Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456713 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 368 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

1150 GS Lerde yolda bırakacak sorun krank sensörüdür,bu modeli alacak insanın bu parçayı değişmesi gerekir ,ilk versiyonlarında sensörde kullanılan kablo sertleşip çatlıyor ve kısa devre yapıyordu ,2004-2008 model arası 1200 gs lerin yolda bırakmasının 2 sebebi var ,benzin regülatörünün ilk versiyonlarında su alması ve elektronik kartın yanması,2 .sebebi ise ews anteninin su alıp ,immobilizer çipini okuyamaması.bu yıllar arası bmw 1200 gs yi alacak arkadaşın ,ilk iş olarak bu iki sorunu giderip yola öyle çıkması gerekir,benzin regülatörü 170 dolar ,ews anteni 35 dolar ,yeni versiyonlarda izalasyon güçlendirildi artık su girmiyor.
    Düzgün kullanılmış bir bmw nin en ağır masrafı , 60-70 bin km de yapılan 1500 tl lik debriyaj balatası değişimi,aslında onunda 1000 tl si işciliktir.parça konusunda fiyatlar ,japon motorlarına yakındır ve borusanda anında bulabileceğiniz bir çok parçası vardır.50 yaşındaki bmw motorlarının bile yedek parçası hala bulunuyor ,benim bu motoru almamdaki en büyük sebeblerden biride bu parça konusudur. yamaha da bir tps sensörü için bile 40 gün beklemek bana koydu. ebay da üçte bir fiyatına bmw nin zebil gibi çıkma parçası var .

2. ahmet yaramış güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (02-02-2015),Erdi Şenkaya (08-08-2015),Ersan Karagozlu (02-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015)

Enduroist Üye Murat TAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat TAŞ
    Motosiklet
    R120GS ADVENTURE
    Marka
    Bmw

1200 GS için Şaft zincir temizleme ve yağlama sıkıntısını ortadan kaldıran bir mekanik innovasyonmudur veya diğer
    bir bakış açışıyla komplike hale gelen aktarma sistemi yüzünden zor durumlarda mı kalınır.Aşağıdaki linki
    yakın örnek olduğu için tekrar paylaşıyorum.

http://www.enduroist.com/forum/showt...s-şaft-sorunu
    Dikkat EJDERHA ÇIKABİLİR.........

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Murat TAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1200 GS için Şaft zincir temizleme ve yağlama sıkıntısını ortadan kaldıran bir mekanik innovasyonmudur veya diğer
    bir bakış açışıyla komplike hale gelen aktarma sistemi yüzünden zor durumlarda mı kalınır.Aşağıdaki linki
    yakın örnek olduğu için tekrar paylaşıyorum.

http://www.enduroist.com/forum/showt...s-şaft-sorunu
    Başınıza gelen şaft olayını hatırlıyorum ,hatta şaftın halini görünce şaşırmıştık.gerçekten sizin aldığınız bmw ,önceki sahibi tarafından sadece binilmiş ve hiç bakımı yapılmamış bir aletti ,yoksa şaft o hala gelinceye kadar nasıl fark edilmez anlaşılacak bir durum değil.yurt dışından 100-200 dolar arası çok güzel kullanılmış şaftlar vardı,hatta sizde tornada yaptırmıştınız ,bence satmak için biraz acele ettiniz,bir kaç masraf edip size uzun yıllar bmw tadını yaşatacak bir aletti ama neyse hayırlısı olsun diyelim .
    işte bu yüzden bmw alırken iyi araştırmak gerekir.
    Konu ahmet yaramış tarafından (02-02-2015 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Murat TAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat TAŞ
    Motosiklet
    R120GS ADVENTURE
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başınıza gelen şaft olayını hatırlıyorum ,hatta şaftın halini görünce şaşırmıştık.gerçekten sizin aldığınız bmw ,önceki sahibi tarafından sadece binilmiş ve hiç bakımı yapılmamış bir aletti ,yoksa şaft o hala gelinceye kadar nasıl fark edilmez anlaşılacak bir durum değil.yurt dışından 100-200 dolar arası çok güzel kullanılmış şaftlar vardı,hatta sizde tornada yaptırmıştınız ,bence satmak için biraz acele ettiniz,bir kaç masraf edip size uzun yıllar bmw tadını yaşatacak bir aletti ama neyse hayırlısı olsun diyelim .
    Link benim sorunuma ait değil.Tartışılan durum biraz daha vahim.
    Dikkat EJDERHA ÇIKABİLİR.........

Enduroist Üye Osman Sevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Sevil
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Geç kalmış olabilirim , 45'inde motor öğrenmeye başlayan, 2000 km motor kullanmış biri olarak, günde 500 km ortalamayla beni taaa Andorra'ya kadar götüren; Çok pis düştüğüm (defalarca, düştüğü yerde fırıldak gibi dönerek sürüklendi motorcuğum) Andorra'da; yerden kaldırıp marşa basmamla tekrar hizmetime girip 2500 KM geri getiren,
    en az 5 defa "Şimdi kesin gittik!" dediğim yerde zınk diye durup hayatımı kurtaran, dağ başında yağ ışığı yandığında (yenilerinde bu durum değişti gerçi) herhangi bir benzinciden herhangi bir benzinli motor yağı ile takviye yapabildiğim, bu yaşta çöküp zincir yağlamakla beni uğraştırmayan, 50 km/s ile 6. viteste pıt pıt pıt'dan 220 km/s'nin kükremesine bir bilek hareketinden başka bir şey istemeden çıkıveren, aynı güçteki motorlardan daha hafif ve dengeli, çirkin ama kendine göre bir estetiği olan, sadık yol arkadaşım 1200 GS için açılmış bu topic'te yazmakta.

Kusura kalmayın

7. Osman Sevil güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Birtan Yılmaz (13-03-2015),Can Ekin (08-02-2015),EYÜP AKTAŞ (18-04-2017),halil işvarlar (03-02-2015),TahsinAksu (03-02-2015),Yasin Erol (29-03-2015)

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Link benim sorunuma ait değil.Tartışılan durum biraz daha vahim.

http://www.enduroist.com/forum/showt...%C7%D6Z%DCM%DC

linkin sizin olmadığını biliyorum ,yukarıdaki link sizinki,sizde aynı şaftla yola devam etseydiniz ,allah vermesin sizin durumda aynı olabilirdi.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

8 ay 10.000 km. 1200 GS kullanmış bu sürede önemli sayılabilecek 2 yurt dışı seyahati yapmış biri olarak
    2006 model GS 'I satma sebeplerim;
    1.Rüzgar korumasına sahip olmayan bir makinedir.Neredeyse naked havasındadır.Buda günde 300-500 km.
    ortalamayla 4-5 gün motosiklet kullanmayı eziyet haline getirir.O kadarki Hırvatistan dönüşü 1 kg.karın kası
    yapmışım.Diyetisyenim bunu 7 günde nasıl yaptığımı öğrenince çok şaşırdı.
    2.Yağmurda süremezsiniz.Sürmekte ısrar ederseniz elektrikle çalışan parçaları bozulabilir.Ben Kosovada yakalandığım,
    gün boyu süren sağanakta sürdükten sonra sağ elcik ısıtmamı ve sol el buton konsolundaki sinyal butonunu kaybettim.Döndükten
    sonra buton konsolunu RİM motodan çıkması ile değiştirdim.Elcik ısıtmayı çıkma bulamadım ve motosikleti sattım.
    Buyrun fotoğrafıda burada;

3.Aynı seyahatte benim hatam yüzünden sağ aynam kırıldı.Hırvatistan Split'te B.M.W. yetkili servisinde ummadığım bir ilgisizlikle karşılaştım
    Tabiki ayna ellerinde yoktu ve çözümümü kendim ürettim.Buyrun fotoğrafı aşağıda;

4.Özellikle kalkış anlarındaki şaft taklaması sesinden hep rahatsız oldum.

5.Viraja girdiniz tatlı tatlı gaz açarak çıkıyorsunuz.Tam bu anda bir şey oldu ve bir tereddütle gaz açmaya son verdiniz fakat daha gaz
    kapatmadınız gaz kolu sabit halde duruyor.işte tam bu anda bu kadar çabuk kapanan ön amörtisör ve doğrulup dik hale gelen motosiklet sürmedim.

Fakat tüm bunların motosikletin eski ve hak ettiği bakımı alamamasına bağlıyorum.Şartlar benim için uygun hale geldiğinde, daha öncede belirttiğim gibi
    2-3 yaşında, ilk sahibinden, yetkili servis bakımlı ve tabiki ESA'lı bir 1200 GS sahibi olmak isterim.

Tartışılmasız üstün yönleri;

1.Ağırlık.Rakipsiz durumda hafif bir motosiklet.
    2.Şaft aktarması.Bedeli ne olursa olsun sahip olmak istiyorum.
    3.ESA.Hayalim.Bu lüks mutlaka benim olmalı.
    4.Statü.Bende bu yeri hak ediyorum.Eminim.
    Karın kası yapma olayı iyiymiş bence

10. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Murat TAŞ (03-02-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

konu çok faydalı oldu teşekkürler

12. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Murat TAŞ (03-02-2015)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Geçen yıl 1200 gs imi aldıgımın 1. ayında ben şeridimde giderken tıkalı olan karşı şeritteki bir vatandaş u dönüşü yapmak için yoluma kırdığında arabanın yan kapısını görüp çarpışmaya hazırlanmışken,kendimi uçup şu tarafa atarım diye planlarken ne mi oldu,kapının önünde gs yığıldı ve dimdik durdu.İnanın hangi ara bu kadar çabuk ve stabil durdu ne ben nede korkudan gözleri açılmış araç sahibi anlayamadı.Ondan önce de 2000 km f800 gs kullanan biri olarak 1200 gs imin virajlara kendiliğinden bu kadar rahat girmesini çok yadırgamıştım.
    Yüksek tur camı ile karadeniz turu yaptım yağmurlara yakalandım, ne rüzgardan şikayetçi oldum,ne motorda çalışmayan aksam oluştu.
    Sonuç olarak neden mi 1200 gs:frenler,yüksek hızda stabilite ,sürüş ve sele konforu,viraj kolaylığı,prestij,ve amblemi en çok onu seviyorum Hala ilk gün gibi otoparkta yanından geçerken kırmızı şimşeğime nazarlı bir bakış atar okşar öyle geçerim,koşulsuz sevgi olmasa da bu da bir nevi aşk sanırım.

14. alper ozbas güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (04-02-2015),Arkin topatan (03-02-2015),Berkay İnal (04-02-2015),Can Ekin (08-02-2015),şafak onikiler (04-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015),UĞUR KOÇ (03-02-2015)

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

motosiklette lastik basıncı ayarı , amortisor ayarı dışında hiçbir teknik konudan anlamayan sürücü gözüyle tamamen kişisel beğeni ve meraka dayalı yorum ve düşüncelerimi aktarmak isterim.Zira bmw kullanan veya kullanmayanlar birçok değişik teknik yorum ve katkılar yapmış.Teknik işlerden anlamadığımdan o topa girmiyorum.

Benim 1100-1150 ve 1200 serilerinde en çok ilgimi çeken mevzu 2013 veya 2012 model az kilometrede 700 cc motoru olan adamın neden 2001 model veya 2004 model ( bir önceki motorundan belki de 10 yaş eski ) ve kilometresi daha fazla bir GS'i aldığıydı.Forumda da birçok insan benzer motor değişikliği yapmıştır.

Bu yaz şirketten bir arkadaşımın 99 model 170.000 km devirmiş bir r1100 gs ini kullandım.Dışardan çok kaba görünen motor üzerine binip gazı açtığınızda çok farklı hisler veriyor.40-50 km sonra mola verdiğimizde GS'in sahibi arkadaşım ''abi nasıl buldun'' diye sorduğunda ''uçan halı konforunda ama gazı açınca da bir savaş makinası'' gibi keyifli dediğimi hatırlıyorum.Transalp 700 'ün frenlerine iyi derken 99 model makinanın frenlerine hasta oldum.Merak ettiğim sorunun cevabı sanırım GS'n sürüş keyfinde gizli.

Özetle GS'ler titreşimli olsa da gidişi , konforu ve frenleri , viraj kabiliyeti çok iyi makinalar.1200 gs hiç kullanmadım ama 99 model 1100 bana bu kadar keyif verdiyse 1100 den çok daha teknolojik iyileştirmeleri bünyesinde barındıran 1200 çok çok daha iyidir diye düşünüyorum.

Hali hazırdaki motorumla 2 senede toplam yaptığım 13000 km.Çok daha uzun kilometreler yapabileceğim vakte sahip olduğumda ve yol yaptığım arkadaşlarıma transalp ile ayak uyduramayacağım bir durum olursa o zaman gidip gs'i diğer 1000 cc ve üzeri alternatiflerle değerlendiririm.Benim şu andaki durumundaki gibi vaktiniz azsa garajda 20.000 TL yerine en az 40.000 TL yatırmak da bana göre akıl karı değil.

Ama GS serisini alınca motosiklet camiasında kendini ayrıcalıklı hissedenleri de anlayamamıyorum.Kardeşim siz keyif almak için mi motora binersiniz yoksa ben en pahalı en buyuk motora biniyorum algısı yaratıp gösteriş peşinde koşmak için mi binersiniz diye merak içindeyim.

GS'ler mükemmele yakın cihazlar da olsa Şu anda transalp yerine 1200 cc bir makina alacak olsam askeri kamuflaj renki crosstourer alırım.Zira fiyat / performans / görünüm benim için bu makinada birarada toplanıyor.( GS yanında crosstourer patates diyenler mutlaka olacaktır ama benim için motor işi gönül işi )

GS seven ve sevmeyen herkesin gönlündeki motora binebilmesi dileğiyle.
    Konu harun solmaz tarafından (04-02-2015 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

16. harun solmaz güzel mesajın için 8 üye sana teşekkür etti :

Arkin topatan (04-02-2015),Berkay İnal (04-02-2015),Can Ekin (08-02-2015),Erdi Şenkaya (18-02-2015),Ersan ÖZYURT (04-02-2015),Murat TAŞ (04-02-2015),Sabahattin KOÇAK (04-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015)

Sayfa 3 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456713 ... SonuncuSonuncu