Merhaba Arkadaşlar 2012 cbf 150 sahibiyim.
Eski bir avcı müşterimde bwm f650st var. geçen sene tanıdığım 39bin kmde olan motorsiklet bu sene 41bin kmde.Orta yaşlı bir abi zamanında alınmış 7senede 7-8bin km yapılmış bir motor kilometresinin orjinalliğinden eminim.motorun sahibi abi bwm almak için almış pek motor bağımlısı olmayan orta yaşlı amcalardan.
Resim eklemeyi bulursam resimde koyacağım.
2000model f650st fiyat olarak önce 8500tl konuştuk ama üzerinde dunlopun 2004 yılı lastikleri var.Adam 7 yıl önce motoru 2.el aldığı zaman zincirini ıvırını zıvırını komple değiştirmiş temizletmiş.2bin lira harcadım dedi.sen birtek yağını yağ fitresini ve lastiğini değiştir yeterli dedi.Bu motorun bakımları 10binde bir yapılır çok fazla masraf yapmazsın dedi.Bu arada adama neredeyse motorunu zorla sattıracağım para elime geçsin satayım kurtulayım diyen bir adam değil...
Aldığımda lastik,şamriyel,yağ fitresi,benzin fitresini, yağını, bujilerini değiştireceğim.Ve St serisi çok satılmıyormuş anladığım kadarı ile gs serisinden biraz daha farklı jant ve şase yüksekliğine sahip.benim için zararı yok satmak için değil kullanmak için alacağım.
son olarak fiyat için ben 7000lira gibi verebilirim dedim oda fiyatıda km si düşük olduğu için belirttim.Kimi arkadaşım kmsi orjinal ise fiyatının makul olduğunu belirtti.ustalarda bu modellerin 6000-6500lira fiyatı olduğunu söyledi.bilemiyorum az mı çok mu...
Öğrenciyim hem çalışıp hem okuyorum ailemden maddi destek almıyorum.
Uzun yola çıkmayı seviyorum kamp yapmayı seviyorum bunun yanında enduro motorsikletleri çok seviyorum.
Bu motorların yedek parçaları nedir ne fiyattadır lastiğe 1000-1200lira civarı harcayacağım bunun farkındayım.
Sahibi abi 1depo ile 450km gittiğini söyledi.buda 100kmde 4-4.5litreye denk gelir ama pek inananasım gelmedi.ben cbf 150 ile 3litre yakıyorum.
4.5litre pek etkilemez eğer gerçekse.
Evet arkadaşlar,abilerim samimi ve detaylı yorumlarınızı bekliyorum.
ilginiz için teşekkür ederim...