Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Evett, öncelikle Ali'cim konuyu hortlattığın için teşekkürler. Ne zamandır aklımdaydı, fırsat bulamamıştım.
    Bilenler bilir, F650GS'ten geçiş yaptım ben. Arayışa girmemin nedeni uzun yolda biraz daha hızlanmak ve bu hızda konforlu seyahat etmekti. R1200GS düşünürken, 2006 civarı modeller olacağından vazgeçtim. F800 veya F700 arasındayken Serkan Bayır'ın Super Teneresini test etmem ile süper tenere alma kararı verdim.
    Öncelikli görüşlerim F650GS gibi dengeli ve hafif(tenereye göre) bir motosikletten sonra pek ağırlığı hissetmedim. Şehir içi ve dışı 1500km oldu. Henüz arazi yapma şansım olmadı, belki bu noktada ağırlığını hissedebilirim çünkü arazide ayakları yere koyarak F650gs'i çok rahat kontrol ediyordum. Bunun dışında, Şehir dışı uzun yol konforum çok ciddi arttı. Düşük devir titreşim biraz mevcut, sonuçta yüksek devirli bir makine değil. Ama şehir içi çift silindirin avantajı ile daha az debriyaj kullanmaya başladım. Rüzgar kısmına gelince Givi Air Flow olduğundan çok rahatım. Serkan abi de normal cam vardı, ciddi rüzgar vuruyordu. O da kelebek cam ile sorunu çözdü.
    Yakıta gelince,
    Şehir içi->6lt/100km
    Şehir Dışı -> 80-100km/h'de 5.0-5,5lt/100km
    Şehir Dışı -> 130-140km/h'de 6-6,5lt/100km
    Şehir Dışı -> 170-190km/h'de 7-7,5lt/100km
    ortalamalarını gördüm.
    Motor sesi bana mükemmel geliyor, altımda V8 bir araç varmış gibi geliyor sesi bana hala. Sport ve touring modları mevcut. Sport moduna aldığınızda neler değişiyor araştırmadım ama makine çıldırıyor TCS güzel çalışıyor, yeni aldığımda henüz güce alışkın olmadığımdan ani gaz açmalarımda sürekli devreye girerek arka kaymayı engelledi. Sele yüksekliği 2 kademeli, düşük kademesi rahat basmamı sağlıyor(boy 1.72).

Yok mu hiç olumsuz düşüncem, kullandıkça çıkacaktır elbette; ilk etapta F650GS amortisörleri darbe emiş bakımından daha iyiydi. Super Tenere biraz sert geldi.

Biraz spontane bir yazı oldu, aklıma geldikçe buradan anlatırım. Motoru ekipmansız aldığımdan, koruma demiri, topcase, sis farı vs. buradan yazacağım hepsini.

2. Emir ÇELTEK güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

ahmet ozcan (12-04-2016),Ali KORKMAZ (13-04-2016),Çağın Sarılar (18-04-2016),Ersan ÖZYURT (12-04-2016),İbrahim KARAASLAN (18-04-2016),MelihUlubilgen (13-04-2016)