Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Küçüklükten beri yeni yerler keşfetmeye ve motorlara ilgim vardır. Bu merakmı gidermek için güvenlik ekipmanlarını, eğitimimizi tamamladık. Kalan paramızla da Regal Raptor dd150E-2 model bir motor alarak (ki bu motor yerine yamaha'nın veya honda'nın başlangıç motorunu almadığıma belki 50 defa pişman olmuşumdur) yollara koyulduk. Yaklaşık 4-5bin km arasında tecrübem var ve bunun büyük kısmı istanbul-yalova arası. Ancak e-5 gibi trafiğin daimi ve süratli aktığı yollarda çok çok zayıf kalıyorum. ve benim bu zayıflığım zaman zaman tehlike oluşturuyor. Özellikle İstanbul'da köprü bağlantı yolları, e-5 ve TEM gibi yollarda trafiğe entegre olabilmem mümkün değil. Ya motoru çok bağırtmak ve o tatsız titreşimle yola devam etmek zorunda kalıyorum ya da emniyet şeridinden 60-70 ile gitmek zorunda kalıyorum. Hasılı, gönlümde iki model yatıyor. Çokta yakışıklı görünüyorlar gözüme. G650GS ve F700GS. Fakat bu güçteki motorlar için erken olduğunu düşünenlerde var. Benim merakım esas itibari ile şudur; bu iki model motosiklete bindiğimde hissedeceğim sürüş konforunu şununla eşdeğer tutabilir miyiz? Örneğin; renault toros kullanmiş birinin 2014 bmw 5.20d'de hissettiği konfor gibi midir? Yani 5.20d renault toros'a göre çok daha güçlü ve konforludur fakat kullanması çok daha rahattır. Regal Raptor gibi bir motosikletten inip F700GS gibi ya da G650GS gibi bir motosiklette hissedeceğim sürüş konforu bu örnekle paralellik gösterir mi? Yoksa 150'lik bir motosikletten 650-800cc gibi bir değere yükselmek bir sıçrama olarak mı nitelendirilmeli. Muhakkak araya bir ara geçiş süreci eklenmeli midir? Konu ile ilgili bu işin ehillerinin görüşlerini merakla bekliyorum.