Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat yönünden haklısın ancak benim istanbula gelme imkanım yaz sonuna doğru ozamana kadar illaki gezi yapıyorum ve lazım olacak tur camı, istanbula gelmeden de bu kalıp işini halledemiceğimi düşünüyorum anlayacağınız bu iş sadece lafta kalacak gibi acaba aşağıdaki resimde görünen givi camın kalıbını alıp daha uzununu yaptırabilecek bir yer biliyor musunuz Ömer Bey ben bilmediğim için tıkanıyorum bu konuda. Yardımınız olursa sevinirim..

bu camın kalıbını alıp biraz daha uzununu ve genişletilme işlemi yapılabilir mi acaba??

Bu ayrımı her seferinde dile getirdiğin için beynime yer etti bu yüzden de araştırdım internetten farklarını ancak policarbon bulmak da zor gibi bendeki givinin orjinalinin kenarında bile pleksiglass yaz yazıyordu givi bile bunu kullanıyor ilginçti.

f650 füme cam givi marka plexiglass

Pleksiglas'ı şekillendirmek çok kolay o yüzden kullanıyorlar ancak bir kaza anında policarbon kırılmıyor pleksiglas sivri şekilde (cam gibi)kırılıyor tehlikeli yani..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

2. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-11-2014)

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi pleksi kullaniyor, uzun tur cami dayanikli olmaz diye dusunuyorum. Polikarbondan bu isi yapan yok mudur?
    benim camda uzun,şimdiye kadar sorun olmadı

birde zeus cam var.birde oraya sor istersen ne malzeme kullanıyorlar.işçilikleri gayet iyi

http://zeusmotor.sahibinden.com/
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

4. Öner BAKIR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-11-2014)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

ÖZEN PLEXİ

Ben Melih Abinin tavsiyesi üzerine burayı buldum ve araştırdım adamlarla konuştum 150 tl dediler bu linke tıkladığınızda BMW ile ilgili bütün özel imalatların fotoğrafları var dilerseniz anasayfasından her marka model için adam imalat yapmış ve yanına gitmeniz durumunda kalıp alıp yapıyorlar. Başka bir sitede de özen plexi hakkında kötü şeyler duydum ancak 2007 deki bir yorumdu. Tabiki 7-8 yıl geçmiş aradan tutulmuştur işini savsaklayacağını da sanmam ben aşağıya bir kaç resim ekledim bunlardan birisi benim kalıbımı gösteren 3 delikli resim diğeri de renk ve tip olarak yaptırmak istediğim tur camı. Fazladan da örnek resimler. Belki aranızda yaptırmak isteyen olur fiyat makul bence.

Kalınlık 4 mm. plexiglass cam malzeme

bu benim motosiklette takılı olan orijinal givi füme kısa spor cam

bu da benim motosikletteki givinin uzunu özen pilexinin yaptığı 3 delikli 2002 modele uygun olan
    ancak ben bu füme rengini yaptırmayacam (gece yolculuğu açısından, tünellere girişte ve kalıbı da çok bombeli olduğunu düşündüğümden)

benim yaptırmak istediğim kalıp bu bunda 4 delik var 2004+modeller için
    ancak ben buna 3 delik açtıracam ucuna da Melih Abideki deflektörü takacam nispeten bombe daha az hem de şeffaf

bir de diğer örnekler var belki de faydası olur diye koymak, sizin de fikirlerinizi almak istedim
    kalıp olarak kesim olarak, rüzgarı yarma veya aerodinamik yapısı olarak nasıllar bir bakın
    örnek-1

örnek-2

bu tur camları ile başka fikri veya alternatifi olan varsa ya da motosikleti için ihtiyacı olan varsa hemen söylesin yoksa bir kaç gün içerisinde siparişimi vereceğim haberiniz olsun..
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (13-11-2014 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: resim ekledim
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Üye tolgatomac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Tomaç
    Motosiklet
    R1200 GS 2011
    Marka
    Bmw

ÖZEN PLEXİ

Ben Melih Abinin tavsiyesi üzerine burayı buldum ve araştırdım adamlarla konuştum 150 tl dediler bu linke tıkladığınızda BMW ile ilgili bütün özel imalatların fotoğrafları var dilerseniz anasayfasından her marka model için adam imalat yapmış ve yanına gitmeniz durumunda kalıp alıp yapıyorlar. Başka bir sitede de özen plexi hakkında kötü şeyler duydum ancak 2007 deki bir yorumdu. Tabiki 7-8 yıl geçmiş aradan tutulmuştur işini savsaklayacağını da sanmam ben aşağıya bir kaç resim ekledim bunlardan birisi benim kalıbımı gösteren 3 delikli resim diğeri de renk ve tip olarak yaptırmak istediğim tur camı. Fazladan da örnek resimler. Belki aranızda yaptırmak isteyen olur fiyat makul bence.

Kalınlık 4 mm. plexiglass cam malzeme

bu benim motosiklette takılı olan orijinal givi füme kısa spor cam

bu da benim motosikletteki givinin uzunu özen pilexinin yaptığı 3 delikli 2002 modele uygun olan
    ancak ben bu füme rengini yaptırmayacam (gece yolculuğu açısından, tünellere girişte ve kalıbı da çok bombeli olduğunu düşündüğümden)

benim yaptırmak istediğim kalıp bu bunda 4 delik var 2004+modeller için
    ancak ben buna 3 delik açtıracam ucuna da Melih Abideki deflektörü takacam nispeten bombe daha az hem de şeffaf

bir de diğer örnekler var belki de faydası olur diye koymak, sizin de fikirlerinizi almak istedim
    kalıp olarak kesim olarak, rüzgarı yarma veya aerodinamik yapısı olarak nasıllar bir bakın
    örnek-1

örnek-2

bu tur camları ile başka fikri veya alternatifi olan varsa ya da motosikleti için ihtiyacı olan varsa hemen söylesin yoksa bir kaç gün içerisinde siparişimi vereceğim haberiniz olsun..

Melih abi yanlış anlamasın lütfen ancak o işletmeden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.Ben İstanbulda yaşıyor olmama rağmen 3 gün sonra göndereceğim denilen cam(parayı peşin istemelerine rağmen) 28 gün sonra günde 2 kere aramam üzerine zar zor geldi.Geldi gelmesine ancak camı monte ettiğimde gidon hareketini %50 engelleyen bir camla karşılaştım.Yanlarına gittiğimde bu camı daha önce F650 ye taktıklarını onlarda bir sorun olmadığını benim motorda bir problem olduğunu söylediler.Camı geri almalarını istedim.Alırız ancak parayı sonra göndeririz dediler.Bende 3 günde göndereceği camı 28 günde gönderen bir işletmeye bu konuda güvenemedim.Bu sebeple gidona çarpan kısmını kesmelerini istedim.Kestiler ve sonucunda parasını 2 günde gönderip kendisini 28 gün sonra zar zor alabildiğim düdük gibi ve hiçbir işe yaramayan bir camım oldu.Sonrasında doğal olarak BMW orjinal uzun cama dönüş ve uzunca bir süredirde iyi bir cam arayışına devam
    Bu arada Uğur ustanın önerisiyle ve işçiliğiyle camın açısını değiştirerek nispeten biraz daha iyi durumdayım.
    Selamlar

7. tolgatomac, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (14-11-2014)

Enduroist Üye Emrah Kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Kaymak
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Yukarılarda başka bir arkadaş da bahsetmiş. İstanbul'da Zeus cam var. Ben dün NC750X için Kappa modeli uzun cam sipariş ettim, bugün elimdeydi. Delik yerleri, işçiliği gayet güzel. Malzeme konusunu bilmiyorum fakat gayet içime sindiğini söyleyebilirim.

9. Emrah Kaymak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (14-11-2014)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı tolgatomac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melih abi yanlış anlamasın lütfen ancak o işletmeden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.Ben İstanbulda yaşıyor olmama rağmen 3 gün sonra göndereceğim denilen cam(parayı peşin istemelerine rağmen) 28 gün sonra günde 2 kere aramam üzerine zar zor geldi.Geldi gelmesine ancak camı monte ettiğimde gidon hareketini %50 engelleyen bir camla karşılaştım.Yanlarına gittiğimde bu camı daha önce F650 ye taktıklarını onlarda bir sorun olmadığını benim motorda bir problem olduğunu söylediler.Camı geri almalarını istedim.Alırız ancak parayı sonra göndeririz dediler.Bende 3 günde göndereceği camı 28 günde gönderen bir işletmeye bu konuda güvenemedim.Bu sebeple gidona çarpan kısmını kesmelerini istedim.Kestiler ve sonucunda parasını 2 günde gönderip kendisini 28 gün sonra zar zor alabildiğim düdük gibi ve hiçbir işe yaramayan bir camım oldu.Sonrasında doğal olarak BMW orjinal uzun cama dönüş ve uzunca bir süredirde iyi bir cam arayışına devam
    Bu arada Uğur ustanın önerisiyle ve işçiliğiyle camın açısını değiştirerek nispeten biraz daha iyi durumdayım.
    Selamlar
    Yok ben alınmam böyle bilgileri elbette paylaşalım benim özenplksi ile bir ilşkim yok sadece yardımcı olmak istemiştim o kadar..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

11. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (14-11-2014)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Selamlar
    zaten ben de aynı sizin söylediğiniz tarzda bir şikayet duymuştum parayı kesinlikle peşin alıyor 3 gün sonra gel al diyor ama 1 ay sürüyor düzgün de yapamıyor denmişti.
    demekki bu insanlar 7sinde neyse 70inde de oymuş, Melih Abi sadece internetten sitesini göstermişti her ne kadar ben tavsiye etti diye yazsam da herhangi bir tavsiye veya önerisi olmadı. Bu insanları da sayenizde tanımış olduk.

Alıntı emrahka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarılarda başka bir arkadaş da bahsetmiş. İstanbul'da Zeus cam var. Ben dün NC750X için Kappa modeli uzun cam sipariş ettim, bugün elimdeydi. Delik yerleri, işçiliği gayet güzel. Malzeme konusunu bilmiyorum fakat gayet içime sindiğini söyleyebilirim.
    Anladığım kadarıyla siz bu siteden sadece sipariş verdiniz ve onlar sizin motosikleti görmeden sadece marka ve modele göre tur camını adresinize kargo ile gönderdiler. Bu şekilde olduysa o zaman ben Zeusmoto ile görüşürüm bana uyan cam ellerinde varsa sipariş ederim.

Enduroist Üye tolgatomac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Tomaç
    Motosiklet
    R1200 GS 2011
    Marka
    Bmw

zaten ben de aynı sizin söylediğiniz tarzda bir şikayet duymuştum parayı kesinlikle peşin alıyor 3 gün sonra gel al diyor ama 1 ay sürüyor düzgün de yapamıyor denmişti.
    demekki bu insanlar 7sinde neyse 70inde de oymuş, Melih Abi sadece internetten sitesini göstermişti her ne kadar ben tavsiye etti diye yazsam da herhangi bir tavsiye veya önerisi olmadı. Bu insanları da sayenizde tanımış olduk.

Anladığım kadarıyla siz bu siteden sadece sipariş verdiniz ve onlar sizin motosikleti görmeden sadece marka ve modele göre tur camını adresinize kargo ile gönderdiler. Bu şekilde olduysa o zaman ben Zeusmoto ile görüşürüm bana uyan cam ellerinde varsa sipariş ederim.
    Zeus Cam da aynı yer olabilir.Cünkü benim cama kestikten sonra Zeus çıkartması yapıştırmışlardı.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Zeus Cam da aynı yer olabilir.Cünkü benim cama kestikten sonra Zeus çıkartması yapıştırmışlardı.
    Özen plexide daha önce ayrılan Onur isminde bir arkadaş var şuan zeusmotorda çalışıyor, aradım bunu konuştum siparişi verdim pazartesi hazır olur dedi. Sahibinden.com da alıcı yorumlarını okudum 100 den fazla ürün vardı kötü diyen çıkmadı sadece kargo ücreti pahalı diyolar standart 15 tl türkiyenin her yerine. Onun dışında aklıma takılan bişe yok. Kargoda kırılırsa ben yenisini gönderirim dedi ilgili ve alakadar cümleleri var. Malzeme de 4mm. Plexi glass gelince de fotoğraflarını burdan paylaşırım. Fiyatı da aldıktan sonra söylicem.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Gelince siz ustundeyken karsidan cekilmis bir fotografini gonderir misiniz? En guzel oyle anlasiliyor da

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu