Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 368 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Murat TAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 ay 10.000 km. 1200 GS kullanmış bu sürede önemli sayılabilecek 2 yurt dışı seyahati yapmış biri olarak
    2006 model GS 'I satma sebeplerim;
    1.Rüzgar korumasına sahip olmayan bir makinedir.Neredeyse naked havasındadır.Buda günde 300-500 km.
    ortalamayla 4-5 gün motosiklet kullanmayı eziyet haline getirir.O kadarki Hırvatistan dönüşü 1 kg.karın kası
    yapmışım.Diyetisyenim bunu 7 günde nasıl yaptığımı öğrenince çok şaşırdı.
    2.Yağmurda süremezsiniz.Sürmekte ısrar ederseniz elektrikle çalışan parçaları bozulabilir.Ben Kosovada yakalandığım,
    gün boyu süren sağanakta sürdükten sonra sağ elcik ısıtmamı ve sol el buton konsolundaki sinyal butonunu kaybettim.Döndükten
    sonra buton konsolunu RİM motodan çıkması ile değiştirdim.Elcik ısıtmayı çıkma bulamadım ve motosikleti sattım.
    Buyrun fotoğrafıda burada;

3.Aynı seyahatte benim hatam yüzünden sağ aynam kırıldı.Hırvatistan Split'te B.M.W. yetkili servisinde ummadığım bir ilgisizlikle karşılaştım
    Tabiki ayna ellerinde yoktu ve çözümümü kendim ürettim.Buyrun fotoğrafı aşağıda;

4.Özellikle kalkış anlarındaki şaft taklaması sesinden hep rahatsız oldum.

5.Viraja girdiniz tatlı tatlı gaz açarak çıkıyorsunuz.Tam bu anda bir şey oldu ve bir tereddütle gaz açmaya son verdiniz fakat daha gaz
    kapatmadınız gaz kolu sabit halde duruyor.işte tam bu anda bu kadar çabuk kapanan ön amörtisör ve doğrulup dik hale gelen motosiklet sürmedim.

Fakat tüm bunların motosikletin eski ve hak ettiği bakımı alamamasına bağlıyorum.Şartlar benim için uygun hale geldiğinde, daha öncede belirttiğim gibi
    2-3 yaşında, ilk sahibinden, yetkili servis bakımlı ve tabiki ESA'lı bir 1200 GS sahibi olmak isterim.

Tartışılmasız üstün yönleri;

1.Ağırlık.Rakipsiz durumda hafif bir motosiklet.
    2.Şaft aktarması.Bedeli ne olursa olsun sahip olmak istiyorum.
    3.ESA.Hayalim.Bu lüks mutlaka benim olmalı.
    4.Statü.Bende bu yeri hak ediyorum.Eminim.
    Karın kası yapma olayı iyiymiş bence

2. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Murat TAŞ (03-02-2015)