Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 23 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1319202122232425262733 ... SonuncuSonuncu
221 den 230´e kadar. Toplam 368 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Asil KIRGIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Asil KIRGIN
    Motosiklet
    R1200ADV
    Marka
    Bmw

Bizzat yaşadığım örneklerle anlatayım. 2013 yılında 2008 model 1200gsa aldım. Düzenli yetkili servis bakım kayıtları 2010 yılına kadar yapılmıştı ama sonraki sahibi yetkili servise götürememiş motoru. Ben satın alınca ilk işim borusana götürmek oldu. Bütün sıvılar filtreler, fren balataları vs herşey ilk başta tuzlu gelsede değiştirildi. Önemli olan acaba mı demeden keyifle motora binmekti benim için. Sonra birgün abs ışığı bana göz kırptı. Tuttuk gittik borusana. İncelendi edildi Almanyaya soruldu ve benim 3. Sahibi olduğum 5 yaşındaki motoruma sadece işcilik alınacak şekilde iyi niyet garanti onayı alındı. Çok sevinip helal olsun bmw ye dedim içimden. 3 saat sonra telefon çalıp bir sorun var sizin abs modulatörü işlem görmüş; gelin bakın isterseniz denildi. Üşenmedim gittim baktım ve gördüğüme inanamadım. Modulator açılmış saplama somun silikon ne ararsan var üstünde!
    Sonra parasıyla değiştirdik tabiki. Yeni nesil abs sahibi olduk.
    Özcümle;
    Bmw alınır, zevklede kullanılır, yetkili serviste arkanızda durur yüksek ihtimal
    Ama;
    Bmw yol yordam bilmez, motor kültürüne sahip olmayan, bırakın başkasının canını kendi canına değer vermeyen insanların eline düşmüş bmw alınmaz. İşte o yüzden birçok insan bmw ye aman der, pahalı der, arıza yapar der de der...
    Konu Asil KIRGIN tarafından (21-04-2016 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.

2. Asil KIRGIN güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (21-04-2016),alper ozbas (21-04-2016),Ediz Gürkan (21-04-2016),Erdi Şenkaya (21-04-2016),EYÜP AKTAŞ (19-04-2017),ozgurcakici (20-04-2016)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun turlar öncesi motosikletinin bakımını adam gibi yaptırmaz isen bmw de olsan honda,yamaha da olsan yolda kalırsın.
    Bu noktada elektronik arızaları unutmamak lazım ki bunların çoğunun bakımlı olması ile pek ilgisi olmuyor. Eski model alınan bir 1200GS'te ABS arızalanması durumunda Borusan'ın çektiği fiyat 5000TL. Kim yazdı hatırlamıyorum ama cümle hoşuma gitmişti. "Paran BMW'ye yetiyorsa BMW alma"

4. Emir ÇELTEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (20-04-2016)

Banned
    Isim
    fatihçayır
    Motosiklet
    700x
    Marka
    Honda

nc 700 var kulaanıyorum yaklaşık 15000 i geçti motora biniyorum komprasyon yok tekleme yok kombine vs vs bi dünya özellik var
    bu hafta bi arkadaşla öyle geziyoruz düzce şelale yaylarında artçı mında ısrarı ile daha önce 30 km kullanıp ta hiç beğenmediğim gs e bindim iyi güzel gidiyoruz
    ilerde bi köprü var bende çotarak diye vites dşürdüm hani tam köprü ağzına gelmeden hızı ayarlayayım dedim aga komprasyon beni bi şaşırttı ve sağ ayağım boxer çarptı resmen yara oldu
    küfür ede ede çektim sağa verdim geri
    aldım nc yi yan cbf 150 gibi geldi akıyor resmen
    yani hiç beğenmedim öne doğru çok uzun bence kompakt bi yapıya sahip değil...

Enduroist Üye Gurhan ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gurhan ozdem
    Motosiklet
    Vfr800x
    Marka
    Honda

Ugur bey, Alper bey, bilgiler için teşekkür ederim. Benim yolum genelde halkalı- osmanbey arası ve nadiren Bursa. Onun haricinde motosiklet ile uzun yol düşünmüyorum. Bu motosikletin bakımlarını Bmw adam gibi yapar mı acaba?Benim Vfr 800 den ayrılmak istememin en büyük sebeplerinden biri de Servis kalitesizligi. Yoksa motordan son derece memnunum.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu noktada elektronik arızaları unutmamak lazım ki bunların çoğunun bakımlı olması ile pek ilgisi olmuyor. Eski model alınan bir 1200GS'te ABS arızalanması durumunda Borusan'ın çektiği fiyat 5000TL. Kim yazdı hatırlamıyorum ama cümle hoşuma gitmişti. "Paran BMW'ye yetiyorsa BMW alma"
    Aynen sana katılıyorum.Mekanik parçaların az çok ömrü bellidir ama elektronik bir parçaya bir ömür biçildiğini sanmıyorum.Her an herşey olabilir ya da hiç birşey olmayabilir.Mekanik bakımını ya da kontrolü yapmadan bırakın uzun yola çıkmayı sokağın başına çıkılmamalıdır.
    Mekanik olarak Bmw nin yolda kalacağını hiç sanmıyorum.Benim merak ettiğim acaba BMW nin elektronik aksamlar için bir bakım peroyodu var mıdır?
    Çünkü yolda kalırsa anca elektronik bir arızdan yolda kalır başka neden yolda kalsın ki.Daş gibi motor Daş
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Alıntı Gurhan ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ugur bey, Alper bey, bilgiler için teşekkür ederim. Benim yolum genelde halkalı- osmanbey arası ve nadiren Bursa. Onun haricinde motosiklet ile uzun yol düşünmüyorum. Bu motosikletin bakımlarını Bmw adam gibi yapar mı acaba?Benim Vfr 800 den ayrılmak istememin en büyük sebeplerinden biri de Servis kalitesizligi. Yoksa motordan son derece memnunum.
    Bmw nin bakım aralığı zaten 10.000 km yılda 1 kez yapılan güzel bir bakım size yeterli olur.BMW İstinye de dışardaki bir kaç özel serviste bakım işini gayet güzel yapmaktadırlar,İstanbulda oldugunuz için bu konuda şanslısınız.

9. alper ozbas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gurhan ozdem (21-04-2016)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Alıntı fatihçayır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nc 700 var kulaanıyorum yaklaşık 15000 i geçti motora biniyorum komprasyon yok tekleme yok kombine vs vs bi dünya özellik var
    bu hafta bi arkadaşla öyle geziyoruz düzce şelale yaylarında artçı mında ısrarı ile daha önce 30 km kullanıp ta hiç beğenmediğim gs e bindim iyi güzel gidiyoruz
    ilerde bi köprü var bende çotarak diye vites dşürdüm hani tam köprü ağzına gelmeden hızı ayarlayayım dedim aga komprasyon beni bi şaşırttı ve sağ ayağım boxer çarptı resmen yara oldu
    küfür ede ede çektim sağa verdim geri
    aldım nc yi yan cbf 150 gibi geldi akıyor resmen
    yani hiç beğenmedim öne doğru çok uzun bence kompakt bi yapıya sahip değil...
    Fatih Bey bu son zamanlarda okuduğum en garip bmw eleştirisi olmuş.
    Kullandığınız NC700 güzel motordur az yakar,aralardan rahat geçer,sağlamdır vs...vs bunlara katılıyorum fakat bu kadar da eleştirilecek noktası vardır.(uzun yolda yorar,uzun süre yüksek hızda gidemezsin,rüzgar çok alır,artçı kısmına yük koyamazsın,koyarsın da benzin alamazsın vs vs..Artı eksiler toplayınca sahibini mutlu eden bir motordur.
    BMW kullanmanıza gelince ,kullanmadan sizi kompresyon konusunda arkadaşınızın uyarması gerekirdi bunu baştan söyleyeyim,bmw nin en güzel özelliklerinden biridir kompresyon bazen 50-100 km gidersin bu özellik sayesinde frene dokunmadığın olur.Siz birde yüksek devirde acemice vites küçültünce motor iyice yığılmış ve öne kaymışsınız.
    Motoru devirmeden boxerlara temas eden benim bildiğim ilk kişi olarak sürüş esnasında depo sıkma ve ayakların peglerdeki konumu konusunda ufak bir eğitime ihtiyac olduğu kanaatindeyim.bmw 1200 gs ve NC çok farklı klasmanlarda asla karşılaştırılmaması gereken motorlardır, bu ikisinin kısacık kötü bir deneyimle karşılaştırılıp 1200 gs kötü NC daha iyi demek ne kadar gerçekcidir düşünmek lazım.
    Kompakt sözlük anlamı : sıkı ,gevşek olmayan,güçlü kuvvetli, derli toplu vs anlamları var.Bu anlamda piyasadaki en kompakt makinaya kompakt değil demenizi dil sürçmesi olarak değerlendiriyorum.
    BMW den indim NC bana cbf 150 gibi geldi ....bu sözünüze de sonuna kadar katılıyorum, imzamı atıyorum....Bu arada bunları arkadaşlarımın NC motorlarını ara ara sürmüş biri olarak yazıyorum...
    Konu alper ozbas tarafından (21-04-2016 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.

11. alper ozbas güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (21-04-2016),Asil KIRGIN (21-04-2016),Erdi Şenkaya (21-04-2016),ozgurcakici (21-04-2016),volkan keskin (22-04-2016)

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

+ 1500

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Kerem Yildizak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Yildizak
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

1994 yılından beri motosiklet kullanıyorum. Virago 535 ile başladım. Her segmentten zx-9, zx-10, tdm 850, tdm 900 , K1300R vs yıllardır kullanırım. Şu anda GS 1200 kullanıyorum.

Yıllar içinde motosiklet teknolojisi çok ilerledi. TDM 850 gibi seri ve güçlü bir motosiklet 90 lı yıllarda vardı, giderdi, durmazdı. ZX-9 vardı, 1997 yılında parça bulmak gerçekten çok zordıu. Bırakın ebay, wemoto gibi siteleri internet yeni çıkmıştı. Sipariş ver 3 günde gelsin bunlar hayaldi. En iyi ihtimal 1 ay. GS 1200 den hemen önce TDM 900 vardı bende. Gerçekten sorunsuz ve harika bir motordu. Parça ihtiyacı olan arkadaşlarımız olduğunda servislerin tavrı trajikomik. Şaseyi kuyruğa bağlayan civata 5 ayda geldi. Kolaysa serviste motor yaptırın. Parçaların biraraya gelmesi ve yapılması en az 3-4 ay. Parça fiyatları konusunda karşılaştırma yaptığımda da Yamaha nın BMW den aşağı kalır yanı olmadığını gördüm. BMW parçaları pahalı diyen arkadaşların mesela önce Burgmann ın ön cam, grenaj ve far fiyatını, crosstourer ın far takımını (3500 TL) vb incelemelerini tavsiye ederim. 1200 GS'de parçalar sebil gibi. Rahatlıkla aynı gün bulabiliyorsunuz hemde çok uygun fiyatlara. ABS modül fiyatıda Yamaha TDM de BMW ile aynı bunuda belirteyim.

EVet Borusan pahalı. Ben motosikletimi oraya götürmüyorum. Ama sıfır alsaydım ilk günden son güne kadar götürürdüm. Birkaç yılda 3-4 bin TL fazladan para verirdim. Ama satarken bu parayı geri alacağımı kesinlikle bilirdim. Piyasada birçok iyi usta var. Çok uygun fiyatlarla işimi görüyorum. Sorunsuz hem de İstanbul'da şehiriçinde hergün her türlü hava şartında kullanıyorum. Ben bu kadar güven veren bir motosiklet kullanmadım. ( Diğer BMW modelleride dahil K1300R hala duruyor kardeşim biniyor.) Yaşadığım 2 büyük olay var ki panik fren cart curt eğitimleri hikaye. Sadece manetleri kazıkladım ikisinde de çizgisini bozmadan durdu. Ben nasıl durduğuna inanamadım. Kullandığım başka hiçbir motosiklet durmazdı, duramazdı. Bunu onlarca model kullanmış biri olarak söylüyorum.

Benim öyle bir şartlanmışlığım yok GS de GS diye. Ama bu mereti kullandıktan sonra hele uzun yolda başka bir motosiklet kullanmayı düşünmedim bile. Kilometresine de aldırmam. Evet bazı japon motosikletler için 150-200 bin km gibi örnekler veriliyor. Bu kilometreler GS için standart rakamlar. 30 yaşında boxer bir motora revizyon yapıp 200-300 bin km daha yapıyor millet.

Herkesin gönlüne göre olsun.

14. Kerem Yildizak güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (21-04-2016),alper ozbas (21-04-2016),Asil KIRGIN (21-04-2016),Ediz Gürkan (21-04-2016),Erdi Şenkaya (21-04-2016),ozgurcakici (21-04-2016),UĞUR KOÇ (21-04-2016)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Ben kompresyon yüzünden Nc satıp GS alan tanıyorum

16. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (21-04-2016)

Sayfa 23 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1319202122232425262733 ... SonuncuSonuncu