Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 37 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 273334353637
361 den 368´e kadar. Toplam 368 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu epeydir uyuyor. İşim düştü, biraz hareket iyi olur
    NC 700'üm ile vedalaştım
    Araştırma halindeyim. Aslında karar da verdim ama keşke de demek istemiyorum .Tanıdığımdan 2014 dynamic 19.500 km de..Şunu sormak istiyorum:
    2013-2014-2015 1200GS LC' ler arasında ( dynamic) herhangi bir fark var mı?
    Teknoloji ve donanımları aynı mı?
    Yoksa yıl dönümlerinde standart listesinde bir revizyon oldu mu?
    bir de naçizane tavsiyem, aceleniz yoksa 2018 modellerin gelmesini bekleyin.
    sırf tft ekran için millet az km'li motorlarını satışa çıkarttı. garajında motoru olup da borusana kaparo veren bir çok kişi var.
    eski versiyonların fiyatları az da olsa gerileyecektir.
    Konu oguzetuna tarafından (18-10-2017 Saat 10:01 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

2. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alperiynem (20-10-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de naçizane tavsiyem, aceleniz yoksa 2018 modellerin gelmesini bekleyin.
    sırf tft ekran için millet az km'li motorlarını satışa çıkarttı. garajında motoru olup da borusana kaparo veren bir çok kişi var.
    eski versiyonların fiyatları az da olsa gerileyecektir.
    Tft ekran için motosiklet değiştiren var mıymış?
    Pro abs için belki değiştirilir ama TFT ekran hayat kurtarmıyor ki. Çok şaşırdım bu duruma.
    22 bin Euro’ya aldığım Motosikletin sıfırı şu an 27 bin Euro olmuş. Eski motosikletlerin fiyatı pek gerilemez diye düşünüyorum.
    Bir de aradaki fiyat farkına deyecek bir yenilik veya özellik için para verilir ama olmasa da olur bir özellik için onca para vermem şahsen.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Üye Onur Ozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Özdemir
    Motosiklet
    '14 R1200 GS
    Marka
    Bmw

Başlığı biraz hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın şimdiden

2 hafta önce 2013 model bir F700GS sattım ve şimdilerde gözümü R1200GS'e diktim.

Başta 2010-2012 arası bakarken, "suluların tipi de ne hoşmuş öyle" diyerek satın alma ihtimalimin en yüksek olduğu 2013 modellere, yani ilk suluya geçiş modellerine bakmaya başladım. Derken birkaç ustadan duyduğum, "2013-2015 geçiş motorudur; motor arızası, şanzıman arızası vs. yaşanabilir" yorumu ile birlikte 2016 bakar buldum kendimi. 2016 modellerin fiyatları maalesef benim erişebileceğim rakamların çok üzerinde. Yani eğer 2016 model bir 1200gs alırsam gezmeye para bulamayabilirim

Sorum şu ki; 2013 model ile 2016 model arasında bana sorun çıkarabilecek temel faktörler nelerdir? Sizce aradaki 15-20 bin TL fiyat farkına değer mi?

Teşekkürler.
    '15 Honda PCX 125 - '15 Honda CBR650F - '13 BMW F700GS

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Onur Ozdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığı biraz hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın şimdiden

2 hafta önce 2013 model bir F700GS sattım ve şimdilerde gözümü R1200GS'e diktim.

Başta 2010-2012 arası bakarken, "suluların tipi de ne hoşmuş öyle" diyerek satın alma ihtimalimin en yüksek olduğu 2013 modellere, yani ilk suluya geçiş modellerine bakmaya başladım. Derken birkaç ustadan duyduğum, "2013-2015 geçiş motorudur; motor arızası, şanzıman arızası vs. yaşanabilir" yorumu ile birlikte 2016 bakar buldum kendimi. 2016 modellerin fiyatları maalesef benim erişebileceğim rakamların çok üzerinde. Yani eğer 2016 model bir 1200gs alırsam gezmeye para bulamayabilirim

Sorum şu ki; 2013 model ile 2016 model arasında bana sorun çıkarabilecek temel faktörler nelerdir? Sizce aradaki 15-20 bin TL fiyat farkına değer mi?

Teşekkürler.
    Sevgili Onur bey, 2013 de yeni suluya geçişin olduğu ilk model olmasından dolayı belki ileriki modellere gelene kadar ufak tefek iyileştirmeler yapılmıştır. Ancak kronik diyebileceğim bir Arıza duymadım. 2013-2014 arasındaki fark, 2014’e gidon amortisörü koydular( tank slapping olmaması için) ve daha büyük volan dişlisi koydular(offroad kullanım performansı için) quickshifter vites değiştirme asistanı için hazırlık koydular ama QS koymadılar. ASC ve traction proğramlarında farklılıklar var. Koruma demirleri bağlantı yerleri farklı sanırım. Başka bir fark var mı bilmiyorum. Bunları yabancı forumlardan okudum. Bunların hepsi de tercihli şeylerdir. Dolayısıyla Arıza ve kronik hata diyebilinecek şeyler değildir. Ama alıyorsan da 2014 ya da 2015 almanı tavsiye ederim. QS (quickshifter) vites değiştirme asistanı bana göre güzel birşey. Eğer daha da paran varsa benim gibi zorlan 2016 almaya çalış (Pro abs hayattır)

2013-14 farklarından bahsettim. 2015 de kimisine keyless (anahtarsız çalıştırma koydular(son üretimlere doğru sanırım)
    2016 modellerinde pro abs koydular ki herkes bu modeli sabırsızlıkla bekledi. Hatta ellerindeki 2015 ve öncekileri satılığa çıkarttılar.
    2017 de connectivity (renkli led ekran) çıktı ve hill holder(yokuş kalkış desteği gibi tercihe bırakılmış, pek gerekli olmayan özellikler çıktı. Şanzıman değiştiği söylendi ama sanırım o hill holder için bir ilave yapıldı. Vites geçişlerinin daha yumuşadığı söylenmişti.
    2017-2018’lerde fark var mı çok bilmiyorum. Makyajlı modelleri var, Rally modeli excluive modeli var. Her iki yılda da var (2017-18).
    Paran varsa 100-110 bin₺, 2016 model al derim. Pro abs, qs, keyless bunlar çok faydalı hatta pro abs hayat kurtaran bir abs(viraj içinde fren yapabilen)
    Bir de bu soruya ustanın gözünden cevap almak gerekir. Ne de olsa arızaları görenler ustalar.
    Selamlar..
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

6. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (06-08-2018),MelihUlubilgen (05-08-2018),Serdar ZIMBA (05-08-2018)

Isim
    Onur Özdemir
    Motosiklet
    '14 R1200 GS
    Marka
    Bmw

detaylı yanıt için çok teşekkür ederim hocam, çok yardımcı oldunuz.
    güle güle kullanın siz de.

8. Onur Ozdemir, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (05-08-2018)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu kurlardan dolayı alınmaz, uzaktan sevilir

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

10. Ediz Gürkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (13-08-2018),ErdostDuran (15-08-2018)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Onur kur patladıktan sonra aldı bildigim kadarı ile 2014 sulu ......... degil mi Onur. Bence su gunler imkanı olanlar icin ciddi bir fırsat. 6 ay 1 yıl arasında kurlar oturacak stoklar bitecek olenler ölecek kalanlar mallarını yenisine göre fiyatlandıracak. Eski TL fiyatı ile bugünkü kurdan alış yapanlar 2-3 sene sonra motorlarını satmak istediklerinde dövizden bazında karla yada en azından zararsız satacaklar. Onur da onlardan biri. Bugun Sulu GS'i 11.000 €'dan , yağlısının da son jenerasyon ESA'lı mesalısının gurtlak aksesuarlısını 6-7 bin euro'dan alabiliyorsun. Bu malın yenisi 25.000 €. Şu an 250 bine kim motor alır ki diyoruz belki ama sular durulunca ortam normalleşince (Tabi bu türkiyenin son krizi olup da suriyeye donmez isek) millet alacak.
    Aynı şeyler japonlar için de geçerli. Hatta yamaha kriz oncesi TL bazında %20 indirim filan yapıyormus... Fiyatları TL bazında arttırmadan satan birçok satıcı var piyasada. Bunlar bitince....
    Neyse konu BMW alınırmıdan nereye geldi. Evet arkadaşlar su an alım zamanı. Bu kadar motorum var hala gözüm dışarda bi tane daha alayımmı diyorum... Allah satıcıların da yar ve yardımcısı olsun... Şu an mecbur kalıp motor satan muhtemelen dovız bazında %50 zarar yazacak....
    I need your boots your clothes and your motocycle

12. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (15-08-2018)

Isim
    Onur Özdemir
    Motosiklet
    '14 R1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur kur patladıktan sonra aldı bildigim kadarı ile 2014 sulu ......... degil mi Onur. Bence su gunler imkanı olanlar icin ciddi bir fırsat. 6 ay 1 yıl arasında kurlar oturacak stoklar bitecek olenler ölecek kalanlar mallarını yenisine göre fiyatlandıracak. Eski TL fiyatı ile bugünkü kurdan alış yapanlar 2-3 sene sonra motorlarını satmak istediklerinde dövizden bazında karla yada en azından zararsız satacaklar. Onur da onlardan biri. Bugun Sulu GS'i 11.000 €'dan , yağlısının da son jenerasyon ESA'lı mesalısının gurtlak aksesuarlısını 6-7 bin euro'dan alabiliyorsun. Bu malın yenisi 25.000 €. Şu an 250 bine kim motor alır ki diyoruz belki ama sular durulunca ortam normalleşince (Tabi bu türkiyenin son krizi olup da suriyeye donmez isek) millet alacak.
    Aynı şeyler japonlar için de geçerli. Hatta yamaha kriz oncesi TL bazında %20 indirim filan yapıyormus... Fiyatları TL bazında arttırmadan satan birçok satıcı var piyasada. Bunlar bitince....
    Neyse konu BMW alınırmıdan nereye geldi. Evet arkadaşlar su an alım zamanı. Bu kadar motorum var hala gözüm dışarda bi tane daha alayımmı diyorum... Allah satıcıların da yar ve yardımcısı olsun... Şu an mecbur kalıp motor satan muhtemelen dovız bazında %50 zarar yazacak....
    Selamlar abi, aynen 2014 model aldım bir tane geçen hafta bugün. 1000 KM yaptım bile 1 haftada
    Benim de kaygılarım aynı şekildeydi, yani başta "önümüzdeki kışa kadar almasam ne olur ki" diye düşünürken kurlar fırladı ve bu sefer de "fiyatlar uçunca seneye almam daha da zorlaşacak, temiz bir tane bulunca alayım" demeye başladım.

Yine kendimden basit bir örnek vereyim. 2012 yılında sıfır km BMW 1.16ed alabilmiştim. 35 bin TL cebimdeki para ve 40 bin TL kredi ile sahip olduğum (ve sonrasında sattığım) otomobilin bugünkü baz fiyatı 200.000 TL. 2012 yılından bugüne benim maaşım 3 katına çıkmadı, ama bu otomobilin fiyatı 3 katına çıktı. Yani bugün böyle bir otomobile binme şansım yok (keşke satmasaydım diyorum çoğu zaman). Dolayısıyla bizim gibi enflasyonun yüksek, gelir dağılımı adaletsizliğinin hat safhada, kurların uzun vadede yükselmesinin neredeyse kesin olduğu ülkelerde alabileceğinizin en iyisini alıp, ona sımsıkı sarılmak gerekiyor.

Sevgiler.

Sayfa 37 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 273334353637