Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Standart Kriz halleri yeni motor tavsiyesi :)

Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz hafta 2003 1150 GS sarışınımı Kütahya' ya uğurladım Satıştaki amacım biraz modelini yenilemek, bakımlı bir makine bulabilmek ve BMW' den farklı bir markaya geçebilirsem bakım maliyetlerini düşürmekti. Motorsuz 2. haftaya girdiğim için benimde nöbetlerim başladı Hem biraz içimi dökeyim hemde sizlerin değerli yorumlarından faydalanmak için bu başlığı açıyorum. Bu başlığı dün başka bir foruma da açtım, görünce üff yine mi demeyin : )

30.000 civarı bütçem var. Aslında max. 30.000 bütçem var demek daha doğru : ) (Borçla çıkabileceğim rakam) Motora hatunla beraber biniyoruz ve ikimizde kiloluyuz. (Toplamda 200 - 210 kilo arası) Motordan başka aracımız yok ve hafta içi çok kullanmasakta şehir içinde ulaşımımızı motorla sağlıyoruz. Yılda 30 gün civarıda çantalarımızı falan toparlayıp genellikle kamp olacak şekilde uzun yollar gerçekleştiriyoruz. Bu gezilerde stabilize yollara vs.. giriyoruz yani uzun yollarda asfalt harici yollara girdiğimizde oluyor ama işte çoğunluk asfalt tabi. Yıllık olarakta yaklaşık 15.000 - 20.000 km arası yol yapıyoruz.

Honda NC750X' in 0 fiyatını görünce hem ilk defa bir 0 motorumuz olur diye düşünerek biraz heyacanlandık. Fiyatı 24.450 TL olması ve hem yakıt anlamında hem de bakım masrafları olarak ekonomik olması mantıklı geldi. Konforumuzdan taviz verip alırız diye düşündük. Ancak dün bayide ikimiz üstüne oturunca sığamadığık ve bu motoru alırsak mutsuz olacağımızı düşünmeye başladık.

Bana bir yol gösterin hangi makinelere bakayım? Eski makinemi 2 yıl kullandım ve uzun yollarda çantalarda yüklenince motor yaylandığında lastik çamurluğa sürtüyordu ve rahatsız bir durumdu gerçekten. 1150 GS adventure' ların amortisörleri daha kalın ve bu sürtme olayının olmayacağını düşünüyorum ancak bu konu da malum temizini uygununu bulma noktasında takılıyor ve en az 10 yıllık makine almış olacağım.

1200 GS' lere bütçe yetmeyeceği aşikar. Vstrom' ları çok pahalı buluyorum, yeni kasalarında şeklini beğenmiyorum. Tenere 660' ı düşündüm ama NC' ye sığmazsak herhalde ona da sığamayız tam emin değilim :kıvır, bir de tek silindir titreşim falan kafam karışıyor. Diğer forumdaki arkadaşlar sağolsunlar Varadero' yu önerdiler, şu an aklıma yatan en yakın model bu. Tabi bu modelinde yakıt olayı var ama çok keyifli gözüken bir makine olduğu için ve yeni model olacağı için olabilir diye düşünmeye başladım. Aklı başında kullanırsam belki yakıt olayını şehir içi 5.5 - 6' ya düşürürüm diye düşünüyodum ama gelen yorumlardan anladığım kadarıyla galiba 7' nin altı çok mümkün değil gibi.

Bu arada dürüst olmak gerekirse motor modellerinden çok anlamıyorum. İlk motorum Regal Raptor 250' lik bir chopper' dı, onunla baya bir gezdik : ) Sonra 1150 GS' e geçtik ve 2 senedirde 1150 GS' le güzel gezdik. Yani Regal ile GS modelleri dışında motorlar hakkında fazla bir bilgim yok.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

bütçe biraz zorlansa misal mt-09 tracer bi bakın inceleyin derim. hiç fena değil

KILIBIKRAYDIR

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Merhaba,
    Bütçe biraz daha zorlanarak 3 - 4 yaşında bir Super Tenere düşünülebilir bence.

Enduroist Üye OSMAN_YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    osman yazıcı
    İSTANBUL . . . . . . . . . . . . . . GÜNGÖREN.
    Motosiklet
    1200 SÜPER TENERE
    Marka
    Yamaha

selamlar,
    bencede çağin dediği gibi bütçeyi azıcık daha zorla süper tenere al ,senin aradığın bütün özellikler mevcut diye düşünüyorum,ben aktif olarak kullanıyorum,normal periyotik bakım hariçi ne servise ne ustaya hiç bir yere gitmiyorum
    yol tutuş,denge,rahatlık,(artcı içinde geçerli)konfor.......... bana göre bu tür motorda olması gerekenden fazlası var..bi inceleyin derim

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Artçı rahat edebilirse bütçenin altında çok temiz cbf1000 de alınabilir.

Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ama tenere en az 35 ten başlıyor ilanlarda genelde 40' a doğru fiyatlar. Onun için beni aşıyor gibi maaleser : ( Ben yine incelemeye devam edeceğim bu modeli ama 25 - 30 aralığında başka öneriler olursa onları da takip edeyim diyorum.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Bindiginiz NC de orjinal honda topcase takılı mıydı?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Halil hocam cbf1000' in artçı kısmı ufak mıdır?

Ersan Hocam topcase yoktu sıfır makineydi denediğimiz. Topcase geldiğinde sığmamız mümkün değil maalesef : (

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı EmreOzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil hocam cbf1000' in artçı kısmı ufak mıdır?

Ersan Hocam topcase yoktu sıfır makineydi denediğimiz. Topcase geldiğinde sığmamız mümkün değil maalesef : (
    NC700 den iyi olduğu kesin ancak bir varadero değil

10. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

EmreOzer (14-03-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Tiger 800, F 800GS, 990 KTM bu modelleri de araştırın

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu