Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 37´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı sinansari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Benim gs içinde lazım uzunluk hoşuma gitti benim gs 2005 model bana ne önerirsiniz
    İST-Zeytinburnu'nda Zeus cam- Onur Bey var görüşün yardımcı olacaktır. Sizin motosikletinizin cam delikleri 2 sağ ve 2 solda toplam 4 delikli ve delikler üstüste olması lazım. Size uygun olan camları ben bu topiğin 2. sayfasında yayınlamıştım. Bir sayfa geri tıklayın orda dört delikli ve farklı model tur camlarını göreceksiniz.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (23-01-2015),sinansari (23-01-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart bmw f650gs tur camı ihtiyacı olanlar

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok özür dilerim üstünden çektiğim fotoğraf yok muymuş sizin için uyuyan güzelimi uyandırıp alta foto eklicem hemen

Kusura bakma eline sağlık vücudu yandan da kaplıyor gibi. Üst taraftan nasıl acaba? Rüzgar boynumu ağrıtıyor çözüm olur mu sizce? Sizce derken sizin tecrübenizi soruyorum ((:
    Konu ahmet gül tarafından (23-01-2015 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma eline sağlık vücudu yandan da kaplıyor gibi. Üst taraftan nasıl acaba? Rüzgar boynumu ağrıtıyor çözüm olur mu sizce? Sizce derken sizin tecrübenizi soruyorum ((:
    çok özür dilerim öncelikle normalde geri bildirim olmamasına rağmen topiklerimi takip ederim cuma gününden bu yana telefonum arıza yaptı ve internetim yok servise gönderdim artık ne zaman gelir bilemem, bu sebepten dolayı veremediğim cevaplardan dolayı özür dilerim.

110 km hıza kadar bu soğuk havada 1-2 dk. kadar yol yaptım ve herhangi bir türbülans yaşamadım. Rüzgar da almadım. Sadece kollarımdan rüzgar aldım onun da sebebini bulamadım. Bir bilgi de vereyim. Soğuk havayı yarmak, sıcak havayı yarmaktan daha zordur. Soğuk hava yoğun olduğu için zorlar.

Çok aşırı rüzgarlarda örneğin Osmaniye- K.Maraş yolunda Ekim ayında müthiş bir rüzgara kapıldım ve yol düz olmasına rağmen motosikletim resmen rüzgar yönüne yatık vaziyette gidiyordu en kötüsü de birden tokatlayan bir rüzgar çıkıyor ve 90-100 km hızlarda resmen sizi yatıracak kadar etkiliyor. Ben bir defa yaşadım. Böyle bir durumda hiçbir fayda sağlamaz ve aksine sizi büyük bir türbülansa maruz bırakır. Tur camının en büyük dezavantajı rüzgara ne kadar karşı koyarsa tur camı da türbülansa o kadar maruz kalır ve kırılabilir, titreme yapabilir ve yakıt artabilir. Bu tur camı ile henüz rüzgarlı ve uzun yolda kullanmadım. Ancak eskisinden iyi gibi en azından kaskımı türbülanstan kurtardı. Geçtiğimiz temmuz ayında adana otobanında boş ve düz bir yerde 160 km hızda 5 kd. kadar seyir yaptım kaskım aşırı türbülans yapmıştı. Bahara doğru tekrar bunu deneyip kaskım, montum türbülansa giriyor mu ona bakarım o zaman daha iyi anlaşılır. Sonucunu da yazarım.

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Teşekkür ederim bilgiler için. Benim sıkıntım şu: yaza kadar uzun bi tur camı almayı planlıyorum ancak bendeki camın kulaklarımda müthiş uğultu yaptığını fark ettim. Orijinal kısa rüzgarlıkla bile tüm rüzgarı almama rağmen kask içinde daha az ses vardı.

Sanki bir yerlerde bunun bir formülü vardı gibi ama bulamadım. Sallıyorum monitörlerin en üst sınıro göz hizasını geçmeyecek gibi

Çok düşünceliyim çok modeller güzel ama kafa karışık.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgiler için. Benim sıkıntım şu: yaza kadar uzun bi tur camı almayı planlıyorum ancak bendeki camın kulaklarımda müthiş uğultu yaptığını fark ettim. Orijinal kısa rüzgarlıkla bile tüm rüzgarı almama rağmen kask içinde daha az ses vardı.

Sanki bir yerlerde bunun bir formülü vardı gibi ama bulamadım. Sallıyorum monitörlerin en üst sınıro göz hizasını geçmeyecek gibi

Çok düşünceliyim çok modeller güzel ama kafa karışık.
    Ahmet Bey çok düşünmeyin bence size bir cesaret vereyim. Alın bir tane hoşunuza giden tur camı modelini ve takın. Göz hizasına gelirse tıraşlatırsınız ve göz hizasına Melih Abinin deflektöründen takarsınız olur biter size taş patlasın maliyeti 150 tl cam + 40 tl. Difüzör toplamda 190 tl ye maliyeti olur. Baktınız daha da olmadı orijinali kalsın ona difüzör takın. Daha da olmadı sade kalsın. Denemekle motosikletinizin bir şeyi eksilmeyecek ya da orijinalliği bozulmayacak. Bana gelen camı ben kendim deldim, bombesi yoktu conta ile tölere ettim. Conta takınca vida kısa geldi. Sonuçta pes etmedim uydurdum ve verim aldım. Siz de dahil bir çok kişi beğendi. Olmasaydı kestirip difüzörü takacaktım. Olana kadar oynardım. Altı üstü plexi. Sizin bir artınız daha, siz istanbuldasınız ben doğuanadoludayım. Burda yeri geliyor telefon çekmiyor. Kargo 10 günde geliyor. Siz Zeusa gidip istediğiniz ölçüyü aldırıp canınızın istediği şekli de verdirebilirsiniz. Benim öyle bir şansım da olmadı. Piyangodan ne çıktıysa onu kabul ettik. Çok düşünmeyin derim. Kolay gelsin.

7. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (28-01-2015),Arkin topatan (28-01-2015)

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Artık almamak ayıp olur teşekkürler tekrar

9. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (28-01-2015)

Enduroist Üye ilkerben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker günaç
    Motosiklet
    F650 GS (2004)
    Marka
    Bmw

arkadaşlar 2004 f650gs motorsiklet için füme veya siyah renk elinde olan varmı (4 adet baglantı noktası olan)

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234