Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Standart Tablet Seçimi

Selam Arkadaşlar,

Eşime tablet pc alacağım. Genelde 8inç civarı olanlara bakıyorum, rahat taşınabilmesi,hafif olması açısından.
    Daha çok indirilmiş büyük pdf,epub gibi dosyaları takılmadan rahat açabilmesi, okuyabilmesi, ve yine yüklenmiş videoların rahat izlenebilmesi ve aralarında fark varsa dahili ses çıkışı(kulaklık değil) iyi olanını bulma gayretindeyim.telefon hattı olması şart değil.

Apple marka ürünler bana her zaman lüzumsuz pahallı gelse de, eşim iPad Mini yi beğeniyor o yüzden ipad mini liste de. aslında retina modelinin özellikleri iyi ancak çok pahalı.

Baktığım modeller :
    - apple ipad mini
    - samsung galaxy tab 3 8inch
    - lg (v500) g pad 8.3

şimdilik dikkatimi çekenler bunlar. yalnız ipad mini de gps yok zannedersem. bilenler beni aydınlatabilir.
    Konu Can Ekin tarafından (01-07-2014 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Şöyle bir daha baktım da,LG baya iyiyiymiş.
    Ipad mini gibi metal kasalı.
    8.3 ebadıyla tam arada.
    2gb ram, en yüksek bellek kapasitesi.
    1920x1280 çözünürlük ve arkasında harici 2hoparlör le yukarıda yazdığım aranan özelliklere çok yakın olduğunu fark ettim ama tablet ler konusunda bilgili birilerinden tavsiye ye Her zaman açığım.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

can apple i direk eleyebilirsin. Bu aleti biraz kullandım. İstediğin gibi müzik resim video film belge yüklemek mümkün değil. hepsini ona uygun formata dönüştürmen gerek. Filmler hele de altyazılı ise tam bir eziyet yükelemesi filan. ha birde her zaman ıtunes programı ile bağlanmak gerekiyor. tatilde cafede orada bura lap diye bir bilgisayara yakmak mümkün değil. ayrıca elinde bulunan bir harici bellek yada diski takıp içindekileri göreyim de diyemiyorsun. ben samsung bakıyorum ama modele karar veremedim henüz...

4. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (01-07-2014)

Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

http://www.gold.com.tr/samsung-galax...az-tablet-pc_u

Samsung Galaxy Note N5105
    2 GB Ram, 1,6 2GB Ram 3G li, 1.6Ghz Dört Çekirdek işlemci

Normalde dünyada böyle bir model yok. n5105 in dünyadaki satılan modeli n5100. Tr deki özel iletişim vergisi nedeniyle üzerindeki yazılımdan telefon özelliği kapatılarak sadece türkiyede n5105 olarak satılıyor. n5100'ın üzerindeki yazılımı (rom) samsungun web sitesinden indirerek ayrıca tablete micro sim kart takarak telefon özelliğinden de faydalanabilirsiniz.Hem telefon hem tablet.

NOT: Rom yükleme işi root gerektirdiği için cihazınızı garanti kapsamından çıkartır.
    Bülent GÖKCE

6. Bulent GOKCE, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (01-07-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Furkan Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Bulent GOKCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Normalde dünyada böyle bir model yok. n5105 in dünyadaki satılan modeli n5100. Tr deki özel iletişim vergisi nedeniyle üzerindeki yazılımdan telefon özelliği kapatılarak sadece türkiyede n5105 olarak satılıyor. n5100'ın üzerindeki yazılımı (rom) samsungun web sitesinden indirerek ayrıca tablete micro sim kart takarak telefon özelliğinden de faydalanabilirsiniz.Hem telefon hem tablet.

NOT: Rom yükleme işi root gerektirdiği için cihazınızı garanti kapsamından çıkartır.
    IMEI kayıtlı olmadığı için bir süre sonra telefon özelliği kullanılmaz olur büyük ihtimalle. IMEI'de değiştiriliyor diye okudum sanırım 50TL'ye o ayrı (:

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    can apple i direk eleyebilirsin. Bu aleti biraz kullandım. İstediğin gibi müzik resim video film belge yüklemek mümkün değil. hepsini ona uygun formata dönüştürmen gerek. Filmler hele de altyazılı ise tam bir eziyet yükelemesi filan. ha birde her zaman ıtunes programı ile bağlanmak gerekiyor. tatilde cafede orada bura lap diye bir bilgisayara yakmak mümkün değil. ayrıca elinde bulunan bir harici bellek yada diski takıp içindekileri göreyim de diyemiyorsun. ben samsung bakıyorum ama modele karar veremedim henüz...
    bu iyi oldu.
    aslında genelde filmler/videolar alt yazıdan çok seslendirmeli olacağından ses çıkışını düşünüyorum ve bahsettiğim LG G pad 8.3 de 2 hoparlör var küçük
    bu arada LG ye bakmanı öneririm eğer benim aradığım boyutlarda bakıyorsan 3G hariç her özelliği çok iyi gibi. Ama bakacağım daha

Alıntı Bulent GOKCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

3G li almak konusunda kararsızım. hem 3G ayrı masraf hem alırken pahalı bu fiyatlar çok en fazla 700 limitim açıkcası.

Enduroist Üye muharremkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muharrem KARA
    Motosiklet
    Dominar D400 & Pulsar 200 NS Fi
    Marka
    Diger

Alıntı Furkan Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    IMEI kayıtlı olmadığı için bir süre sonra telefon özelliği kullanılmaz olur büyük ihtimalle. IMEI'de değiştiriliyor diye okudum sanırım 50TL'ye o ayrı (:
    Bu bilgi yanlış, Türkiye'de satılan 3G'li modelin(modellerin) imeisi zaten vardır ve zaten Türkiye'ye kayıtlıdır, kayıtlı olmak zorundadır çünkü. Telefon özelliğini açmanız imei'ye etki etmez, çünkü imei ile alakası yoktur tel özelliğinin kapalı olmasının, 3g'li tabletin imeisi her şey iiçin açıktır, sedece telefon yazılımı yazılımsal kilitli/yazılımdan çıkarılmış durumdadır. Tablet root'lanıp uygun deodexed rom yüklenir. Böylece tel özelliği de kazandırılmış olur.
    Düzelteyim dedim, yanlış bilgilendirme olmasın.
    Konu muharremkara tarafından (02-07-2014 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.

10. muharremkara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (02-07-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Furkan Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı muharremkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bilgi yanlış, Türkiye'de satılan 3G'li modelin(modellerin) imeisi zaten vardır ve zaten Türkiye'ye kayıtlıdır, kayıtlı olmak zorundadır çünkü. Telefon özelliğini açmanız imei'ye etki etmez, çünkü imei ile alakası yoktur tel özelliğinin kapalı olmasının, 3g'li tabletin imeisi her şey iiçin açıktır, sedece telefon yazılımı yazılımsal kilitli/yazılımdan çıkarılmış durumdadır. Tablet root'lanıp uygun deodexed rom yüklenir. Böylece tel özelliği de kazandırılmış olur.
    Düzelteyim dedim, yanlış bilgilendirme olmasın.
    Sanırım yanlış anladınız ben IMEI'i değişir IMEI etkilenir veya bu cihazın IMEI yoktur gibi birşey demedim.

Benim söylemek istediğim IMEI kaıytlı mı değilse yeni rom yüklendikten sonra yine kullanılamaz olduğu idi.

Baktığım kadarıyla cihaz ithal edilirken IMEI kaydı yaptırılıyormuş. Bu sebeple rom yüklendikten sonra herhangi bir sorun olmayacaktır.

Ha yarın öbür gün BTK bu işe uyanıp, telefon özelliği olmadan ithal edilmiş falan filan vergisi ödenmemiş sonradan yazılım ile bu özelliği açılmış cihazları tespit eder mi bilinmez.

Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

Bir önerim daha olabilir

http://www.bimeks.com.tr/urun/129438...-pc-beyaz.aspx

Samsung Sm-T212 (LITE değil, LIte da GPS yok) yi de düşünebilirsiniz. Galaxy Note N5105 de alattığım uygulamanın aynısını bu cihazda da yapabilirsiniz. SM-T210 un rom'u yüklenerek bununda telefon özelliği açılabiliyor. Sanırım sizin kriterinize 7" olması uymayabilir.
    Biz telefon/tablet olarak kullanıyoruz Çok memnunuz. Benim için tek dezavantajı resim çekerken flash özelliğinin olmaması.
    Özellik ve fiyat olarak Galaxy Note N5105 den daha düşük.
    İlandaki fiyata aldanmayın. Biz 1 ay kadar önce 560 TL ye almıştık.

Cihazlar ithalatçı garantili ve faturalı alındığı için IMEI kayıtlı. Bu nedenle bir kapanma söz konusu değil.
    Konu Bulent GOKCE tarafından (03-07-2014 Saat 10:09 ) değiştirilmiştir.
    Bülent GÖKCE

13. Bulent GOKCE, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (02-07-2014)