Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 81 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

Alıntı BULENT KOCOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu başvuruyu HONDA Türkiye ye Fax ile yaptım.
    Ayrıca Hoonda Facebok sayfasındada duyuruda bulundum.

"Honda Türkiye Motorsiklet Departmanına Çağrımdır

Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ile yayımladığı son genelge ile Motorsikletlerde yoğun olarak kullanılan Topcase -Arka çanta- için proje çizilmesi ve ruhsatlara işlenmesi zorunluluğu olduğu , yapmayanlara ekiplerce ceza uygulamasına başlacağını duyurdu.
    ilgili genelge sayı: EBYS 2014 07 02 09 35 34 58781

Şu anda TMMO da bağlı proje firmalarının ve buna onay verecek TSE kurumunun bundan haberi ve gerekli altyapısı yok.

Yakın zamanda bu genelge ile ilgili bir kaos yaşanacak

Türkiye'nin en çok satan firması Honda'yı Honda sevenleri ve kullananları rahatlatmak adına , genelgenin iptali için yasal girişimlerde bulunmaya davet ediyorum

Saygılarımla"
    Bülent bey,

Eğer sizin için mahsuru BİMER'e yapmış olduğunuz şikayetin formatını örnek olması açısından buradan paylaşabilirmisiniz.
    Bülent GÖKCE

Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

Yazılanlardan ufak bir derleme ile Bimer'e bende şikayet başvurumu yaptım.

Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilde yayınladığı genelge ile Motosikletlerde yoğun olarak kullanılan ve neredeyse arabalarda bagaj gibi biz motosiklet kullanıcıları için zaruri ihtiyaç olan arka çantaların (top case) proje çizilmesi ve ruhsata işlenmesi zorunlu olduğunu kurala uymayanların 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 32. maddesine istinaden ceza uygulanacağını ve trafikten men edileceğini duyurdu. İlgili Genelge : EBYS 2014 07 02 09 35 34 58781 Şuan da TMMO'ya bağlı proje firmalarının ve buna onay verecek olan TSE'nin çıkan genelgeden ve uygulama hakkında bilgileri bulunmamaktadır. Yakın zamanda ticari amaçla kullanılmayan motosikletlerimize yapılacak uygulamalardan dolayı ciddi kaoslar oluşacaktır. Kaos ortamının oluşmaması için ilgili genelgenin motosikletlerr üzerindeki arka çantanın ne kadar zaruri bir ihtiyaç olduğunu göz önüne alarak ticari amaçla kullanılmayan motosikletlerde bu uygulamanın tekrar gözden geçirerek kaldırılmasını istiyorum.
    Bülent GÖKCE

3. Bulent GOKCE güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Osman Somuncu (18-07-2014),Serdar SERTDEMİR (11-07-2014)

Enduroist Katılımcı Üye BULENT KOCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BULENT KOCOGLU
    Motosiklet
    NC700X+CRF 250L
    Marka
    Honda

Bülent Bey , bende hemen hemen bu şekilde bir başvuru yapmıştım. Çok güzel.

Enduroist Kadim Üye İlhanESİRCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İlhan Esirci
    Motosiklet
    V-Strom DL 650 K7+ Ramzey QM 200 GY
    Marka
    Suzuki

Sayın arkadaşlar bir çoğunuzun bildiği gibi bu konu daha önce de bir çok ortamda tartışılmış,daha sonra bu uygulamanın sadece ticari faaliyet gösteren firmaların motosiklet üzerine sonradan yaptırdığı çantaların bu konuya girdiği anlaşılmıştı,bizlerin kullandığı belli standartlarda üretilen ve tak-çıkart şeklinde kullandığımız çantaların ise böyle bir uygulamaya tabii olmadığı açıklanmıştı.
    Bahsedilen konuyla ilgili Nisan 2014'te İzmir'de bir arkadaş ceza yemiş ve İzmir 14.Sulh ceza Mahkemesi'ne dava açmıştı.dava sonucu bahsettiğim nedenden ötürü cezanın iptaline ve iadesine karar vermişti.karar elimde mevcut,resim yükleme sorunu yaşadığımdan burada paylaşamıyorum maalesef.
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. -La Rochefoucauld

Enduroist Kadim Üye İlhanESİRCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İlhan Esirci
    Motosiklet
    V-Strom DL 650 K7+ Ramzey QM 200 GY
    Marka
    Suzuki

Bu şekilde paylaşmaya çalışayım,
    http://s1282.photobucket.com/user/ilhanesirci/library/
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. -La Rochefoucauld

7. İlhanESİRCİ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (18-07-2014),ahmet korkmaz (13-07-2014),Berkay İnal (15-07-2014),CihanCöbek (13-07-2014)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

ticari amaç ile monte edilen çantalar kolayca çıkamıyor mu? Bir de bu kolaylığın derecesi nedir acaba, bazı çantalar tek tuş ile demmonte edilebilirken örneğin benim topcasede (globescout) epeyce alet edevat ile girişmek gerekiyor.

Isim
    BULENT KOCOGLU
    Motosiklet
    NC700X+CRF 250L
    Marka
    Honda

İlhan Bey, bu mahkeme kararı çok önemli bir haber. Katkınızdan dolayı teşekkür ederim

10. BULENT KOCOGLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İlhanESİRCİ (14-07-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Bu arada son yazı da 2013 tarihli talimat a istinaden yenilenmiş, o tarih ve sayılı kararda paket servisinde kullanılan parçalardan bahsediyor.

Isim
    BULENT KOCOGLU
    Motosiklet
    NC700X+CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada son yazı da 2013 tarihli talimat a istinaden yenilenmiş, o tarih ve sayılı kararda paket servisinde kullanılan parçalardan bahsediyor.
    Can Bey,

Bu ayrıntıda çok önemli,

Enduroist Üye oguz.aktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz Yaşar Aktan
    Motosiklet
    XTZ660 Ténéré (1997)
    Marka
    Yamaha

Alıntı BULENT KOCOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz Bey,

Çok güzel tespitler yapmışsınız.

Lütfen , bu tespitlerinize birlikte itiraz yazınızı resmi olarak Bimer üzerinden resmi makamlara yapınız.

Selamlar
    Bülent
    Bülent Bey, yarın BİMER üzerinden başvuruda bulunacağım. Hatta topcase'e proje istenirken, 125 cc skuter'ın önünde ve yanında 3-5 tane mutfak tipi LPG tüpünün ya da 19 litrelik su bidonunun taşındığını (istiap haddi!) ve kimsenin hesap sormadığını da "tespitlerime" ekleyeceğim. Ancak bireysel başvurulardan ziyade güçlü motosiklet kulüplerinin toplu imzalı başvuruları ve TMF'nin itirazları daha fazla etki yapacaktır diye de düşünüyorum. Bireysel itirazımız yüce devletimize "vızıltı gibi" gelecektir diye bir endişem var.
    Bazı arkadaşlarımız araştırmış, yazmış; proje yapacak firma da yok. "Ben kanunlara uyacağım, paraya kıyacağım, gerekeni yapacağım" deseniz de yapmanız mümkün değil. Bu sistem nasıl bir sistemdir, ben çözemedim!
    [Yaşadığım ilçede (Edirne/Keşan) 1 adet polis devriye motosikleti dolanıyor; yasal "bilgi alma" hakkımı kullanarak, bu motosikletin arkasındaki topcase'in projelendirilip ruhsata işlenmiş olup olmadığını da ilçe emniyet müdürlüğüne soracağım. Bunu yapmışlarsa bize yol gösterirler hiç değilse!]
    Konu üzerinde hassasiyetle durup motosiklet sürücülerini haklarına sahip çıkmaya davet ettiğiniz için de size teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye'de artık ciddi oranda "bilinçli" motosiklet sürücüsü varken nedense birkaç kişi dışında derin bir sessizlik hakim...

14. oguz.aktan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (18-07-2014)

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu