Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 368 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Paralever-Telelever, üstün viraj kabilyeti ve inanılmaz kontrollü frenleme mühendisliği.

Umulmadık- beklenmedik bir hata yaptığınızda yukarıda üç üstün özellik afedersiniz ama insanın kıçını kurtarabilecek kadar arkasındadır. Bir hatalı iş yaptım motor allem etti-kalkem etti dik kalmayı başardı, yoksa hastanelerde olacaktım Demeyen GS sahibi var mı acaba.?

Zaten BMW 1200 GS'e vereceğiniz fazladan para size motoru satarken geri gelir.
    Geçici olarak vereceğiniz geri alınabilinecek parayı bir nevi kaza sigortası olarak düşünün derim.

2. Yavuz GENCOGLU güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Cem Tanik (10-07-2016),Mete Demircan (23-10-2015),MustafaYAŞA (06-11-2015),Sadık SÖNMEZ (02-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015),UĞUR KOÇ (01-02-2015),UgurKaptan (16-10-2015)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

bu lever teknolojisi diğer makinelere de geldiğinde olayın şekli biraz değişecek herhalde. gelir mi gelmez mi bilemiyorum tabi de, bir patent hikayesi vardı.

hoş paralever başka makinelerde de var galiba, moto guzzi olabilir.
    Konu ahmet korkmaz tarafından (01-02-2015 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

4. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Atilla Düzel (19-04-2017)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Ahmet diger makineler telelever taktığinda bunu başka bir başlıkta tartişıriz.
    sende 1150 gs kullaniyosun.sende konuya dahilsin aslinda.gs in nesini seviyosun? ,nesini sevmiyosun?.amac kulaktan dolma bilgileri doğrulamak yada çürütüp gs hayali kuranlara yardımcı olmak.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

6. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (04-02-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

1150 GSA ve çeşitli japonlar kullanmış birisi olarak,
    Neden alınır?
    -Frenler
    -Düşük ağırlık merkezi, özellikle stabilize yolda iyi denge
    -Düşük devir torkunun güzelliği
    -Hava-yağ soğutmalı olması (Ş.dışı)
    -Şaftlı olması (Zincir yağlama derdi yok)
    -Zibil gibi çıkma yedek parçası, her yerde DIY manuelleri, dünya geneline yayılmış tecrübe paylaşımları
    -Eli anahtar tutan birisi için, kendi motorunu onarmaya girişme cesaretini vermesi
    -Her tarafta servis bulunabilmesi
    -Muadili motorlara göre abartı olmasa da bir çıt düşük yakıt tüketimi.
    -Muadili motorlara göre düşük vergi dilimi
    -Muadili motorlara göre oldukça hareketli 2. el piyasası
    -Motosiklet yağı kullanmak zorunda olmamak.
    -Güçlü alternatör çıkışı
    -Konforlu süspansiyon ve sele
    -Telelever konforu
    -Camiadaki prestij algısı

Neden alınmaz
    -Eder fiyatı pahalı
    -Titreşimli
    -Yetkili servisi pahalı
    -10-15 k km de bir sübap ayarı istemesi.
    -Yağ tüketen motoru
    -2013 öncesi modellerde, debriyaj değişiminin zorluğu
    -Hava-yağ soğutmalı olması.Ş. içi
    -şaftlı olması (güç kaybı ve şaft ile ilgili sıkıntıların maliyeti)
    -Takırtılı tukurtulu çalışma. (Alışmak gerek)
    -problem, arıza konusunda kabarık sicil.
    -Alanların benden çektikleri eziyet

Genel olarak BMW fanatikleri, BMW yi eleştirinlere Kedi-ciğer muamelesi yapıp olayı "parası olan biner, olmayan japona biner" gibi bir noktaya getirirler ki bu aslında son derece komik bir algıdır. Aslında işin özeti şudur. BMW (R 1XXX GS ve GSA özelinde) standartları belirlemeye ve çıtayı yüksek tutmaya çalışan bir markadır ama bunu yapmaya çalışırken bazı noktalarda işi eline yüzüne bulaştırmıştır. İşte kullanıcının karar vermesi gereken nokta, BMW den artılarına sahip olurken, eksilerini ne kadar kaldırabileceğidir. Bu para meselesi değil, olası arızaları ucuz yollu gideremez ve harcadığı paralar sebebi ile kendini BMW tarafından söğüşlenmiş gibi hissederse, BMW alınmaz, yok eğer aldığı keyif, "BMW olsuni maaşımın yarısı olmasın" dedirtecek seviyeye ulaşmışsa, alınır, arıza olursa da bir şekilde ucuz yollu halletmenin yolları bulunur.

Ya da az biraz daha beklenir, Yeni Africa Twin çıkar, mantıklı bir fiyatla gelir ve tartışmalar biter.
    Konu Kağan Dalak tarafından (01-02-2015 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

8. Kağan Dalak güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (02-02-2015),Atilla Düzel (19-04-2017),Furkan Çelebi (02-02-2015),Osman Somuncu (02-02-2015),Sadık SÖNMEZ (02-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015),UĞUR KOÇ (01-02-2015)

Enduroist Üye Murat TAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat TAŞ
    Motosiklet
    R120GS ADVENTURE
    Marka
    Bmw

8 ay 10.000 km. 1200 GS kullanmış bu sürede önemli sayılabilecek 2 yurt dışı seyahati yapmış biri olarak
    2006 model GS 'I satma sebeplerim;
    1.Rüzgar korumasına sahip olmayan bir makinedir.Neredeyse naked havasındadır.Buda günde 300-500 km.
    ortalamayla 4-5 gün motosiklet kullanmayı eziyet haline getirir.O kadarki Hırvatistan dönüşü 1 kg.karın kası
    yapmışım.Diyetisyenim bunu 7 günde nasıl yaptığımı öğrenince çok şaşırdı.
    2.Yağmurda süremezsiniz.Sürmekte ısrar ederseniz elektrikle çalışan parçaları bozulabilir.Ben Kosovada yakalandığım,
    gün boyu süren sağanakta sürdükten sonra sağ elcik ısıtmamı ve sol el buton konsolundaki sinyal butonunu kaybettim.Döndükten
    sonra buton konsolunu RİM motodan çıkması ile değiştirdim.Elcik ısıtmayı çıkma bulamadım ve motosikleti sattım.
    Buyrun fotoğrafıda burada;

3.Aynı seyahatte benim hatam yüzünden sağ aynam kırıldı.Hırvatistan Split'te B.M.W. yetkili servisinde ummadığım bir ilgisizlikle karşılaştım
    Tabiki ayna ellerinde yoktu ve çözümümü kendim ürettim.Buyrun fotoğrafı aşağıda;

4.Özellikle kalkış anlarındaki şaft taklaması sesinden hep rahatsız oldum.

5.Viraja girdiniz tatlı tatlı gaz açarak çıkıyorsunuz.Tam bu anda bir şey oldu ve bir tereddütle gaz açmaya son verdiniz fakat daha gaz
    kapatmadınız gaz kolu sabit halde duruyor.işte tam bu anda bu kadar çabuk kapanan ön amörtisör ve doğrulup dik hale gelen motosiklet sürmedim.

Fakat tüm bunların motosikletin eski ve hak ettiği bakımı alamamasına bağlıyorum.Şartlar benim için uygun hale geldiğinde, daha öncede belirttiğim gibi
    2-3 yaşında, ilk sahibinden, yetkili servis bakımlı ve tabiki ESA'lı bir 1200 GS sahibi olmak isterim.

Tartışılmasız üstün yönleri;

1.Ağırlık.Rakipsiz durumda hafif bir motosiklet.
    2.Şaft aktarması.Bedeli ne olursa olsun sahip olmak istiyorum.
    3.ESA.Hayalim.Bu lüks mutlaka benim olmalı.
    4.Statü.Bende bu yeri hak ediyorum.Eminim.
    Dikkat EJDERHA ÇIKABİLİR.........

10. Murat TAŞ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar SERTDEMİR (05-02-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

murat bey geçmiş olsun,acemilik kurbanı olmuşsunuz diyeceğim.düğmeleri komple değişmeye gerek yoktu temizlikle düzeliyor genelde .yada sadece bozuk düğme değişiyoruz.elcik ısıtmalarında çıkmasını aramayın bundan sonra, ben standart elcik ısıtması olan bütün bmw lerin elcik ısıtmalarını sıfırdan kendim yapıyorum yeterki alt yapısı olsun.rüzgar içinde biliyorsunuz adv cam, extra spoyler yada gaga kenar ına takılan adv rüzgar spoylerleri var.hırvatistandakı servise bir sey diyemiyorum son olarak yıpranmış uzun süre bakım görmemiş bir shaft tan daha fazla ses gelmesi normaldir.
    ve evet,buradan çıkarılması gereken ders:ilk hevesle, bilen birine göstermeden bmw almamak gerekir.yeni motor almanın heyecanı içindeki bir binici,bilir kişinin göreceği bir çok ayrıntıyı kaçırabilir gözünden.
    sağ olsun forumdan bir çok abimiz kardeşimiz ilanlardakidaki bmw lerin bazılarını soruyorlar bana,kimisinin satıldığı işletmeyi tanıyorum, kimisini tanımasamda ilan resimlerinden bile küçük ayrıntıları söylüyorum arkadaşlara.yardımcı olmak adına.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

12. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 8 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (02-02-2015),Arif Oral Unal (02-02-2015),endercalap (08-02-2015),ERDAL ORAL (30-03-2016),fatih bekem (02-02-2015),ozgurcakici (22-10-2015),Sabahattin KOÇAK (02-02-2015),tolgahan yılmaz (10-02-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Uğur Ustam henüz BMW 1200 GS almamış ancak almaya çok hevesli ve yakın, şuan onun yarısı küçüklüğünde bir F650 GS motosikleti kullanan birisi olarak konuşma hakkımız var mı acaba. Ben buna sığınaraktan sadece BMW alman kalitesini vurgulamak istiyorum. Hala ülkelerinde birinci dünya savaşından kalan araç otobüs ve kamyonları çalışmaktadır. Yedek parçaları bile bulunmaktadır. Belki mühendisliği kaba ama sağlam çalışıyor. Yedek parçasını elinden geldiğince birbirine uyumlu yaparak modellerini yıllarca ayakta tutmak istemiş. Bazen Apple'a benzetiyorum bu nedenden ötürü. Ben de eli anahtar tutan ve daha önce motosiklet tamircisinde çalışmış biri olarak şunu gördüm. Ben kendi BMW mi söküp taktığımda parçaların asla bozulmadığını deforme olmadığını ve yenisinin sanki yerinden çıkmış gibi yerine cuk oturduğunu gördüm. Çakma yedek parçasının olmama sebebi de bu olsa gerek. Yıllarca BMW' yi yaşatabilmek adına kendi parçalarını kendisi üretiyor. Aklıma gelenleri aktardım. İnşallah da en kısa zamanda 1200 GS sahibi olmak da istiyorum.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

14. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Atilla Düzel (19-04-2017),Sabahattin KOÇAK (02-02-2015),şafak onikiler (04-02-2015),UĞUR KOÇ (02-02-2015)

Enduroist Üye Ali HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali hakan
    Motosiklet
    R1250GSA
    Marka
    Bmw

neden 1200 sorusuna cevabım,90 bin km'dir kullanıyorum diğerleri gibi bu km'lerde motor çalışıyor biniyorum diye şükür etmektense,ince ayarlar ile vakit geçiriyorum (ugur usta bilir lamda sensörü temizliği gibi) ;araziye giriyorum 250cc hard cross makinalar kadar olmasada yeterince zevk veriyor;bazen apaçilik yapıyorum yollarda ss ler ile kapışıyorum tecrübem yettikçe;eşimi alıp yan çantaları doldurup 4/5 bim km'lik turlara çıkıyorum;bu güne kadar yaptığım en yüksek tutarlı masraf ise sis farlarına yaptığım yatırımdır,,,,,dolayısı ile benim kriterlerime göre şimdilik en iyisi yağ suğutmalı gs ,yerini dolduracak başka bişey çıkarsa değiştiririm.......yollarada görüşmek üzere
    ali hakan

+90 532 422 30 56
    O Rh(+)

16. Ali HAKAN güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (02-02-2015),Arkin topatan (02-02-2015),UĞUR KOÇ (02-02-2015),UgurKaptan (16-10-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Parasını falan geçtim ama o kadar çok abuk sabuk yolda kalma deneyimi okudum ki, çok sevdiğim bir motor olmasına rağmen resmen soğudum. Mutlaka hiç yolda kalmamış ve uzun zaman çok memnun şekilde kullanmış arkadaşlar da vardır ama benim için öncelik güvenilirlik ve GS, bana pek eziyeti kaldırabilecek bir motor gibi gelmiyor. Biraz nazlı gibi yani. Yanılıyor da olabilirim...

Hala gördüğüm zaman kalbim hızlanır, o ayrı, ama mantığım hep "dur" der.

Enduroist Üye Ali HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali hakan
    Motosiklet
    R1250GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Emre Tekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parasını falan geçtim ama o kadar çok abuk sabuk yolda kalma deneyimi okudum ki, çok sevdiğim bir motor olmasına rağmen resmen soğudum. Mutlaka hiç yolda kalmamış ve uzun zaman çok memnun şekilde kullanmış arkadaşlar da vardır ama benim için öncelik güvenilirlik ve GS, bana pek eziyeti kaldırabilecek bir motor gibi gelmiyor. Biraz nazlı gibi yani. Yanılıyor da olabilirim...

Hala gördüğüm zaman kalbim hızlanır, o ayrı, ama mantığım hep "dur" der.
    ben dahil ,hiçbir arkadaşım yolda bir arızadan kalmadı (not :2000 yılından bu güne çeşitli model ve tipte aralıksız gs kullanıyorum)
    çekici üzerinde eve dönmedi ,anlatılanların çoğu şehir efsanesi
    ali hakan

+90 532 422 30 56
    O Rh(+)

Sayfa 2 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu