Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 105 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Alparslan osmanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Standart Adriyatik çevresinde bir tur 2014

Değerli arkadaşlar daha önce burdan duyurusunu yaptigimiz turumuzu nihayet kazası belasiz, büyük bir keyifle bitirmiş bulunuyoruz.

29 Mayıs 2014 perşembe sabahi başlayan turumuz, 8 haziran pazar gecesi yurda dönmeyle çok şükür sagsalim tamamlanmıştır.
    geçen yıl gezisini yaptigimiz yunanistan Arnavutluk makedonya turun dan sonra bu sene için hep aklımda italya'yı gezmek vardı. Italya'yı aşağıdan yukarı gezdikten sonra tekrar geri dönmekten se hırvatistan üzerinden birkaç yer daha rotaya ekleyerek dönmek fikri daha ağır basınca araştırmalarım sonucu bu rotayı çıkabildim.
    Bu geziyi eşimle birlikte toplam 11 günde 8 ülke geçerek, 5050 km yaparak tamamladık. Tur sonunda ayrıntılı maliyet hesabını bur dan yayınlayacağım. Bu rapor için özellikle aldığım tüm yakıt harcamalarını not ettim ne kadar para harcadığımin kaydını tuttum. Rotamız a sadık kaldık. Gün gün nerde kalacağımızı önceden planladım. Çok şükür bir aksilik yaşamadığımız için rotamız da bir değişiklik olmadı.
    Konu Alparslan osmanoğlu tarafından (11-06-2014 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir.

2. Alparslan osmanoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (11-09-2015)

Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Geçen seneden kalan uluslararası ehliyetimin süresi devam ettiğinden bu sene ehliyet masrafim olmadı. Yeşil sigorta için motorsikletlere indirim yapıldığını yaptırırken öğrenince sigorta konusunda da bir miktar kazanç sağlamış oldum. Yunanistan üzerinden çıkış yapacağımız için tur öncesinden yunanistan'dan shangen vizelerim lerimizi aldık.
    1. Gün:29 Mayıs 2014 perşembe.

Ilk gün en uzun rotamız olan ve gece yarısı kalkacak olan italya feribot larına yetişmek için sabah erkenden istanbuldan yola çıktık. Normalde uğraşmamak adına tüm rezervasyonlarimi Booking den yapardım fakat italya feribot una yetişemem ve tüm rezervasyonlar sekteye uğrar endişesi ile gidilebilecek uygun yerleri ve camping adreslerini navigasyonuma yükledim. Bu sene navigasyon olarak cihaz yerine note 3 telefonuma ücretsiz yukledigim sygic adlı navigasyon programının kısıtlı versiyonu ile hiç sorun çıkmadan kullandım.

Motorsiklet imiz honda Integra bizi hiç üzmeden yorulmadan üzerinde taşıdı sağolsun. Ilk gün sabah erkenden Bismillah diyerek koyulduk yola.
    Konu Alparslan osmanoğlu tarafından (18-06-2014 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

4. Alparslan osmanoğlu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

alperiynem (13-06-2014),omercem (11-06-2014),Sabahattin KOÇAK (10-12-2015)

Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Güzel bir yolculuk sonunda ıpsala sinir kapısı na ulaştık. Biz geçerken Türk tarafında başlayan sistem bozukluğu 1 saatten fazla beklememize sebep oldu.

Rezervasyon yapmayisimiz ve camping ağırlıklı kalırız belki diye yanımıza birde decathlon dan kurması 2 dk bile surmeyen bir çadır ve uyku Tulumu aldık. Iyiki de almışım dediğimiz olayı sonra okuyacaksiniz.
    Konu Alparslan osmanoğlu tarafından (11-06-2014 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Ipsalayi beklemeli bir şekilde sorun olmadan geçtikten sonra yunanistan in güzel otoban ında igoumenista ya kadar ortalama 500 km için 7 kez 1.7 euro odemek koysa da yol alırken selanik e akşam üzeri ulaşıyoruz ve bir yağmur basliyorki bu yağmur igoumenista ya kadar sürüyor ve bizim için ilk günden zorlu bir yolculuk mu olacak endişesini düşündürüyor. Geçen yıl selanik üzerinden meteora ya gittigimizden bu yolları biliyordum ama ondan sonra igoumenista ya kadar yolun yüksekten rakimdan gece yağmurlu ve soğuk olmasi vapurun kalkmasına 1 saat kala titreye titreye sabah 7 den akşam 11.30 a kadar motor üstünde olmamıza sebep olacağını bilemiyorum. Neyse bu zorlu ilk gün rotasından sonra nihayet igoumenista-bari biletimi zi alıp bekliyoruz gemimizin gelmesini ve bu arada biraz olsun isinip kendimize geliyoruz.bu arada bu Yunan italya gemi işi baya kafamı kurcaliyordu. Bari yemi gitsem brindisi yemi? Pulman koltukmu alacağız yoksa guvertemi. Malum gemi fiyatları da el yakıyor. Ben bileti satan bayana Pulman olsun bari içerde olalım daha fazla usumeyelim derken bayan ne gerek var aynı şey ve deck daha ucuz gibi birseyler söyleyip 150 euro gibi bir fiyat da söyleyince hemen ver dedim.cunku daha önceki araştırmalarım da 1 motor ve 2 kişinin en ucuz fiyatının bu olacağını biliyodum. Neyse soraraktan aslında hiç zorlanmadan Türk tircilarina sorup muhabbet ederekten gemimizi bindik. Bir koltuğa sigistik herkesin yaptığı gibi ve o yorgunlukta koltuklarda asla uyuyamayan benim deliksiz bir uyku çekip hatta horladigimi sabah eşim anlatıyor

7. Alparslan osmanoğlu güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (11-06-2014),Can Ekin (11-06-2014),kayasertac (11-06-2014),omercem (11-06-2014),Özgür Özsoylar (11-06-2014),Sabahattin KOÇAK (10-12-2015),Yasin Erol (11-06-2014)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

tekerinize ve ellerinize sağlık... devamını merakla bekliyorum...çok güzel rota ..

9. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alparslan osmanoğlu (11-06-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Şahane..
    Fotoğraf ve diğer bilgileri bekliyoruz

11. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kadim Üye kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç KAYA
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Devamını bekliyoruz

13. kayasertac, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

arkadaşlar devam etmek çok istiyorum fakat buraya kadar tapatalk tan resimleri yükleyip yazıları yazdım ama telefondan bu işler bir eziyet. bilgisayardan şuraya resim yüklemenin herkesin anlayacağı şekilde bir yöntemi icat edildiyse birisi bana söylesin de bu rapor işlerini pc den yapayım. yoksa bu gidişle telefondan bu raporu yazmak bir yıl sürer gibi

Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Neyse yavaş ta olsa biz raporumuza devam edelim.
    2.gun 30 Mayıs 2014 cuma

Dün gece Selanikten sonrası kabus gibi geçen sürüşün sonrasında gemide sabaha kadar uyumuşuz. Gemi ogleye doğru bari limanına yaklaşırken bizde ilk defa geminin guvertesine çıkıp dışarıda ne var diye baktık.
    Konu Alparslan osmanoğlu tarafından (18-06-2014 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

16. Alparslan osmanoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (12-06-2014)

Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

2.gun rotamiz bu şekilde planlanmisti ve ogleye doğru bari den napoli ye dinlenmiş ve dün geceyi unutmuş bir şekilde şarkılar söyleyerek, İtalya ya da kavuşmanın heyecanı ile ikindi zamanında napoli ye vardık.

18. Alparslan osmanoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (12-06-2014)

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu