Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Standart BWM F650ST ÖĞRENCİ BÜTÇESİ İLE BAŞA ÇIKABİLİRMİYİM?

Merhaba Arkadaşlar 2012 cbf 150 sahibiyim.
    Eski bir avcı müşterimde bwm f650st var. geçen sene tanıdığım 39bin kmde olan motorsiklet bu sene 41bin kmde.Orta yaşlı bir abi zamanında alınmış 7senede 7-8bin km yapılmış bir motor kilometresinin orjinalliğinden eminim.motorun sahibi abi bwm almak için almış pek motor bağımlısı olmayan orta yaşlı amcalardan.
    Resim eklemeyi bulursam resimde koyacağım.
    2000model f650st fiyat olarak önce 8500tl konuştuk ama üzerinde dunlopun 2004 yılı lastikleri var.Adam 7 yıl önce motoru 2.el aldığı zaman zincirini ıvırını zıvırını komple değiştirmiş temizletmiş.2bin lira harcadım dedi.sen birtek yağını yağ fitresini ve lastiğini değiştir yeterli dedi.Bu motorun bakımları 10binde bir yapılır çok fazla masraf yapmazsın dedi.Bu arada adama neredeyse motorunu zorla sattıracağım para elime geçsin satayım kurtulayım diyen bir adam değil...
    Aldığımda lastik,şamriyel,yağ fitresi,benzin fitresini, yağını, bujilerini değiştireceğim.Ve St serisi çok satılmıyormuş anladığım kadarı ile gs serisinden biraz daha farklı jant ve şase yüksekliğine sahip.benim için zararı yok satmak için değil kullanmak için alacağım.
    son olarak fiyat için ben 7000lira gibi verebilirim dedim oda fiyatıda km si düşük olduğu için belirttim.Kimi arkadaşım kmsi orjinal ise fiyatının makul olduğunu belirtti.ustalarda bu modellerin 6000-6500lira fiyatı olduğunu söyledi.bilemiyorum az mı çok mu...
    Öğrenciyim hem çalışıp hem okuyorum ailemden maddi destek almıyorum.
    Uzun yola çıkmayı seviyorum kamp yapmayı seviyorum bunun yanında enduro motorsikletleri çok seviyorum.
    Bu motorların yedek parçaları nedir ne fiyattadır lastiğe 1000-1200lira civarı harcayacağım bunun farkındayım.
    Sahibi abi 1depo ile 450km gittiğini söyledi.buda 100kmde 4-4.5litreye denk gelir ama pek inananasım gelmedi.ben cbf 150 ile 3litre yakıyorum.
    4.5litre pek etkilemez eğer gerçekse.
    Evet arkadaşlar,abilerim samimi ve detaylı yorumlarınızı bekliyorum.
    ilginiz için teşekkür ederim...

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

yanlış bilmiyorsam bu model bayanlar için yapılmış ve rahat kullanım için sele yüksekliği daha düşük.mekanikde farklı olduğunu düşünmüyorum,parça sorunu yaşamazsın.dediğin gibi temizse ve uzun süre kullanacaksan alınabilir.
    fiyat iyi,genel olarak motosiklet fiyatları çok yükseldi.geçen sene f650 leri 5-6000tl ye alabilirken şimdi 7-10000tl arası fiyatlar var.
    ayrıca alacaksan lastik olarak fiyat ve performans açısından seni tatmin edecek sava(mitas) öneririm.takımını 350-400tl civarına alabilirsin.şuan kullandığım kle500 de sava mc24 var ve bi sıkıntı çekmedim.
    hayırlısı olsun...

sava mc24

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...66784374/detay

bunuda kullanabilirsin mc30
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...52611773/detay
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

eskide keramet olsa bit pazarına nur yağardı!

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Soğutmak gibi olmasın ama bu motoru bir defa aldım. Aldığım kadar masraf edip kolide satmak zorunda kaldım.

Eski motorlar ile ilgili söylenebilecek bir sürü şey vardır. Yaş ve tecrübe olarak ve teknik bilgi anlamında bir çok abimiz var burada ancak, şahsi fikrim biri üste para verip f650 vereyim sana dese almam. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer belki ondandır. Ama bu motor çok bilmesem de anladığım kadarı ile problemli bir motor.

Kimde varsa sürekli masraf ediyor.

Bunun yerine eski bir transalp seni daha az üzer. Karar senin tabi ki.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Arrow

Öner abi lastik ölçüleri kurtarmıyor ama yinede teşekkür ederim
    sawadan hoşlanmıyorum arkadaşımın tvs apachisinde var.Kayması için özel olarak lastik tasarlasam bu kadar kaymaz.Korkuyorum sawadan
    Motorsikletinde parçasının pek bulunmadığını hesaba kadarak biraz daha üst sınıf bir lastik bakacağım.

Abdullah ve Sadık abi Haklısınız.
    Sanırım gençliğinde verdiği acelecelik ve tezcanlılıkla beklemek istemiyorum o kadar.
    Transalpin piyasası temizi benim ödeyeceğim rakamın iki katına çıkıyor.
    bu fiyata temiz olarak 250cc-650cc klansmanında enduro motorsiklet zaten yok
    Motorsiklet için 7bin tl ye anlaştım.500tl kaporasınıda verdim. Cbf 150imi satar satmaz motorsikleti teslim alıyorum.
    Umarım dediğiniz gibi sizin kadar çok pişman olmam.En kötüsünü düşünsem bwm 650nin tadına bakmış olur 2bin lira kadar zarar ederim.
    Yada daha kötüsü motor olduğu yerde bile düşüp karenaj kırılırsa, karenaj falan bulamam artık barkın bayoğlunun wunder waffle projesine döndürmek zorunda kalırım motoru...
    Tavsiyeleriniz için yinede teşekkür ederim.Ben bile bile lades oluyorum sanırım.
    Hayırlısı diyeceğim bu riski aldım artık.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

hayırlısı olsun güle güle kullanmanı dilerim.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

hayırlı olsun

Enduroist Üye Tolga EREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga EREZ
    Marka
    Bmw

Standart BWM F650ST ÖĞRENCİ BÜTÇESİ İLE BAŞA ÇIKABİLİRMİYİM?

Atakan merhaba öncelikle hayırlı olsun kazasız sürüşler diliyorum, almış olduğun motosiklet hakkında olumlu olumsuz birçok yorum arkadaş olacaktır başından kötü tecrübeler geçenlerde vardır elbet hepsine saygı duyarım, bende bmw f650 funduro kullanıcısı olarak sana tavsiyem öncelikle bakım onarım vb işlerin için ustanın tek olması ve bu makinadan anlaması öncelikli kuraldır her defasında farklı kişilere gidersen kurcalatırsan sende ilerleyen zaman içinde bu makina ile kötü tecrübeye sahip sütten dili yanmış arkadaşlar arasına katılır ve makinayı kötüler uzak durun dersin motor hakkında ise bu modellerde konjektörün yeri değiştirilmemiş ise sele altındadır ve hava sirkilasyonu olmadığından fazla ısınır ve bozulur buda akünün bozulmasına ve yolda kalmana sebep olur diğer bir husus marş rublesidir uzun marş basmaktan genelde ömrünü erken tamamlar bunun dışında sıkıntı yaşayacağın biryeri yoktur bakımlarını aksatmadan ve doğru kişiye ustaya baktırdığın takdirde bu makinaların bakımlarını zamanında yaptığın taktirde uzun yıllar sorun yaşamadan keyifle bineceğine garanti veririm kendi motorum 86000 km.ke uzun zamandır bende 3. Sahibiyim bugüne kadar yaşadığım sıkıntı konjektör oldu bakımlarını ve onarımını genelde kendim yaparım bu makina ve piyasadaki bazı işgüzar ustalar seni ister istemez kendi işini kendin halletme yoluna sürüklüyor bakımları her nekadar 10000 km.de olsada sana tavsiyem 7500 km.yi geçirme yakıt konusunda ise benim uzun yolda 100-110km hız aralığında 100km.de 3.8 ile 4 litre arasında yakıt tüketimim oluyor şehir içinde trafiğin durumu ve kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor ama Ankara trafiğinde ortalama 100km.de 5 litre civarı tüketimim oluyor. Parça durumu piyasada bulunabiliyor zaman zaman borusan'a yada yurtdışındaki firmalara işinde düşebiliyor fiyat olarak emsallerine göre biraz pahalıdır ama dediğim gibi çok başın ağrımaz. Geçmiş yıllarda Rahmi Barutçu aynı motosikletle benzin deposunun büyütülmesi ve ön çamurluğun yukarıya alınması dışında başka bir tadilat ve işlem yapılmadan sorunsuzca Nepal'e gidip geldiğini hatırlatırım. Geçen yıl 285000 km.de 1997 modelini gördüm adam eşiyle birlikte İspanya'dan çıkmış yola Tacikistan'a gidiyordu adamın söylediği bakımlarını zamanında yaptım 2. Sahibiyim daha motoruna anahtar değmedi bu anlattıklarıma katılan olur yada olmaz her kişinin tecrübesi ve görüşü farklı olabilir inşallah güzel günlerde kazasız belasız binersin tekrar hayırlı olsun. Motosiklet hakkında sıkıntın olursa her zaman yardımcı olurum bu konuda bmw f650'nin kitabını yazabilecek yetenekte olan Çok yakın dostum Feyzhan Öztürk'e bu konuda sana yardımcı olabilir.
    Konu Tolga EREZ tarafından (14-08-2014 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.
    "Kazasız Sürüşler"
    Tolga Erez (A Rh+)

9. Tolga EREZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (14-08-2014),Furkan Çelebi (14-08-2014),MelihUlubilgen (14-08-2014)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

aynen katılıyorum yoruma.

11. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tolga EREZ (14-08-2014)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Benden beklenmedik olabilir ama ben de katılıyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

13. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Atakan Demirtürk (17-08-2014),Tolga EREZ (14-08-2014)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu