Sonunda, uzuuuuuun bir karar sürecinden sonra 2008 model V-Strom'umu sattım ve 2009 model bir XT660Z YAMAHA aldım.

Bir süredir tarzımı sorguluyor ve motorumdan neler beklediğimi listeliyordum. Çok kolay bir karar oldu demek sanırım pek gerçekci olmaz. ABS' den vazgeçmek; çift silindirden, tek silindire geçmek; tubeless lastikten, iç lastiğe dönmek...
Fakat; yapamadıklarımı düşününce; herşey vazgeçilebilir geldi bir anda. Ve sattım motorumu...

Bir süredir asfaltın soğukluğundan mıdır nedir, vizörü açtığımda yüzüme çarpan rüzgardan bile pek keyif almaz olmuştum...Her kaçabildiğimde toprağa, ve orman yollarına dalıyordum; lakin Strom'un atıl kaldığı ve bana kendni taşıtmaya başladığı zamanlar, ben zorladıkça daha da artıyordu.

Daha toprağa, daha ormana, daha çamura dönük, git dediğimde gidecek, yatırdığımda kırılmayacak, her zorlandığında sırtından atmayacak, bacakları uzun bir yol arkadaşına ihtiyacım vardı (Rus değil Japon)

Yani neticede gittim XTZ'mi aldım

Çok da mutluyuz...

Şimdiiii, asıl can alıcı noktaya gelirsek.

a) GPS Sistemi OK
b)Karter Koruma OK
c)Motor Koruma OK
d)Elcik Koruma OK
e)Topcase Hepco&Becker GOBI OK
f)Yan Çanta OK DEĞİL

Bir süredir düşünüyorum ne alsam nasıl yapsam diye...Aklımda TRAX'in çanta sistemi var. Aramızda bu markayı kullanan var mı? Yada önerebileceğiniz başka bir marka...