Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 80 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 307076777879808182838490 ... SonuncuSonuncu
791 den 800´e kadar. Toplam 1300 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wikipedia Dan DCT yi okurken aşağıdaki paragrafın son cümlesi dikkatimi çekti. Çift kavrama teknolojisi zaten motorsikletlerden feyiz alınmış gözüküyor.

A dual-clutch transmission eliminates the torque converter as used in conventional epicyclic-geared automatic transmissions.[1] Instead, dual-clutch transmissions that are currently on the market primarily use two oil-bathed wet multi-plate clutches, similar to the clutches used in most motorcycles, though dry clutch versions are also available.[7]
    volkswagende iki tip dsg şanzıman var ,motorun tork gücü 250 nm ve düşük olanlarda 2 adet kuru tip debriyaj balatası var ,250 nm ve üzerisinde aynı motosikletlerde olduğu gibi ıslak tip debriyaj kullanılıyor,hatta bu ıslak tip debriyaj kullanımı çok eskilere dayanıyor, tam otomatik tork konvektörlü şanzımanlarda da her vites için bu ıslak tip debriyaj kullanıldı,vw amarok larda çok güçlü bir motor var onda ıslak tip dsg değil, dünyanın en iyi otomatik vitesi olan, zf marka şanzıman kullanıyor.
    anlıyacağınız vw dsg de kullanılan debriyaj sistemi ile motosiklette kullanılan debriyajın benzerliği sadece yağ içinde çalışan balata benzerliğinden öte gitmiyor.
    Konu ahmet yaramış tarafından (24-02-2016 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

2. ahmet yaramış, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (24-02-2016)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Anlaşılan bu DCT konusu bayağı bir tartışılacak. Honda ısrarla bu otomatik şanzıman konusunu zorluyor bilemiyorum neden?

Yorumlasam şunu diyebilirim. Pazarlama taktiği. Pazarda otomatik şanzımanı daha iyi diye bir algı yaratıp tutturursa bu diğer rakiplerini direk egale etmesi anlamına gelecektir. Hangisinin büyük motorunda otomatik şanzıman var ki? Onlar daha yolun çoook başındalar. Honda 3. nesilde. Şimdi otomatik şanzıman konusu zaten motorsikletten ayrı bir teknoloji. Bunu neden Africa Twin'e opsiyon yaptılar. Çünkü adam önce Africa Twin adına yaraşır adından söz ettirecek bir motor icat etti. Bu motorun satacağını ve reklam ilgisi alacağını çok iyi biliyordu. Alıp buna DCT'yi de eklerse ve insanlarda pozitif algı yaratırsa ardından üreteceği diğer motorlarına da DCT şanzımanı koyup rakiplerini egale edebilir. Açıkçası size çok cin hesap gibi geldiyse ben şu soruyu sorayım. 2003 yılında neden Africa Twin üretimi durdu. Pazarlama stratejlilerindeki cinlikler yüzünden.

Neyse sonuç olarak bence AT'yi DCT ile almak doğru ya da yanlıştır demek bana mantıklı gelmiyor çünkü kişisel zevk ve tercih meselesi ama algısal olarak AT DCT ile iyidir kandırmacasına girmemeyi öneririm. DCT AT'de bir opsiyondur sadece. Ek ağırlık alıp vites değiştirmek istemeyenler için. Tabii tekrar ediyorum Honda şu anda bunun tam tersi bir algı yönetimi yapıyor ve bunu DCT'nin geleceği için yapıyor.

4. HakanVelioglu güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (25-02-2016),Gürol Kıvırcık (24-02-2016),Nejat (24-02-2016),Sabahattin KOÇAK (25-02-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan bu DCT konusu bayağı bir tartışılacak. Honda ısrarla bu otomatik şanzıman konusunu zorluyor bilemiyorum neden?

Yorumlasam şunu diyebilirim. Pazarlama taktiği. Pazarda otomatik şanzımanı daha iyi diye bir algı yaratıp tutturursa bu diğer rakiplerini direk egale etmesi anlamına gelecektir. Hangisinin büyük motorunda otomatik şanzıman var ki? Onlar daha yolun çoook başındalar. Honda 3. nesilde. Şimdi otomatik şanzıman konusu zaten motorsikletten ayrı bir teknoloji. Bunu neden Africa Twin'e opsiyon yaptılar. Çünkü adam önce Africa Twin adına yaraşır adından söz ettirecek bir motor icat etti. Bu motorun satacağını ve reklam ilgisi alacağını çok iyi biliyordu. Alıp buna DCT'yi de eklerse ve insanlarda pozitif algı yaratırsa ardından üreteceği diğer motorlarına da DCT şanzımanı koyup rakiplerini egale edebilir. Açıkçası size çok cin hesap gibi geldiyse ben şu soruyu sorayım. 2003 yılında neden Africa Twin üretimi durdu. Pazarlama stratejlilerindeki cinlikler yüzünden.

Neyse sonuç olarak bence AT'yi DCT ile almak doğru ya da yanlıştır demek bana mantıklı gelmiyor çünkü kişisel zevk ve tercih meselesi ama algısal olarak AT DCT ile iyidir kandırmacasına girmemeyi öneririm. DCT AT'de bir opsiyondur sadece. Ek ağırlık alıp vites değiştirmek istemeyenler için. Tabii tekrar ediyorum Honda şu anda bunun tam tersi bir algı yönetimi yapıyor ve bunu DCT'nin geleceği için yapıyor.
    Hakan bu konuda pek katılmıyorum sana kardeşim. Zira bundan 10 sene once ABS konduğunda motorlara kızılca kıyamet koptu. Motorda ABS olurmuymuş diye.. Şimdi ABS siz motoru kimse almıyor neredeyse. DCT de aynı şekle gelecek göreceksin. !0 sene sonra da Honda reklamını yapacak çekilin üleyyn ben icat ettim diye.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan bu konuda pek katılmıyorum sana kardeşim. Zira bundan 10 sene once ABS konduğunda motorlara kızılca kıyamet koptu. Motorda ABS olurmuymuş diye.. Şimdi ABS siz motoru kimse almıyor neredeyse. DCT de aynı şekle gelecek göreceksin. !0 sene sonra da Honda reklamını yapacak çekilin üleyyn ben icat ettim diye.
    Abi benimle aynı şeyi diyorsun sende Bak düşün. 10 sene sonrası için honda startejistisin. Pazarda herkes motoru üretiyor sadece fiyat kırarak rekabet zor. Başka bir şey bulman lazım. DCT işte. Yani 10 yıl sonra DCT'yi gözümüze sokacak.

Haa gelelim sana katılmadığım kısma. 10 sene değil 100 sene de geçse DCT sadece opsiyon kalacak bence.

NOT: Ben hala ABS'siz motorlara daha pozitif bakıyorum. Her araziye girdiğim endurocudan şunu duyuyorum. Yaa bunun ABS'si de kapanmıyor ki, ya da zor kapanıyor ya da nasıl kapatacağımı bilmiyorum.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi benimle aynı şeyi diyorsun sende Bak düşün. 10 sene sonrası için honda startejistisin. Pazarda herkes motoru üretiyor sadece fiyat kırarak rekabet zor. Başka bir şey bulman lazım. DCT işte. Yani 10 yıl sonra DCT'yi gözümüze sokacak.

Haa gelelim sana katılmadığım kısma. 10 sene değil 100 sene de geçse DCT sadece opsiyon kalacak bence.

NOT: Ben hala ABS'siz motorlara daha pozitif bakıyorum. Her araziye girdiğim endurocudan şunu duyuyorum. Yaa bunun ABS'si de kapanmıyor ki, ya da zor kapanıyor ya da nasıl kapatacağımı bilmiyorum.
    Alıyon AT yı basıyon dugmesıne kapanıyor Yine honda yani

8. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (24-02-2016)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Africa Twin Geldi

Otomobiller icin de otomatik sanziman gereksiz dedik gecen sene abd de satilan otomobillerin yuzde 90'i otomatik cikti.

Vites artik demode kabul etmesekte oyle Biraz futuristik gelebilir tabi bunlar ama hizla yayilan elektrikli motorlarda da vites olayi olmadigini hatirlatayim. Ben hala vitesli taraftariyim o ayri.

Bu arada AT gelmeden falan diyosunuz da millet bir aydir kullaniyor bize gec gelmesi haberini almayacagimiz anlamina gelmiyor )

Bu arada advrider'da virajda D modda vites degismiyor dendi ama motosikletin yatik mi dik mi onu anlayan sensoru yok sanki
    Konu ahmet gül tarafından (25-02-2016 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

10. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (27-02-2016)

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Arkadaşlar,

Bu motoru veya herhangi bir motoru almayı tercih etmiş herkes haklıdır. tabi motoru size almıyorlarsa.
    İnsanlar farklı renkleri farklı tarzları farklı takımları farklı frakyonları ve hatta farklı tanrıları severler. Buna saygı göstermemek sadece sizi ya da sizin gibileri haklı yapar sansanızda aslında, kendi haksızlığınızın bir savunmasından öte geçemez bilinç altınızda.

Yani gelmemiş bir motor, bunu tercih eden insanlar, manuel veya DCT sevenler , gri sevenler HRC sevenler siyah sevenler. Bunu kendileri için yapıyorlar. Onların haksız olduğunu düşünmek hakszılık bence.

Yorumlar bazen çok güzel gibi görünsede bazen varsayım ve yargıdan öteye de geçemiyor maalsef ki, daha piyasada aktif kullanıma başlanmamış bir motorun özelliklerini bu kadar yargı dolu yorumlamalar ile irdelemek aslında bu motoru alan arkadaşların biraz da canını sıkmaktan öte geçmeyecek bir algıdan başka birşey değil aslında.

DCT seçtim çünküüü, canım öyle istedi demek istiyorum bazen.
    ABS 'siz motora binmek istemiyorum demek istiyorum çünküüüü , motorumla arazide yapacağım 100 km parkur için çoğunlukla 500 km trafiğe katlanmam gerekiyor. Nasıl olsa kapatırım istediğim zaman.
    10 Kilo fazlayük taşırım keyfim bilir, nede olsa 95 tane beygirim var da diyebilirim. çantalar ve eşyalar zaten eşşek gibi.
    Eee motorun ağırlığını azaltmak için sevgilinizi veya eşinizi biraz daha zayıfıyla da değiştirme alternatifiniz var tabi
    İşte beyler bayanlar, yukarıdaki yazdıklarım gibi birşeyler var yani...

Kısaca AT mi çok seviyorum, Tıpkı dünyanın en rahatsız motoru olan Harley'imi sevdiğim gibi ....

Sizide seviyorum

12. semihyontem güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (25-02-2016),Cem oruç (25-02-2016),Enver kutlu (25-02-2016),ERDIM ELITEZ (25-02-2016),SONAY YÜKSEL (25-02-2016)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Şimdi geldim fuardan... kırmızı AT olmuş gibi ... martta test sürüşü yapıp son kararı verecez artık

14. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (25-02-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

dsg ve türevlerinin sıkıntı yarattıkları yer trafikte yaşadığı ısınmadan dolayı. yük biniyor ve sapıyor mesela renault da bu tarz bi şanzıman kullanıyor ama trafikte kullanımda sapıtıyor bir süre dinlendirip öyle yola koyuluyorsun.
    ki bu motorsiklet çok yoğun trafikten değilde daha çok zorlu arazi şartlarında ısınacakmış gibi geliyor bana. ama ön yargılı değilim. denemek lazım diye düşünüyorum.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Yazıları okudum okudum iç çektim ama bugün fuarda çıplak gözle görmeyecektim... Turatech standında gördüğüm AT nin görselini çok beğendim. Resimlerde olduğundan çok daha güzel. Tek derdim 1200cc olmaması. Bundan sonra 1200cc alacağım diye düşünüyordum hep... İlerleyen yıllarda 1200cc çıkarsa alırım...

Sayfa 80 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 307076777879808182838490 ... SonuncuSonuncu