Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 101 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5191979899100101102103104105111 ... SonuncuSonuncu
1,001 den 1,010´e kadar. Toplam 1300 Sayfa bulundu

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı semihyontem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonay Sıkma kendini bence bu kadar.
    Bence de Honda'nın opsiyonlu süre verememesi çok kötü bir durum. Hatta AT hakkındaki tek kötü fikrim Honda'nın bu belirsizliği sürdüyor olması.
    Fakat önceki sayfalarda bahsi geçti düye hatırlıyorum. Özellikle DCT lerin en yoğun olduğu gemi ki bunun içinde Tricolur da mevcut, ay sonundaki gemi ile geleceği bilgisini lsitesini okuyarak Honda standında bizzat Honda 'dan aldığım bilgidir. Fuar da.

Yani aslında Nisan Ortasını bulacak lafı gerçekti baştan beri. Bir de sırf bu sebepten vazgeçme güzelim motordan
    O DCT denen şeye bayıldım doğrusu
    Önerilerin için teşekkür ederim Semih , AT konusunda , niye herkesten çok sıkıntı yapıyorum ..

* Planlanmış Gezi Planlarım çöp oldu.. (Çok önemli değil sonuçta keyfi diyebiliriz.)
    * Motor şirket üzerine alınacağından , mart ayı projelerimiz sebebi ile , KDV, ÖTV düşümünden faydalanabilmemiz için , Mart ayı içinde AT nin faturası kesilecekti, ( ÖTV ve KDV den 10 bin liraya yakın para kıçıma girdi)
    * En önemli sebep verilen sözlerin tutulmamış olması , bana ve etrafıma çok sıkıntı çıkaran bir özelliğimdir , verilen sözlerin tutulmaması durumunda gemileri çabuk yakarım , buna Honda TR nin beceriksizliği mi , ? ilgisizliğimi ne desem bilmiyorum , ama aylardır motorlarını bekleyen insanlara , Şu renk Şubat sonu , olmadı mart başı , olmadı Mart 18 , olmadı mart 25 en son buda olmadı belki Nisan ortası , eeeeee ^?#\**$# motorunuza ama derim ben bu işe

Ne alakası var , yeni bir araç tabi ki ufak tefek tarihte sarkmalar , karışıklıklar olabilir diyen olabilir , hayır olamaz , hangi gemiye ne model ne yüklenecek çok önceden bellidir , kimse yeni öğrendik , bize bilgi yeni geldi demesin , şirkete hemen hemen her sene belli periyodlarda araç alırız ,
    her markanın her bayinin bir sipariş sistemi var , ben şu donanım , şu renk araç istiyorum dediğim zaman , açar listesini bakar , o model , o renk araç şu ayın bilmem kaçındaki gemide , şu kadar adet mevcut derler.

Honda bunu niye diyemiyor anlamadım , Evet Semih Nisan da bir gemi daha gelecek ama hala içinde ne var , kaç tane var bilinmiyor ( Bana göre birileri biliyor) diyorsunki bol miktarda DCT var , ama hala emin değiliz senin ve benim DCT ler bu gemide mi ?

Ha belki de iyi oldu diyorum , öncesinde de yazmıştım zaten aksesuar maliyeti ile birlikte fiyatı uçmuştu , ulan biraz daha kasıp GS ADV alıp , aksesuarlarıda artık yavaş yavaş düzerdik diyordum , bahane ile belki Bir GS ADV sahibi olurum , forumdan arkadaşlardan 2015 temiz bir GS ADV ye yönlenirirlerse bugün hemen şimdi bile zıplayabilirim..

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

fatura kesilmese de, sadece satış belgesi bu şirket muhasebesinde kullanılamaz mı?
    sanki kullanılır diye biliyorum.

3. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (23-03-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatura kesilmese de, sadece satış belgesi bu şirket muhasebesinde kullanılamaz mı?
    sanki kullanılır diye biliyorum.
    Yok olmuyor , çünkü mal net olarak belli değil şasi motor no plaka , bunlarında yazılması lazım

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerilerin için teşekkür ederim Semih , AT konusunda , niye herkesten çok sıkıntı yapıyorum ..

* Planlanmış Gezi Planlarım çöp oldu.. (Çok önemli değil sonuçta keyfi diyebiliriz.)
    * Motor şirket üzerine alınacağından , mart ayı projelerimiz sebebi ile , KDV, ÖTV düşümünden faydalanabilmemiz için , Mart ayı içinde AT nin faturası kesilecekti, ( ÖTV ve KDV den 10 bin liraya yakın para kıçıma girdi)
    * En önemli sebep verilen sözlerin tutulmamış olması , bana ve etrafıma çok sıkıntı çıkaran bir özelliğimdir , verilen sözlerin tutulmaması durumunda gemileri çabuk yakarım , buna Honda TR nin beceriksizliği mi , ? ilgisizliğimi ne desem bilmiyorum , ama aylardır motorlarını bekleyen insanlara , Şu renk Şubat sonu , olmadı mart başı , olmadı Mart 18 , olmadı mart 25 en son buda olmadı belki Nisan ortası , eeeeee ^?#\**$# motorunuza ama derim ben bu işe

Ne alakası var , yeni bir araç tabi ki ufak tefek tarihte sarkmalar , karışıklıklar olabilir diyen olabilir , hayır olamaz , hangi gemiye ne model ne yüklenecek çok önceden bellidir , kimse yeni öğrendik , bize bilgi yeni geldi demesin , şirkete hemen hemen her sene belli periyodlarda araç alırız ,
    her markanın her bayinin bir sipariş sistemi var , ben şu donanım , şu renk araç istiyorum dediğim zaman , açar listesini bakar , o model , o renk araç şu ayın bilmem kaçındaki gemide , şu kadar adet mevcut derler.

Honda bunu niye diyemiyor anlamadım , Evet Semih Nisan da bir gemi daha gelecek ama hala içinde ne var , kaç tane var bilinmiyor ( Bana göre birileri biliyor) diyorsunki bol miktarda DCT var , ama hala emin değiliz senin ve benim DCT ler bu gemide mi ?

Ha belki de iyi oldu diyorum , öncesinde de yazmıştım zaten aksesuar maliyeti ile birlikte fiyatı uçmuştu , ulan biraz daha kasıp GS ADV alıp , aksesuarlarıda artık yavaş yavaş düzerdik diyordum , bahane ile belki Bir GS ADV sahibi olurum , forumdan arkadaşlardan 2015 temiz bir GS ADV ye yönlenirirlerse bugün hemen şimdi bile zıplayabilirim..
    Hımm Haklısın tabi , şirketsel olarak bakmamıştım olaya.
    gerçi bu bağlamda bakmamış olsam bile sadece hayatımı programlamayı etkileyen durum bile fazlasıyla can sıkıcı.

Umarım bi sonuç alırız yakında...

6. semihyontem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (23-03-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok olmuyor , çünkü mal net olarak belli değil şasi motor no plaka , bunlarında yazılması lazım
    yeni bir bilgi öğrendim.
    teşekkür ederim.
    yalnız satış belgesinde marka, model, şasi vs yazıyor.
    sadece mal bedeli kasko üzerinden değerlendiriliyor diye biliyorum.
    yani şuna aldım şuna sattım çok önem arz etmiyor gibi.
    en azından yeni bir şey öğrenmiş olduk.
    bilenler ekleme yaparsa paylaşılmış olur.

Trakya
    Bölge Sorumlusu

Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni bir bilgi öğrendim.
    teşekkür ederim.
    yalnız satış belgesinde marka, model, şasi vs yazıyor.
    sadece mal bedeli kasko üzerinden değerlendiriliyor diye biliyorum.
    yani şuna aldım şuna sattım çok önem arz etmiyor gibi.
    en azından yeni bir şey öğrenmiş olduk.
    bilenler ekleme yaparsa paylaşılmış olur.
    Teşekkürler bilgilendirme için bugün tekrar araştıracağım , ama dediğim gibi marka ve model haricinde satış belgesine yazılacak diğer bilgiler plaka , şasi , vb bilgiler motor türkiye ye gelmeden bilinmiyor

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Sevgili Arkadaşlar,

Malum tarihleri belli olmayan ilk teslim motorlarımızı beklerkene yine bir kaç forumu geziyordum.
    Enteresan bir yorumla karşılaştım ki belki sizlerde biliyorsunuzdur.
    Ben yine de anlatayım.

Konuyu Okuduğum forumdaki link:
    http://www.africatwinforum.com/forum...witchgear.html

Kısaca Konu şu,
    Arkadaş İngiltere'de yaşıyor ve Yeni bir Africa Twin edinmiş kendisi.
    Fakat uzun lafın kısası bir yapışkan tuş sendrouna benzer bişey yaşamış. Sonucunda bir kaza atlatmış ama kendiside anlattıklarında hafif çelişkilere sahip. Her halükarda yaşanan problem ve yaşanabilecek problemler adına önemli bir detay olduğunu düşünüyorum.

Set Tuşu ve/veya vites küçültme tuşu yapışmış ve DCT çalışma prensiplerini bozmuş, beklenmedik bir anda motoru harekete geçirmiş ve tekere kaldırmış. Gerçi TC açık olsa bunu yapmaz ama .
    Servis de tuş takımın içi su dolu gibi bir mazarette bulunmuş ki arkadaşda tepkisinde haklı, bu bir Africa Twin yağmurda çamurda kullanıcam bunu diyor.

Sizde okursunuz uzun uzun çeviremedim şimdi kusura bakmayın ama DCT sahipleri için bir müddet en azından rodaj bitene kadar bu konuya özen göstermenizi tavsiye ederim. Kuru şekilde tutarak bir deneyelim derim.
    Daha sonra ıslatarakda deneriz.
    Garantide iken iyice yoralım makinayı

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Arkadaşlar konuyu açan arkadaşımızada söyleyip Başkandan bu konunun ismini değiştirmesini rica etmeyi öneriyorum.
    Aklımdaki başlık Africa Twin Honda TR yetkililerinin beceriksizlikleri yada basiretsizlikleri yüzünden ülkemize halaaaaa gelemedi.
    ne dersiniz?

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Ben salı günü Bebek tarafında siyah bi At gördüm gelen alan binenler varmı tam çözemedim bu geldi gelmedileri

Enduroist Katılımcı Üye ALPER TÜRKŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER TÜRKŞEN
    Motosiklet
    CRF 1000L MT
    Marka
    Honda

İstanbulda alan varmı bilmiyorum ama türkiyeye gelmiş makinalar antalyada ve bir iki ilde daha bayilerde var makinalar sahibinden.com da bakarsanız görebilirsiniz sizde örnek olarak 279044393 nolu ilan

Sayfa 101 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5191979899100101102103104105111 ... SonuncuSonuncu