Hepinizi teşekkür ederim.Dediğim gibi henuz teslim alamadım.Şuan beni engelleyen tek şey motorsikletimi satabilmem onuda bir hışımla öldüsüne vermemek için sabırla bekliyorum.Honda Cbf 150 Yaz kış satılabilen bir motorsiklet problem olacağını sanmıyorum.
Alacağım abiye söyledim zaten O yüzden pek acelesi yok.Beni aceleye zorlayan tek şey kendi hevesim.Onuda kendi kendime cbf 150 çakı gibi motorsiklet nankörlük yapma atakan diye diye aşıladım beklemedeyim.
Tolga abi Detaylı ve doyurucu mesajın için teşekkür ederim.
Selesini kaldırmıştık Konjektörü sele altında gördüm evet. Şimdi bu işin çözümü nedir ne değildir bilmiyorum ama Ben zaten Elektronik öğrencisiyim El becerisi gerektiren her şeye elim yatkındır. Soğutucusunu genişletebilirim soğutucu ve ufak bir fan takabilirim yada yerini değiştirebilirim hepsi mantıklı.O işlem içinde forumdan ve sizden destek alacağım anlaşıldı.
Şehir içinde Bahsettiğin 5 litre değerini görmesi benim için tatminkar bir değerdir İnşallah şehir içi şehir dışı bahsettiğin değerleri bende yakalarım.
Uzun yolda 110km gidermiyim bilmiyorum cbf150 min maksimum hızı 120lerdeydi.Biraz daha süratli olabilirim.

Şamriyel Lastik için ne diyebilirsiniz;
Bir abim Arkadaşımı şamriyelli lastik yüzünden kaybettim dedi. viraj alırken lastik patlamış....
2004Model Lastikleri Bir süre en azından bütçemi toplayana kadar kullanabilirmiyim gerçekten çok mu kötü olur.
Birde motorun sahibi arkadaş Halojen sis farları takmış uzundan ek alarak.Açıkken tahminimde epey elektrik harcaması var motorun.Işık gücüne ve sarı lambaların nasıl durduğuna bakayım belki klasikliğini bozmamak namına değiştirmeyebilirim ama değiştirirsem Sis farını bir kenara bıraktım Far olarak xenonda 35Watt üzerinde varsa takabilirmiyim yada Bu motorun farının soket tipi nedir ne diyerek isteyeceğim.Xenon değil ama beyaz kaliteli ampüllerde var.
Arka Dişliyi değiştirerek Yakıt tüketimimi azaltabilirmiyim yada sün suratimi arttırırken torktan çok fazla feragat edermiyim.
Motoru Zorlamadan Çekişten düşürmeden Tatlı tatlı olan kullanım devir aralığı nedir.
Tatlı Vites değiştirme Deviri nedir.
Bu motora Ön arka Karenaj Koruma demiri bulabilirmiyim?Motorun yanında koruma demiri var.

Aklıma gelen Tam bakımları;
Yağ ,Yağ filtresi,Benzin Filtresi,Duruma göre Hava filtresi,Bujileri
Durumuna göre Aküsü
Subab açıklığı kontrolü
Lastikler ve şamriyeller kesin olarak değişecek.
Elektriksel Tüm bağlantıları Oksitlenmeye karşı kontrol
Mekanik Tüm parçalar Paslanmayak karşı kontrol
Bu motorsikletin Rölanti deviri Kaç ben test ederken 1800Devirlerde Rölanti gördüm ibrelerde Biraz sesli geldi motorsiklet cbf150 den sonra Bu normalmidir.
Motor 2000 Model olduğu için Radyatörde Paslanma olabilir Buna bir şey yapabilirmiyim.yada Su antifiriz oranını ya yapmalıyım