Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Standart 7-16 Eylül 2014 mini balkan turu

eylül ayı içerisinde eşimle yaptığımız mini balkan turunu ufaktan paylaşayım.
    esasında maxi balkan turu olacaktı ama olamadı, bir dahaki sefere artık.

rota şöyle oluştu, toplam 2203 km., istanbul-ipsala-dedeağaç-kavala-edessa-ohrid-manastır-florina-kalabaka-sarti-dedeağaç-ipsala-istanbul.

bir de resim atalım, 3 çanta yetmedi, bir de depo üstü aldık, çok da işimizi gördü ıvır zıvıra ulaşımı kolaylaştırdı.

devamını yavaştan getirmeye çalışacağım.

2. ahmet korkmaz güzel mesajın için 13 üye sana teşekkür etti :

Alparslan osmanoğlu (15-10-2014),Berkay İnal (30-09-2014),Çağın Sarılar (17-08-2015),Can Ekin (02-11-2014),Emir ÇELTEK (05-07-2015),Ersan ÖZYURT (01-10-2014),GürbüzOKATAN (30-09-2014),Mehmet Tolga AKALIN (04-10-2014),MelihUlubilgen (14-10-2014),nevcan öztürk (25-11-2014),Sadık SÖNMEZ (01-10-2014),YASEMİN AYDIN (01-10-2014),Yasin Erol (30-09-2014)

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Ahmet merakla bekliyoruz devamını.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

4. Sadık SÖNMEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (14-10-2014)

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

esasında cumartesi günü hemen yola çıkmayı planlıyorduk ama hava yağmurlu, ekipman da biraz eksik olunca pazar günü yola düştük. ilk iş lastik havası, benzin doldurma, su vs alışverişi için benzinlik.

otoyol sonrası tekirdağ'da kısa bir kahvaltı molası, ipsala'dan son bir benzin full yapıp sınıra geliyoruz.

çok konuştuk bu aralar, yunanistan'a girişte uluslar arası ehliyet soruldu, yeşil sigorta mıydı neydi, onu da illa soruyorlar. tüm belgeleri istanbul'da halletmiştik, vakit kaybetmeden hızlıca geçtik yunanistan tarafına.

ilk konaklamayı dedeağaç'ta yapmayı planlamıştık ama sağlam bir öğle yemeği yedikten sonra kavala'ya devam ettik.

şöyle de özet bir bilgi geçeyim: konaklamaları hep booking üzerinden karar verip resepsiyonda bookingden daha uygun fiyatlara ayarladık. sezonun sonları olması sebebiyle yer sıkıntısı genelde yoktu, o da bir avantaj oldu.

kavala'da oceanis otel'de kaldık, kapalı garaj, şehir merkezi, deniz manzarası, sigara içenler için balkon, temiz, tekrar kalınır bir yer. http://goo.gl/4r6DEQ

sabah yükleme işlerini hallettikten sonra yola devam, hedef ohrid.

böyle apartmanların altında benzinlikler falan, enteresan geldi başta ama alıştık. hiçbirinden benzin almadım bunların, denk gelmedi galiba.

söylemeyi unuttum, dedeağaç kavala arası otoyol çok keyifli, kavala sonrasında pek bir numarası yok.

gişelerde ücret ödeniyor, bu hatta çok fazla yok ancak bir ara (meteora-selanik arası) abartmıyorum 50km için 4 defada toplam 8-9 eur gibi bir ücret ödedik.

selanik tarafında trafik berbat, sürücüler hemen karakter değiştiriyor, neyse ki çevre yolundan hızlıca uzaklaştık selanik'ten, planımız dönüş yolunda uğramak.
    Konu ahmet korkmaz tarafından (14-10-2014 Saat 20:33 ) değiştirilmiştir.

6. ahmet korkmaz güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Alparslan osmanoğlu (15-10-2014),Emir ÇELTEK (05-07-2015),oguz.aktan (08-11-2014),TahsinAksu (15-10-2014),Yasin Erol (14-10-2014)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Devamını bekliyoruz tabiiki..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

8. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (16-10-2014)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Devamını beklıyoruz, çokkeyifli gözüküyor

10. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (16-10-2014)

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

selanik bizim ata toprakları, esasen florina bölgesi, gidişte mi dönüşte mi uğrasak diye düşünürken edessa'ya doğru yaklaştık. şelale var dediler, bakalım dedik, pek de bir şey anlamadık açıkçası.

selanik sonrasında edessa'ya kadar yollar çok da şahane değil, edessa sonrası ise işin rengi değişiyor, viraja doyduk diyelim.

sanırım en çok düğün fotoğrafı platformu olarak işe yarıyor, tam doğru yerde miydik bilemiyorum ama edessa olmazsa olmaz değil, şehrin içi güzel yine de.

burada bir öğle yemeği sonrası virajlardan makedonya'ya doğru ilerliyoruz.

yolculuğun hemen hemen her günü yağmur vardı ama şiddetli yağışa sadece bir kez denk geldik, onun dışında çok hafif yağışlar yolu daha keyifli hale getirdi.

sygic navigasyonu sevdiğim bir abimin tavsiyesi ile telefona indirdim, yol boyu da bunu kullandık, muazzam olmasa da iş gören bir uygulama, 7 gün ücretsiz sonrası üyelik istiyor. lifetime üyelik kampanyası vardı, sanırım 25 eur gibi bir ücret ödedim.

yemyeşil manzaralar, asfalt kalitesi fena değil, aslında gayet iyi de kaymak gibi yollara alışınca şımardık biraz galiba.

devam.

12. ahmet korkmaz güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (16-10-2014),oguz.aktan (08-11-2014),Yasin Erol (15-10-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Alparslan osmanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Geçen yıl ilk yurtdışı motorsiklet turumuz da kaldığımız ilk Otel Oceans Otel di. Resepsiyon da türkçe konuşan bir Yunan vardı belki hala orda çalışıyordu. Motorsiklet kullanan bu arkadaş bize çok yardımcı olmuştu sağolsun.
    Konu Alparslan osmanoğlu tarafından (15-10-2014 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye Alparslan osmanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alparslan osmanoğlu
    Motosiklet
    İntegra
    Marka
    Honda

Bu seneki italya turumuz da bende aynı navigasyon programını kullandım ve cok memnun kaldım. Hatta deneme suresi bitmiş haliyle kisitlamali olarak gidip geldim ve hala da kullanıyorum

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

doğrudur alparslan hocam, sizin raporu okumuştum, o boyutta bir planlama yapmıştık aslında ama nefesimiz yetmedi

16. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alparslan osmanoğlu (16-10-2014)

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

ohrid'e doğru devam. arada yağmur bastırınca yağmurluk giymek için durmak gerekiyor, yağmur durunca çok sıcak basıyor, tekrar durup çıkarmak gerekiyor.

az bir yolumuz kaldı, florina'yı da pas geçip dönüş yoluna bırakıyoruz.

makedonya sınırında uluslararası ehliyet sormadılar ama yeşil sigorta kontrol edildi, duty free'den bir şeyler alalım mı diye şöyle bir uğradık ancak fiyatlar çok da makul değil.

hemen manastıra giriliyor sınırdan sonra, burayı da şöyle bir içinden geçip dönüşe bıraktık.

sonunda vardık, kalacak yer meselesini yine booking com üzerinden karar verip resepsiyonda anlaşarak hallediyoruz.

villa white lake : http://goo.gl/doZDfj

18. ahmet korkmaz güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Alparslan osmanoğlu (16-10-2014),Berkay İnal (16-10-2014),Çağın Sarılar (17-08-2015),Emir ÇELTEK (05-07-2015),Mehmet Tolga AKALIN (21-10-2014),oguz.aktan (08-11-2014)

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu