Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Berkay Eraydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay Eraydın
    Motosiklet
    Duke
    Marka
    Ktm

Smile Anlayamadığım bazı şeyler ve birkaç motosiklet hakkında sorular

Merhaba, forumunuzu takip etmekteyim yeni üye oldum forumumuzda bilgili kişiler var hoşuma gidiyor birkaç soru sorasım geldi.

Bende şuanda 200 duke var yaklaşık olarak 2 yıldır motosiklet kullanıyıyorum . Motor kullanmaya başladığımdan itibaren enduro veya cross istiyorum fakat babam ile ortak kullandığımız ve babamda cross sevmediği için alamamıştım. Babamın 5 bin tl katkısı ve benimde 5 bin tl param ile duke almıstık. Şimdi crossu benim kendi 5 bin tl param ile alacagım babam kendisine baska motor alacak.konu böyle sorulara geçeyim.

Beygir ve tork konusu anlayamadığım terimler dukelarda bilen bilir 5 bin devirden sonra bir fırlatma oluyor bu beygirmi tork mu mesela ? Ya da nasıl anlatabilirseniz anlatında anlayım şunları artık lütfen

Diğer sorularım alabileceğim motorlar hakkında genellikle arazide fakat asfalttada kullanacığımı belirterek başlayım ;

Dt125 mevzusu ... başlamak için güzel fakat çok eski bu motorlar yahu İstanbulda yok sanırım sahibinden sitesinde yoktu yani. Bunun için çin malı düşündüm hemde 0 olur diye. Kuba str250 ye denk geldim 106 kg civarı olması dikkatimi çekti 250cc de 4 zamanlı olduğu için sorun olacağını sanmıyorum, nasıldır bilmiyorum işte burda düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim 15 beygir bu motor. Birde diğer çin malları var yuki , asya vs.. Dt125 videoları gördükçe keşke eski yıllarda bu yaşlarda olsaydım diyorum temiz dt125 bulunabilir mi ? Belki bildiğiniz vardır,aklımda olan sorularım şimdilik bu kadar uzun yazdım biraz kusura bakmayın cevaplarınız ve düşünceleriniz benim için önemli. Teşekkür ederim.
    Konu Berkay Eraydın tarafından (08-12-2014 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Beygir ve Tork mevzusunu pek kimse anlamıyor zaten, çok zorlamayın gelecek cevaplar her zaman verilecek standart cevaplar olacaktır. en kısa haliyle tork, beygirin hissedilen yani işe dönüşen halidir. sürüşte aslında ivmelenme sırasında her zaman tork hissedersiniz. beygir ile tork arasında hesaplanabilir matematiksel bir bağ vardır. ama şununla çarpacaksın diyenlere itibar etmeyin.

ben Kadırga KD 250 GY kullanıyorum. baktığınızda str ile benzer segmentte. ama araziye de girer ve biraz daha turing tipinde. bahsettiğiniz bütce ile alabileceğiniz 250 cc enduro pek yok maalesef. ya xtreme max alacaksınız ki ikinci elde çok daha ucuza bulur, kullanır ve 1 sene sonra ister çöpe atar, ister satarsınız. yada benimki gibi bişey alırsınız ve acımadan kullanırsınız. ilgi çeker millet bmw zanneder filan. parçayı servisinden değil piyasadan toplayacaksınız. biraz olsun eliniz anahtar tutuyorsa sorun yaşamazsınız. motorun kalitesi iyi, zayıf noktası getiren firma.

3. Serdar Özmetin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Berkay Eraydın (09-12-2014),SERKAN ERTAN (09-12-2014)

Isim
    Berkay Eraydın
    Motosiklet
    Duke
    Marka
    Ktm

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beygir ve Tork mevzusunu pek kimse anlamıyor zaten, çok zorlamayın gelecek cevaplar her zaman verilecek standart cevaplar olacaktır. en kısa haliyle tork, beygirin hissedilen yani işe dönüşen halidir. sürüşte aslında ivmelenme sırasında her zaman tork hissedersiniz. beygir ile tork arasında hesaplanabilir matematiksel bir bağ vardır. ama şununla çarpacaksın diyenlere itibar etmeyin.

ben Kadırga KD 250 GY kullanıyorum. baktığınızda str ile benzer segmentte. ama araziye de girer ve biraz daha turing tipinde. bahsettiğiniz bütce ile alabileceğiniz 250 cc enduro pek yok maalesef. ya xtreme max alacaksınız ki ikinci elde çok daha ucuza bulur, kullanır ve 1 sene sonra ister çöpe atar, ister satarsınız. yada benimki gibi bişey alırsınız ve acımadan kullanırsınız. ilgi çeker millet bmw zanneder filan. parçayı servisinden değil piyasadan toplayacaksınız. biraz olsun eliniz anahtar tutuyorsa sorun yaşamazsınız. motorun kalitesi iyi, zayıf noktası getiren firma.

Teşekkür ederim, bugün str ye bakmaya gideceğim , kadırgayıda inceleyim o zaman . (Boyum 1.70 olunca önce motora oturmak gerekiyor hep )

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

duke'dan sonra str pek tatmin etmeyebilir.str arazi için güzel ama asfalt'da son hızı 100-110 ve 90 dan sonra biraz vibrasyonlu,ayrıca selesi ince olduğu için poponda uyuşma oluşabilir.ancak ucuz ve bol yedek parça avantajı var...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

6. Öner BAKIR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Berkay Eraydın (10-12-2014)

Isim
    Berkay Eraydın
    Motosiklet
    Duke
    Marka
    Ktm

Alıntı Öner BAKIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    duke'dan sonra str pek tatmin etmeyebilir.str arazi için güzel ama asfalt'da son hızı 100-110 ve 90 dan sonra biraz vibrasyonlu,ayrıca selesi ince olduğu için poponda uyuşma oluşabilir.ancak ucuz ve bol yedek parça avantajı var...
    Teşekkür ederim peki varmı str dısında onerebilecegınız tatmin edebilecek motor ?

Isim
    Berkay Eraydın
    Motosiklet
    Duke
    Marka
    Ktm

Baktım biraz önce yüksekliği boyuma sorun olacak gibi değildi iki ayarım yere uçlarıyla bastı. Yedek parça sorunu yokmuş öğrendiğim kadarıyla, test sürüşü yapabileceğimiz biyer yok sanırım bunlarda ? İnanılmaz çelişkide kaldım cross çok istiyorum arazide oynamak gezmek, ama çin malı olacak zar zor aldığımız çok sevdiğim ktm duketan olacağım sonunda ama arazide beni çağırıyor Kadırga yoktu bakamadım ona. Birde bu hava soğutmalı olması sorun yaratırmı duke bile göstergesinde gördüğüm kadarıyla baya ısınıyor bazen su sogutmalı olmasına ragmen. Kararsızlık için tüm tavsiyelerinize açığım karar vermeme baya yardımcı olacak önerileriniz. Saygılar. Bir de motora üçerler motorda baktım Tuzla'da , merak eden varsa.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Hava sogutma bir sorun degil. Motorun mimarisi ona gore. Basit, saglam, kucuk. Her mahalle arasi motorcu tamir eder. Motor blogu kucuk oldugundan yerden yuksekligi 40 cm. Ama sele yuksekligi de baya fazla soyleyeyim. Selenin kendisi de genis. Cross dan ziyade asfalta yonelik. Yani yapacagin offroad a gore degisir. Hoplayip ziplayacaksan kadirga cok uygun degil. Ama onun haricinde her turlu gideri var. Neticede bu paraya daha iyisini bulsaydim ben alirdim zaten

10. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Berkay Eraydın
    Motosiklet
    Duke
    Marka
    Ktm

Sağolun , bu yazında yarısını duke ile geçirip sonra o an canım enduro isterse kadırgayı cross isterse kubayı alacağım teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve öneriler için.

Isim
    Berkay Eraydın
    Motosiklet
    Duke
    Marka
    Ktm

Bir soru daha sorayım , bu str yi test ettiren bir bayi veya biyer var mı İstanbul'da ?

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

KUBA str satışını durdurdu yani satmıyor artık.Salcano aynısını getiriyor...

http://www.salcano.com/motor.php?cesit=4
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

14. Öner BAKIR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu