Selam millet, daha önce konusu oldu mu bulamadım. Yeni başlık açmak istedim. Konuyu az çok bildiğinizi düşünerek fazla detaya girmeyeceğim. Başka forumlarda gördüğüm kadarıyla artık cezai işlem uygulanmaya başlamış. 32. maddeden 80Tl ceza uygulanıyor. Bende Hodaya mail attım, orginal cantalar var ama nası olcak hiç bilmiyorum. gariip olan tarafı ise yan çantalar konunun dışında tutulmuş olması:S

Konunun içeriği şu şekilde:

81 İl Valiliğine, ilgili Bakanlıklar, TSE ve sivil toplum kuruluşlarına gönderilen 01.07.2014 tarih ve 89456 sayılı talimatla;
-Arka şasesi üzerinde taşıma kutusu yapıldığına dair TSE onaylı tadilat projesi ibraz edilen durumlarda, motosikletlerin bilgisayar ve tescil belgesi kayıtlarına taşıma kutusuna ilişkin şerh eklenmesi gerektiği,
-Orijinal olan taşıma kutuların için uygunluk belgesinin ibrazı halinde tescil belgelerine kayıt konulacağı,
-Üzerinde taşıma kutusu bulunan ancak bu durumu belge ve bilgisayar kayıtlarına işletmeyenlere cezai işlem uygulanması gerektiği,
-Motosikletlerin yan tarafında bulunan çantaların belge ve bilgisayar kayıtlarına işlenmeyeceği açıklanmıştır.
Motosikletleri taşıma kutusuyla ilgili uygulama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TSE'nin görüşleri gereğince yukarıda belirtilen şekilde yapılmaktadır. İyi günler dileriz.
-----------------------------------------------------
Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi

BMW nin kullanıcılarına attığı mail şu şekilde:

Konuyla ilgili Borusan Otomotiv olarak ilgili mercilere itirazlar yapıldı. Konunun iptali maalesef mümkün olamıyor.
İtirazlarımız sonucu süreç, firmaların gerekli hazırlıkları yapması adına 2013 yılında 1 yıl erteleme yapılmışdı.
Sanayi Bakanlığı, bilirkişi olarak TSE’den ilgili konuda bilgi istedi. TSE’nin kararı yeni düzenlenen ek maddeye göre motosikletlerin orijinal boyutlarını değiştirdiğini ve tadilata tabi olduğu görüşüne karar verdi. Bu kararı da Trafik Daire Başkanlığı’na bildirerek Temmuz ayı itibaren uygulamanın başlaması için 81 ile bilgi geçti.
BMW Motorrad olarak üzerimize düşen hazırlıkları yapıyoruz, müşterilerimiz için gerekli olacak dokümanları en kısa sürede tamamlayacağız. İyi günler dileriz.