Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 19´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Abdurrahman Çarpan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye turlarında kullanabileceğim bir motor arıyorum. Ortalama 15000 tl bütçem var. Kullanım şeklim % 50 asfalt yol % 30 toprak yol ve % 20 arazi olacağını öngörüyorum. Bozuk , engebeli arazide yolculuğu severim .
    Yaptığım araştırma sonucunda 2006 model bir BMF F650 GS ve 2008 model YAMAHA XT660Z TENERE arasında kaldım .
    Kendimce vardığım sonuçta BMW nin artıları:
    -ABS
    -Yakıt tasarrufu
    -Selesinin alçak olması (Boyum 1,75)
    -Parçalarını daha kolay bulabileceğimi tahmin etmem. Yurtiçinden veya dışından.
    YAMAHA nın artıları
    -Arazide kullanım için daha iyi.
    -Galiba parçaları daha ucuz.
    -Görüntüsü daha çok hoşuma gidiyor .
    Bende birkaç kelime edeyim,motor seçimi yapmak için birkaç soruya kendi kendine cevap vermelisin;bütçe-iyi motor-kötü motor önemli kriterler tabiiki ancak motoru almadan önce cevap vermen gereken en önemli soru "BU MOTORLA NE YAPACAĞIM" sorusudur..Yukarıda yazdıklarına göre bu bütçe ile hangi marka olsa alabilirsin sana tavsiyem bulduğun motorları denemendir en azından üzerine oturmalısın başkasının dediği ile motor alınmaz en önemlisi kendi görüşündür.Her şeye rağmen sana BMW F650GS tavsiye ederim çünkü sorunları çözülmüş parçası bulunan sitemizden rahatlıkla bilgi ve yardım alabileceğin motor budur..Kolay gelsin sonucu buraya yaz bizde bilelim..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Üye
    Isim
    Abdurrahman Çarpan
    Marka
    Aprillia

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdurrahman Bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.. Ben de yaklaşık 7 aydır BMW F650 GS kullanmaktayım. Ben de sizin gibi dl650, xt 660ve 650 gs arasında geldim gittim. Öncelikle suzukinin frenaj ve araziye fazla uygun olmamasından (çelik jant) dolayı onu eledim. Artısı yok mu vardı elbet twin motor vibrasyonu az yakışıklı uzun motor ömrü v.s.

yamahaya gelince internetteki yorumlara çok baktım motor kısmı olarak BMW den biraz daha güçsüz ancak o da tek silindir vibrasyonu fazla kalite olarak BMW nin daha kaliteli olduğu söyleniyor. Motor ömrünün emsallerine göre en kısa olan motor olduğu söyleniyor. Bu sebepten bu motoru da eledim. artısı yok mu var, arazi ve çamur için biçilmiş kaftan parçası ucuz at gibi heybetli sade, frenajı iyi.

BMW ye gelelim öncelikle emsallerinden farklı bir motor olan rotax motor kullanıyor. Ben baktım nedir diye, Avusturya'da uçak motoru üreten bir fabrika amacı az sıvı ile uzun yol yapabilmek. Bmw de emsallerine göre yağ haznesi daha az alıyor ve 10 binde bir bakıma giriyor(ben 6000 i geçmiyorum), yakıt daha az yakıyor dolayısıyla motor hafifliyor. Yakıt deposu fazla alıyor ve menzili uzuyor bir depo ile ortalama 450 km gidebiliyor. Amaç gezmek ise en çok yakıt önem arz ettiğinden az yakması öncelikli tercihim oldu. Daha sonrasında emsallerinde olmayan abs bu da hayati önem arz ediyor diğer modellerde 2008 ve sonrası modellerde var o da fiyat arttığından bütçemi zorluyor. Elcik ısıtma kışın yola gidersen mutlaka lazım olacak bir şey nimet yani değerini anlarsınız bu da benim için artı. Hem araziye hem de asfalta uygun. Kullanımı kolay bayanlar için de uygun eşli sürülebilir. Hafif ve alçak sele. Eksileri de vibrasyon biraz var ancak yamaha ile kıyaslamadım. Aynaları çok titrer arkayı seçemezsin, Parçası pahalı ancak kolay kolay bozulmaz. Sarf malzemesi dışında uydurma parça takamıyorsun sadece orijinal BMW takabilirsim. Aksesuarları pahalı. Farı zayıf ancak çözülebiliyor (ff50 yol farı-micro-de)

Benim fikrim kesinlikle BMW F650 GS al derim pişman olmazsın yolda kalmazsın.

sana birkaç tane de link verebilirim oradan da yorumlara bakarsan seçim için yardımcı olacaktır.
    dl650-xt660-xl650v-f650gs kıyaslama
    BMW F650 GS incelemesi

ben BMW F650 GS tercihim olduğu için yazdıklarım biraz ona yöneliktir. Ancak yine de tercih sizin.
    Teşekkürler . Araştırmaya devam yani

Enduroist Üye
    Isim
    Abdurrahman Çarpan
    Marka
    Aprillia

Teşekkürler Melih Bey . Almama daha var şu an Kıbrıstayım Mart gibi alacağım alınca paylaşırım iyi günler

Enduroist Üye
    Isim
    Abdurrahman Çarpan
    Marka
    Aprillia

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu uzar da uzar ama şunu bilmelisin iki motorda seni istediğin yere getirir dikkat etmen gereken asıl nokta bu seçimlerden temizini bulmak.
    BMW Triump gibi motorların malzeme kalitesi japonlardan üstün diyebilirim gerçeklik hissiyatını daha fazla verirler
    Harleyden Honda Shadowa bindiğim zamanlarda plastik oyuncak bir motosiklet sürdüğümü sandım bir süre
    Bu iki hatta seçenekleri daha çok açarsak DL, GS, XT660Z AT,TA gibi motorlar arasında kimisi benzini düşünür kimisi konforu düşünür kimisi dayanıklılığı düşünür kimisi artçısını düşünür kimisi ekonomisini düşünür ve ona göre seçim yapar ama hangi seçim olursa olsun bu motorların temizini bulan sorunsuz sürer gider...
    Ben kendimden örnek verecek olursam asla konfor aramadım elcik ısıtma abs elektronik aksam hiç istemedim benzini hiç düşünmedim.Konfor arasam abs elcik ısıtma istesem arabaya binerim diye düşünüyorum yada asfaltı seçerim yanlış doğru orasını çok düşünmedim ben memnunum benim tek kaidem gitmek istediğimde hedefime varmak ve Honda XL 650 Transalp aldım.Bir arkadaşım Suzikisiyle Transalpini değiştirdi(Artçısı için ama söyleniyor arada engebede altı yere vuruyor fakat seçim meselesi artçısıyla konforlu şekilde dolaşıyor) Bir abimde Triump (yılların bmw cisi türkiyeyi karış karış gezmiştir)aldı ve Karadeniz turunu attık sadece Suziki DL 1000 engebede altı yere vurdu
    görüyorumki senin seçeneklerin arasında bu motor yok işte bu yüzden ''İSTE BU BENİM MOTORUM'' diye hissettiğin motoru almalısın

NOT:Boy 168 kiloda 63 bunla birlikte boyun yanında biraz kilonunda etkisi olabiliyor...daha kilolu arkadaşım motoruma bindiğinde çok rahat parkederken ben biraz vakit ve eform sarfetmek zorunda kalıyorum ama bunu da düşünmedim benim tek kaidem gitmekti
    Honda transalpi de çok düşündüm ama sadece dış görünüşü zevkime uygun olmadığından dolayı elemiştim. Yoksa çok iyi motor .

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Mehmet bey tenere kullanmış biri olarak size sorularım olacak . Öncelikle boyunuz kaç. Daha sonra herhangi bir arıza yaşadınız mı ? Yaşadığınızda yedek parça bulma sıkıntısı oldu mu ?
    kardeş ben xt 660 kullandım 5 sene bir kere bile yolda bırakmadı
    sarf malzemeleri ve aksesuar dışında masraf etmedim hiç.
    boyum 1.73 arazı dışında boydan sorun yaşamadım,deneme amaçlı
    tenereyede bindim ayaklarımın yarısından ilerisi yere basıyordu.
    birde alçaltma kitiyle alçaltılabiliyor tenere.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Teşekkürler Melih Bey . Almama daha var şu an Kıbrıstayım Mart gibi alacağım alınca paylaşırım iyi günler
    Bir küçük ilave yapayım,BMW düşünürsen DAKAR bak sana daha uygun gibi görünüyor..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Üye
    Isim
    Abdurrahman Çarpan
    Marka
    Aprillia

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir küçük ilave yapayım,BMW düşünürsen DAKAR bak sana daha uygun gibi görünüyor..
    Gün içinde ilk yorumunuzu okuduktan sonra az önce lavaboda ben de aynı şeyi düşündüm BMW olursa Dakar uyar dedim kendi kendime .

Enduroist Üye
    Isim
    Abdurrahman Çarpan
    Marka
    Aprillia

İnsan araştırma aşamasında her yerde düşünüyor . Kafamı her yerde meşgul ediyor alsam da kurtulsam : )

9. Abdurrahman Çarpan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (02-12-2014)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

alana kadar böyle kafan karma karışık olur

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12