Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Thumbs up BWMF650 KONJEKTÖR YER DEĞİŞİMİ RESİMLİ

Merhaba 2.el olarak satın aldığım f650st 2000model motorsikletimle ilgili resimleri ihtiyacı olabilecek arkadaşlar adına Resimli olarak aktaracağım.
    Motoru Teslim aldık Konjektör zaten aklımdaydı ama Tüm elektriksel bağlantılarının kontrolünü yapmam ve oksitlenmeye karşı kontrol etmem mecburdu zaten sonuçta 14yaşında.Tüm soketleri bağlantıları kontrol ettim wd 40ladıım ön panelide indirdim ama burada resimleri yok.Sele altına bakmıştım Tesisat Çok mıncıklanmış eski sahibi kendince izole bantla birşeyler falan yapmış işte topcaseye ışık falan eklemiş ama açık kablolar saçma sapan bağlantılar bu titreşimdeki motorda iyi dayanmış yine.
    İmagehack kendini iyice paralı yaptı eskiden forumlarda yüksek çözünürlükte yada link üzerinden direkt açardı.Download Yaparak Resimleri İnceleyebilirsiniz...

Kısa kesip Konuya giriyorum Sıcaktan Dolayı Alternatörden gelen 3kablodan 2si yanmış bunların sırası önemli değil çünkü bizim motorun alternatörleri trifaze yani 3fazlı Ac akım olarak geliyor.Voltmetre ilede test ettim.

Bu konjektörümüz

Konjektörün Vidalarını Söktükten Sonra

Konjektörü takacağımız yer Radyatörün Hemen Önü

Konjektörü Monte ettikten sonrası

Ve son Rütüşlar

Yarım Bırakmış gibi oldu biraz ama montaj esnasında Son soketi takmadan Resim çekmişim. O soketi takıp seleyi kapatınca olay tamam oluyor Telefonum tamirde olduğu için güncel resim atamıyorum İstiyen olursa Eklerim.
    400km oldu sıkıntı yok Isınması Dışarıda bile el yakıyor İçeride Nasıl dayanmış şaşırıyorum belki dışarıda bile bir parça metal soğutucu ekleyebilirim çirkin durmaması için eklemedim elimde de var aslında duruma göre bakacağım.
    Alternatörden gelen 3 tane sarı Kabloyu Orjinal soketi ile değil Ac akım klemensi İle bağladım iyice Sıktım temas yüzeyleride Geniş.
    Benim tavsiyem Orjinal soket yerine normal klemenste değil ama Isıya Dayanıklı Klemensler var.Seramik klemens deniyor 200-300-500derecelere kadar bile sorunsuz kullanılabiliyor.pahalıda değil ısı sorununuz varsa o tip seramik bir klemenste kullanabilirsiniz.Ben Elektronik Bölümü Öğrencisiyim Sorunum olursa Baş edebileceğim ve sorun çıkarırsa Yapabileceğimi düşündüğüm için Bu klemenslerin işimi göreceğini düşündüm.
    Son olarak Orjinal Kabloları çekiştirerek takmak yerine biraz mesafede koyarak Kalın kesitli kablo ile bağladım kabloları orjinalini çekiştirme taraftarı değilim size kalmış benim kablolarım zaten yanmıştı eninde sonunda el atacaktım
    Konu Atakan Demirtürk tarafından (10-09-2014 Saat 00:14 ) değiştirilmiştir.