    Marka
    Yamaha

Ben daha önce böyle bi sorun ne duydum nede okudum sizin motora has bi arıza olabilir mi..En iyisi kullanıcıları dinlemek tabi

Enduroist Üye
    Isim
    emre yeşil
    Marka
    Aprillia

Alıntı Sedat ÖZSAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce böyle bi sorun ne duydum nede okudum sizin motora has bi arıza olabilir mi..En iyisi kullanıcıları dinlemek tabi
    ECU'ya bir direnç takınca düzeliyormuş. 2009 ve öncesinde bilinen bir sorunmuş. Yeni ECU'larda sorun yokmuş.

Konu burada geçiyor:
    http://www.advrider.com/forums/showp...67&postcount=3

Direncin nasıl değişeceği burada (Portekizce):
    http://www.youtube.com/watch?v=qrVzqwgZSq0 ir Brezilya forumuna göre hatanın nedeni motoru yan ayağı kapatmak suretiyle bir kaç defa "zorla" stop ettirme sonucu, ECU (beyin) içindeki bir direncin yanmasından olabilirmiş.

Youtube'da ECU'daki bu 220 ohm direncin değiştirilmesiyle ilgili bir video var (Portekizce)

Not: Eğer imkanınız varsa arızalı ECU'nuzu çalışan bir XT'de deneyin. Aynı hatayı verirse, ya ECU'nuzu yararak/delerek açıp direnci değiştirin, ya da yenisini satın alın.

Not2: Bütün 2009 öncesi motorlarda karşılaşılan (bilinen) bir sorundur, yeni bir ECU takarsanız bu hatayı bir daha görmezsiniz