Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye akif varol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    akif varol
    Motosiklet
    r 1200 gs
    Marka
    Bmw

Standart karda ilk düşüş, gs ayna ihtiyaci :(

Arkadaslar merhabalar .
    Sizlere son yasadigim tecrubeyi paylasmak ve bilgi alisverisi yapmak icin yaziyorum.
    05 ocak pzt gunu saat 07 10 gibi hayko (motorum gs 1200 olur kendisi ) ile yola ciktik .meteoroloji hava yagmurlu gosteriyor fakat henuz yagis yok .yolculugumuz kucukyalidan okan universitesinin oldugu ,akfiratin da bulundugu orhanli-tarafina .sabiha gokcen havalani yolunda ,e5 ten ayrilip tem e baglandim .hafif yagmur basladi .ekipmanim bu tur yagis icin-uygun .lastikler yeni 1000km (metzeller next ) yolu da cok-iyi biliyor ,yagmurda cok gidip gelmisligim de var . orhanli ayriminda hafiften yagmur sulu kara cevirmeye basladi .muteakibinde okan universitesi yolunda ciddi kar basladi .arabalarin kullandigi karin ezildigi seritlerden gitmeye ozen göstererek bir muddet problemsiz devam ettim fakat isiklardan sola donup okula devam edecegim yolda yavaslayip sol seride gectim .sol serit bakirdi ,yani hic araba gecmemis ,yol bos, sabah erken saat oldugi icin ,kar yagisi ayrica aksamdan da buzlanma ile takviyeli .yol resmen buz pisti .yavaslamak icin vites dusurdum .motorun kompresyonu cok az olmasina ragmen haykonun kicini biraz kaydirdi fakat bunu gidon hareketiyle dusmemi onledim fakat yoldaki asiri buzlanmaya cok fazla dayanamadik ,bir muddet sonra iki tekerde kaymaya basladi kurtaramayacagimi anlayinca haykoyla beraber biraz buz pateni-yaptik .
    Yaklaşık 15m takla ile karisik suruklenme sonrasi kendimi hizli bir kontrol ettim .birseyimin yok olduğunu anlayinca yolu da kolaçan ettim .gelen kimse yoktu ,herhangi bir tehdit unsuru olmadigini gorup haykonun yanina gittim .diger isiklarda bekleyen bir arabadaki arkadas sagolsun sikinti olup olmadigini sordu .tesekkur-edip arkadasi gonderdim .sonrasinda bir araba yolun diger tarafinda durup yanima geldi .once gozle kontrol edip sonrasinda haykoyu kaldirdik .tekrar bi gozle kontrol sonrasi .kontagi acip haykonun kendisini kontrol etmesini dua ile bekledim bir ariza gorunmuyordu sadece benim sol ayna kirilmis .motor koruma demiri surtunmeden ötürü biraz yipranmis ve artci ayak basma yeri baglantisi şaside yamulmus .marsa bastim ve calisti .yardim eden arkadasa binbir tesekkur edip haykoyla yola devam ettik .fakat yol cok kaygandi .temkinli ve yavas okula ulastim şükür .zaten cok yakindim okula .
    Simdi gelelim yardimlariniza bana ayna lazim ve sizden bu konuda yardim istiyorum uygun fiyatli iki tane ayna alacagim .orjinal ikinci el de olur .birde şasi deki artci ayak dayama baglantisinin şasi baglanti yerini kaynatacak saglam yer tavsiyeleri .
    Elbette boyle tecrubesi olanlarda konuya katki saglarsa sevinirim .bende burdan cikardigim dersleri aktaracagim sonra sabirla okudugunuz icin tesekkurler

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

gerilim tadında olmuş, çok geçmiş olsun.

3. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

akif varol (06-01-2015)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Geçmiş olsun. Forumdaki Uğur ustadan yardım alabilir siniz sanırım. İşyeri İçerenköy mezarlığının çok yakınında.

5. Coşkun SARP güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

akif varol (06-01-2015),UĞUR KOÇ (06-01-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

geçmiş olsun size bir şey olmasın.gerisi halledilir.düşe kalka öğrenilecek çok ders var.

7. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

akif varol (06-01-2015),Ersan ÖZYURT (06-01-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Küçükyalı'da, Mutluhan'ın arkasında bir arkadaş vardı. Ben de GS in aynasını yatırıp kırınca, çıkma parça olarak ondan almıştım. Çıkma parça herkesten alınmaz malum. Adını hatırlamıyorum ama yerini biliyorum. İhtiyaç olursa yardımcı olurum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

9. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

akif varol (06-01-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Geçmiş olsun Akif Bey, artık bir daha kar lastiksiz yola çıkmazsınız.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

11. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

akif varol (06-01-2015)

Isim
    akif varol
    Motosiklet
    r 1200 gs
    Marka
    Bmw

Ersan bey cok tesekkurler cvp yazdiginiz icin .yerini tarif ederseniz cok sevinirim .mototripple olabilir mi?aydinogulu spor tesisinin ordaki olabilir mi?

Isim
    akif varol
    Motosiklet
    r 1200 gs
    Marka
    Bmw

Teşekkürler Ali bey .bir konuya aciklik getirmek istiyorum .ben okan universitesinin oldugu bolgenin hava durumunu daha onceden ogrenebilme ihtimalim olan-butun yerli ve yabanci sitelere daha onceleri bakmistim fakat o bolgeyle alakali herhangi bir veriye ulasamadim .dolayisiyla hava tahminleri icin bende bu bolgeye yakin olan pendik ve tuzlaya bakiyorum .kaza gunu oncesi ve sabahi bahsettigim-yerlere baktigimda havada kar yagisi yoktu ,yagmur gosteriyordu .yagista kullanmayi seviyorum ve buraya yagmurda cok gittim .acikcasi eger kar oldugunu bilseydim yola cikmazdim kar istanbul icin cok sık -gorulen ve kisin yogun olan bir hava olayi degil . dolayisiyla kar lastigi konusundaki tavsiyenizi karli havada bir-daha surmemem gerektigini ogrendim olarak degistirip tesekkur ediyorum

14. akif varol, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (07-01-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

akif beye özelmesajatmıştım dün sanırım okumadı.bir takım ayna var elimde gs 1200 için oksijenkaynağıda var yamulan boru ayak vs kaynağı ve ısıtılıp düzeltmekiçin .
    e boya boyada kolay,görmeden bolkesedenatmıyayım hava düzelince uğrayın arayın tarif edeyim yol çok basit. telefon :531 781 03 69

Isim
    akif varol
    Motosiklet
    r 1200 gs
    Marka
    Bmw

Cok iyi olur ugrarim en kisa zamanda hatta en kötü tlf acarim tesekkurler hocam .

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu