Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye sinaqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sina Yılmaz

Question Başlangıc Motoru Tavsiyesi Yardım...

Merbaha Adım Sİna

Öncelikle kendini tanıtmak isterim İstanbulda yasıyorum. 26 Yasındayım 1.90 boy ve 95 kilo cıvarı iri kıyım bir kardeşinizim.

Simmdi diyeceksiniz kardeşim daha once acılmış bir sürü konu var git onlara bak. Biliorum fakat Cogu güncel konular deil ve 2014 Yılı itibari ile farklı secenekler olabilecğini düşünüorum. (Sadece bir fikir

Ehliyetim yok en kısa zamanda almak istiyorum ancak. Hangi motora binsem üzerinde kendimi rahat hissetmiyorum. bacaklarım yukarda kalıyor ve güvensiz geliyor( ufak cc 150-250) Hatta bu sebebten ötürü ehliyet sınavına girmeye bile korkuyorum. yanılıyor muyum bilmiyorum ama Sınavda ki motorlar commuter tarz ve ufak motorlar..

Keza bir AT veya BMW r1150 GS veya muadili bir motora bindigimde üzerinde kendimi cok rahat hissediyorum. Fakat bu motorları bu tecrübe ile kullanmak cok büyük bir hata olacaktır.

üzerinde kendimi rahat hissedeceğim ( büyüklük olarak) motor önerilerinizi bekliyorum

fiyat aralığı olarak bir sey belirtmek istemiorum. AKSİNE sürebileceğim ve güvenli olan motor ne ise onu ogrenmek istiyorum.

şimdiden cok tesekkür ederim.

saygılarımla..

Enduroist Katılımcı Üye Okan YILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    can okan yıldırım
    Motosiklet
    cbf 1000 fa
    Marka
    Honda

crf 250 L ile temel dinamikleri öğrenip bir kaç kapalı alan eğitimine katıldıktan sonra hocadan da fikir alıp istediğin cc bir motosiklete geçebilirsin(supersport tan bahsetmiyorum); boyuna uygun ve seni rahat taşıyabilir. çabuk alınır satılır. parçası bol ve yaygındır. düşme kalkmaya uygundur.

Isim
    Sina Yılmaz

Öncelikle tesekkür ederim. Anladıgım kadarıyla önce egitim alıp sonrasında istedigim motoru alabilceğini söylediniz. Peki 1 2 aylık bi egitimle büyük bir motor sürecek kadar tecribe kazanabilir miyim. Yani herkes en az 3000 5000 km gibi deneyimden sonra büyük cc ye gecmenin dogru oldugunu söylüyor?

Bir sorum daha olacak Cbf 250 L gibi yüksek bir motor nasıl olur. cross oldugu için sehir içinde sürmek tehlike yaratır mı?
    Konu sinaqe tarafından (22-06-2014 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

Merhaba Sinan,

Sen benden daha uzunsun ama bende 1.84'um. Yaşadığın ikilemi bende yaşamıştım. Öğrenme ve alışma sürecini atlatmak için 2.el cbr250 almıştım.
    Oldukça hareketli bir piyasasının olması bir avantaj. Fakat bende biraz büyük durmuştum motor üstünde. Tabii ki sürüş pozisyonun rahat olmadığını söyleyebilirim.
    Yüksekliğini bilmiyorum fakat bütçene uygun ise suzuki inazuma iyi bir başlangıç motoru olabilir. Sürüş pozisyonuda rahat ettirecektir diye düşünüyorum.

Ne kadar uzun olursa olsun sadece eğitim alıp büyük bir motor almanı önermem. Trafik tecrübeside önemli. Bence 250 lik bir motor alman daha uygun olacaktır.

Isim
    Sina Yılmaz

Alıntı Onur Kocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sinan,

Sen benden daha uzunsun ama bende 1.84'um. Yaşadığın ikilemi bende yaşamıştım. Öğrenme ve alışma sürecini atlatmak için 2.el cbr250 almıştım.
    Oldukça hareketli bir piyasasının olması bir avantaj. Fakat bende biraz büyük durmuştum motor üstünde. Tabii ki sürüş pozisyonun rahat olmadığını söyleyebilirim.
    Yüksekliğini bilmiyorum fakat bütçene uygun ise suzuki inazuma iyi bir başlangıç motoru olabilir. Sürüş pozisyonuda rahat ettirecektir diye düşünüyorum.

Ne kadar uzun olursa olsun sadece eğitim alıp büyük bir motor almanı önermem. Trafik tecrübeside önemli. Bence 250 lik bir motor alman daha uygun olacaktır.

Güvenli bir sürüsün uygun motorla olacagı kanısındayım( boy ve motor ergonomisi acısından) Yani bir cbf 150 ile GS 1150 veya AT aynı değil.

Üzerinde nasıl durdugum deil. elimin kolumun bacagımın her acıda rahat etmesini istiyorum. Evet buda ufak cc lerde handikap. büyük cc lerde ise tecrubesiz bir facia cok kötü arada kalmak yaaa

Enduroist Üye Arda Guldogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Güldoğan
    Motosiklet
    NC700XA '13 *Orca*
    Marka
    Honda

Fiziksel boyutlardan bahsedecek olursam boy 1.88 & 77 kg. Honda'da guvenli suruste cbf 150 cc ile egitimden sonra nc700x alarak trafige girdim. Ilk motorumdu ve hala da cok buyuk zevk alarak kullanmaktayim. Gerek yuksek guc uretmemesi, gerekse motor agirlik dengesinin yeterince asagida olmasindan dolayi sehirici manevra kabiliyeti benim icin oldukca tatminkar. Dusuk cc'yi tercih etmemenin en baslica sebebi sehirici trafikte surekli bir tacize maruz kalmamak ve otoban suruslerinde de buyuk araclardan daha rahatca kacabilmekti. Butun bu isteklerimi de baslangic motoru olarak yeterince karsiladi ve karsilamaya da devam ediyor. Daha uzun sure kullanmayi dusunuyorum ve tavsiyem de bu motordan yana olacaktir.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

öncelikle ehliyetinizi sonrasında da eğitimlerinizi tamamlayın. Bu arada ilave eğitimler ve cbf150 benzeri makineler ile özel dersler alabilirsiniz. sonrasında hangi motoru alacağınıza siz de çok daha doğru bir şekilde karar verirsiniz.

ben ille de ufak cc motor ile başlanması gerekir konusuna çok katılmıyorum. bence abs şart, o da ufak cc motorlarda pek yok, bir xl700, bir f650, bir nc700x neden olmasın? yine de 1150gs olmasın mümkünse

ha bu boyla maalesef her motor küçük kalacak, ergonomisi için biraz ayar gerekecek. benim adv altımda bisiklet gibi kalıyor misal, boy 192 olunca işler zorlaşıyor bazı noktalarda.

Isim
    Sina Yılmaz

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle ehliyetinizi sonrasında da eğitimlerinizi tamamlayın. Bu arada ilave eğitimler ve cbf150 benzeri makineler ile özel dersler alabilirsiniz. sonrasında hangi motoru alacağınıza siz de çok daha doğru bir şekilde karar verirsiniz.

ben ille de ufak cc motor ile başlanması gerekir konusuna çok katılmıyorum. bence abs şart, o da ufak cc motorlarda pek yok, bir xl700, bir f650, bir nc700x neden olmasın? yine de 1150gs olmasın mümkünse

ha bu boyla maalesef her motor küçük kalacak, ergonomisi için biraz ayar gerekecek. benim adv altımda bisiklet gibi kalıyor misal, boy 192 olunca işler zorlaşıyor bazı noktalarda.

Aslında diger forumlarda yada baslangıc motoru tavsiyelerinde hep ufak cc ler öneriyorlar. Siz büyük motorlardan bahsediyorsunuz. Sasırmadım deil

Kendine güveni olmayan biri deilim ama trafikte ne kendimi nede bir baskasını tehlikeye atmak istemem.

Bu arada 1.92 lik boyunuzla en rahat hissettiginiz motor hangisi olmustu?

Enduroist Katılımcı Üye Kemal Akif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal Akif Bursalı
    Motosiklet
    Crf 250 l
    Marka
    Honda

crf 250l candır benim ilk motorum söz dinler hızlı gitmez manevralıdır kısacası adres Honda crf 250 l önce ehliyet sonra crf alın derim

Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

A2 ehliyetim vardı ama alırken acemiydim ve aldıktan sonrada yaklaşık 2 yıl motorun selesine oturmamıştım. Honda' dan güvenli sürüş eğitimleri (1 ve 2) aldıktan sonra F 650 GS aldım. 2001 model. F 650 GS in bana en cazip gelen yönü ağırlık merkezinin yere yakın olmasıydı. Düşük model tercih etmemin de 2 sebebi vardı. 1.cisi tek silindirli oluşu sebebiyle gaz tepkisini daha rahat ayarlayabileceğimi düşünmemdi. 2.cisi ise düş kalk olması durumunda daha az üzülürüm diye düşünmüştüm.

Yaptıklarımın ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemem ama şuan da motorumu keyifle kullanıyorum. Tabi öğrenmenin sonu yok. Şu aralar hoca eşliğinde kısa mesafeli şehirler arası km yapabileceğim eğitim araştırıyorum.
    Bülent GÖKCE

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu