Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Benzer Bir Süreçten Bende Geçtim... Küçük motor bir garip bir güvensiz geldi eğitim boyunca bana...Çevremden Küçük almam tavsiye edilse de dinlemedim Hocamında gazıyla Bir F650 Alıp Eğitimde öğrendiklerimi Kapalı Alanda Tekrarlayıp trafiğe attım kendimi... Hazır mıyım hayır ama eminim ki Küçük motorla da trafiğe çıksam bu gün yaşadıklarımı tedirginliklerimi yine yaşıyor olacaktım...

Çok samimi bir arkadaşımda hemen eğitimle birlikte bir ybr 125 aldı 1000-1500 km yaptı yapmadı oda yolda güvensiz olduğundan küçük olduğu için görünenemekten rahat sollamaya çıkamamaktan şikayet edip bir f650 aldı şu an çok mutlu... Satarken zarar ettimi hayır... Motorda böyle ilginç bir şey var doğru motoru aldınmı zarar etmen nerdeyse imkansız gibi

Bence bu işin tek bir doğrusu yok... Kişinin daha önceki geçmişine kabiliyetine görüşüne göre değişiyor kimisi scooter kullanamiyor kimisinede büyük motorlar oyuncak gibi geliyor...

Motoru olan bir yerden eğitimini al sonra dener eğitimi aldığın hocaya da sorup karar verirsin sonuçta eğitimciler senin benim gibi bir çoğunu görüp daha motora çıkıp ilk denemelerini yapınca ne olacağını az çok anlıyorlar

Şimdiden hakkında hayırlısı olsun...
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Üye Osman Sevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Sevil
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Ben de YBR 250 ile başlamak için gittiğim YAMAHA'dan bir MT03 alıp çıkmıştım. 300 km sonra R 1200GS ile deneme sürüşü yaptığımda "niye bunu almadım" diye pişman olmuş idim.

Ancak şimdi yanlış yaptığımı anlıyorum. Eğer 250 cc ve ABS, TCS vs. vs olamayan bir motorla 50000 km yapsaydım. Şimdi hem reflekslerim tam otururdu hem de daha çok keyif alırdım diye düşünüyorum.

Boy için önerim yüksek seleli endurolardan almandır. Böylece hem küçük hem de ergonomine uygun motorun olur.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı sinaqe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında diger forumlarda yada baslangıc motoru tavsiyelerinde hep ufak cc ler öneriyorlar. Siz büyük motorlardan bahsediyorsunuz. Sasırmadım deil

Kendine güveni olmayan biri deilim ama trafikte ne kendimi nede bir baskasını tehlikeye atmak istemem.

Bu arada 1.92 lik boyunuzla en rahat hissettiginiz motor hangisi olmustu?
    Xl700'umu tek gecerim. tabi en cok km onunla yaptim, aliskanliklarin da etkisi olabilir.

Enduroist Üye sinaqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sina Yılmaz

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer Bir Süreçten Bende Geçtim... Küçük motor bir garip bir güvensiz geldi eğitim boyunca bana...Çevremden Küçük almam tavsiye edilse de dinlemedim Hocamında gazıyla Bir F650 Alıp Eğitimde öğrendiklerimi Kapalı Alanda Tekrarlayıp trafiğe attım kendimi... Hazır mıyım hayır ama eminim ki Küçük motorla da trafiğe çıksam bu gün yaşadıklarımı tedirginliklerimi yine yaşıyor olacaktım...

Çok samimi bir arkadaşımda hemen eğitimle birlikte bir ybr 125 aldı 1000-1500 km yaptı yapmadı oda yolda güvensiz olduğundan küçük olduğu için görünenemekten rahat sollamaya çıkamamaktan şikayet edip bir f650 aldı şu an çok mutlu... Satarken zarar ettimi hayır... Motorda böyle ilginç bir şey var doğru motoru aldınmı zarar etmen nerdeyse imkansız gibi

Bence bu işin tek bir doğrusu yok... Kişinin daha önceki geçmişine kabiliyetine görüşüne göre değişiyor kimisi scooter kullanamiyor kimisinede büyük motorlar oyuncak gibi geliyor...

Motoru olan bir yerden eğitimini al sonra dener eğitimi aldığın hocaya da sorup karar verirsin sonuçta eğitimciler senin benim gibi bir çoğunu görüp daha motora çıkıp ilk denemelerini yapınca ne olacağını az çok anlıyorlar

Şimdiden hakkında hayırlısı olsun...

Tavsiyen için tesekkür ederim. Suan çalştıgım iş nedeni ile moto kurye arkadaslarla cok iç içeyiz ve onlara dewaml soruyorum. Abi ben nasıl motor sürücem vs.

onlar bana kendi motorlar olan CBF 150 tavsiye ediyorlar. hatta samimi oldugum bi abim gel seninle hafta sonu egitim yapalm diyo kısmetse yapıcaz.,,

Ama abi cbf 150 ile ilk oturusta bile bacaklar sıkıntı yaratıyo. Sonucta kalkmak değil durmak öneml diye düşünüyorum. Dururken ayaklarını yere koyma açısının (bacaklar uzun oldugu için) tehlikeli olacagı kanısındayım.

CRF 250 L de biraz uzun ama biraz cılız sank yanlış mıym.

Isim
    Sina Yılmaz

Bu arada konu hazır açılmışken sizden ricam. Uzun boylu abilerim ve arkadaşlarm, kullandıgınız motoru yazabilirseniz. tercih acısından cok faydası olabilir.

Bir de tecrübe eksikliği yüzünden olabilecek düşme kalkmalar acısından ikinci el bir motor mantıklı geliyor.

Eski model olarak tavsiyelerinizi de bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum. Keyifli forumlar.

Enduroist Kadim Üye Bora Konuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bora konuk
    Motosiklet
    XF 250 Motoran
    Marka
    Diger

benim size önerim sele boyu oldukça yüksek olduğunu düşündüğüm mondial extreme max 150 modelidir.
    Bora
    -------

Suzuki Dr 650 Se 11'
    Ktm 640 Adventure R 09'
    Yamaha Xt 660 R 08'
    Ramzey QY Cross 200 '07
    Kanuni Seyhan 150 C 05'
    Honda Titan '96
    Yamaha Mbk 100 94'
    Pejo 105 93'

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

önemli olan sürmek değil.
    kısa bir eğitimle hemen kullanabilirsiniz zaten.
    önemli olan sürüş dinamiklerini kavrayıp, bir çok durum için senaryoları hayali olarak denemek önemli.
    o yüzden ilk motosiklet için, ayağım yere bassın mantığıyla cruiser filan seçmek uygun değildir.
    crf gibi cbf 150 gibi motosikletler çok daha uygundur.
    hatta 2-3 aylığına bu motosikletlerden kirala derim.
    sonrasında f 650 gs gibi bir motosiklet çok daha uygun olur.
    unutma ki küçük bir hata, büyük motosiklette büyük hasarlar oluşturabilir.
    tabii ki bu uyarıları kulak ardı edip istediğin motoru da alabilirsin.
    şansın varsa sonra gülerek hatırlarsın.
    ezcümle çok acele etmeden yavaş yavaş gitmek çok iyidir.

8. ahmet f senel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah BATIK (24-06-2014),Berkay İnal (24-06-2014),Can Ekin (24-06-2014)

Isim
    Sina Yılmaz

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önemli olan sürmek değil.
    kısa bir eğitimle hemen kullanabilirsiniz zaten.
    önemli olan sürüş dinamiklerini kavrayıp, bir çok durum için senaryoları hayali olarak denemek önemli.
    o yüzden ilk motosiklet için, ayağım yere bassın mantığıyla cruiser filan seçmek uygun değildir.
    crf gibi cbf 150 gibi motosikletler çok daha uygundur.
    hatta 2-3 aylığına bu motosikletlerden kirala derim.
    sonrasında f 650 gs gibi bir motosiklet çok daha uygun olur.
    unutma ki küçük bir hata, büyük motosiklette büyük hasarlar oluşturabilir.
    tabii ki bu uyarıları kulak ardı edip istediğin motoru da alabilirsin.
    şansın varsa sonra gülerek hatırlarsın.
    ezcümle çok acele etmeden yavaş yavaş gitmek çok iyidir.

Tesekkur ederim tavsiyeniz için. Kiralama konusunda bilgim yok. Maliyeti ne olur araştırmak lazim. Yada 2. El bi cinli bi cross la başlamak nasil olur? Gerçi onlarada baktim ama genelde yerli ve o çinli crosslar yere çok yakin71-77 cm sele yüksekliği var. Ben ayni zamanda 87-90 araliginda olmasini istiyorum. Boyle bir seçenek varmi model olarak?

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

İstanbul civarında olurmu bilmem ama antalya'da-kemer'de ve çevresinde kiralık yamaha v.b birçok enduro motor var ..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Üye Tolga Kuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Kuş
    Motosiklet
    Xmax 250
    Marka
    Yamaha

Alıntı sinaqe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada konu hazır açılmışken sizden ricam. Uzun boylu abilerim ve arkadaşlarm, kullandıgınız motoru yazabilirseniz. tercih acısından cok faydası olabilir.

Bir de tecrübe eksikliği yüzünden olabilecek düşme kalkmalar acısından ikinci el bir motor mantıklı geliyor.

Eski model olarak tavsiyelerinizi de bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum. Keyifli forumlar.

Ben cbf150 kullanıyorum. 193 boyunda 125 kiloyum. üzerinde resim çektirmediğin ve camdan veya aynadan yansımana bakmadığın sürece herşey yolunda

Boyumun ve kilomun hiçbir eksisini görmedim, hatta artısını gördüğümü hissettiğim zamanlar bile oldu. Bende bu aralar nc750x veya xt660z tenere ye bakıyorum. Galiba bizi bunlar paklar...

Şunuda söyliyim, ehliyetle ilgili devamlı yasalar değişiyo elini çabuk tutman gerek.
    Belki de ait olduğumuz yer, yollar...

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu