Merhabalar, yakın zaman önce aranıza katılmıştım. Yarın mevcut motosiklet satışım için bir alıcı ile sözleştik. Kısmetse motorumu yarın satıyorum ve beğendiğim bir kaç model arasından tercih yapacağım.

Öncelikle anladığım kadarı ile DL650 şu an piyasada altın değerinde gibi, özellikle 2007 model ve üzerindekiler ABS ve silindir başı çift bujiden dolayı çok kıymetli. V-Strom serisinden bugüne kadar şikayetçi olan da duymadım. Tercihimi bu Asebeple ağırlıklı olarak DL-650'den yana kullanacağım. Yalnız temiz DL1000 ler de yok değil piyasada. DL nin bu litrelik motora sahip modelini tercih etmek doğru bir karar mı sizce? Yani yarışa girmiyorum, sonuçta amacımız uzun yol yapmak. Bu kadar km yapınca yakıt ekonomisi de devreye giriyor. Motoru artçılı ile de bolca kullanacağım. 650 ya da 1000 alacak olsak nelere dikkat etmemiz gerekli. Genelde kmler yüksek zaten ikinci elde ama 70-80 binde motor adığımızda bizi neler bekliyor. Uzun soluklu periyodik bakımları nelerdir. Örneğin en önemlilerinden birisi egsantrik zinciri ne zaman değişmeli. Adam ilana koymuş motorda çizik yok diyor ama sanayi tabiri ile motorun ciğeri ne durumda yani 77 bin km de bir tane çok beğendiğim 2010 model var mesela. Bir tane 2007 model var yine ama 47000 km de. Sizlerin tavsiyeleri nelerdir. Tabi işin bir de honda tarafı var. Şimdi Allah var varadero kalıp ve şekil olarak bence V-Strom serisinden güzel ama gülle gibi de ağır bir motor. Bunun yanında gösterge tablosu yenilerde herşeyi barındırıyor. Transalpin bana göre avantajı ve aynı zamanda handikapı motor bloğunun taaa 90'lardan kalma olması. Rüştünü ıspat etmiş bir blok, tamiri kolay parçası bol, bunun yanında eski blok fazla yakıt az güç, dengesiz tork dağılımı vs getiriyor. Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi sürüşler.