Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Erol Koçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Standart BMW R 1200 GS ALTERNATÖR KAYIŞI ÖLÇÜLERİ

Arkadaşlar böyle başlık bir açıldıysa özür dilerim, ben bulamadım.

Kasım 2004 imal tarihli, 2005 trafiğe çıkışlı BMW R 1200 gs in alternatör kayış numaraları hangisi acaba.
    Contitech 4 PK 592 ELAST VEYA 4 PK 611 ELAST bunlardan hangisi oluyor veya hangi marka ne takabiliriz.

Ben 592 elast olanını taktım ama takarken çok sıkı geçti, yanlış mı yaptım acaba..

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Alıntı Erol Koçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar böyle başlık bir açıldıysa özür dilerim, ben bulamadım.

Kasım 2004 imal tarihli, 2005 trafiğe çıkışlı BMW R 1200 gs in alternatör kayış numaraları hangisi acaba.
    Contitech 4 PK 592 ELAST VEYA 4 PK 611 ELAST bunlardan hangisi oluyor veya hangi marka ne takabiliriz.

Ben 592 elast olanını taktım ama takarken çok sıkı geçti, yanlış mı yaptım acaba..
    orjinal bmw kayışıda aynı numaradır,fakat çok sıkı geçti olayına takıldım.eğerki gerçekten çok sıkı ise,uzun vadedeçıkarıcağısorunlar .
    1-alternatör ön bilyasını bozacak ve geç farkedilmesinde komuş salınımı yalpa yaparakkömürlerin üzerinde çalıştığı zemini bozacak.çözüm yeni alternatör olacak.
    2- alttaki krank bilyasını bozacak ki bu bilya bozmaları aşırı yük binmesinden olur.krank bilyası değişimi için motor açılacak.
    erol abi malesef bmw motosikletlerinin en büyük sorunu ben yaptım oldu mantığıyle yapılan işlemler sonucu uzun vadede büyük sorunlar açan bu tür yan sanayi parça kullanılmasından dolayıdır.kullandığınız kayışın orjinal fiyatı 80 tl civarındadır ve 40 bin km ömrü vardır.ben olsam her ne kadar numarası aynı olsada bu riske girmezdim.nasılki her markanın aynı ölçüdeki montu,botu eldiveni vs beden numarası aynı olsada farklılık göstereceği gibi kayış da busıralamaya girer diye düşünüyorum.
    saygılar.

Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Benim taktığım kayış birebir bu ölçüde sadece baş tarafında BMW 12.31 yazısı yoktu, arkadaş kayış bayisi o yüzden aldım taktım 2 bin km. oldu ama içime sinmedi açıkçası, yarın orjinalini taktırıyorum. Teşekkür ederim uğur usta.

4. Erol Koçan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (04-04-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

önemli değil ,başka bir örnek daha vereyim size,geçen hafta 2000 model bmw R 1100 RT nin debriyaj balatası kaçırmaya başladığı için .balata değiştirmek niyetiyle motoru söktük.
    balatayı ve baskıyı çıkardığımızda gördükki,bir önceki debriyaj balatası değişiminde malesef yan sanayii veya çakma balata kullanılmış,bu yan sanayii debriyaj balatası,belli bir km den sonra bitmesi gerekirken.çok sert bir malzemeden imal edildiğinden, aksine neredeyse hiç bitmemiş fakat baskı plakalarının ikisinide bir hayli bitirmişti ve bunu düzolarakta yapmamış baskı plakalarında eğim oluşmuştu.
    malesef sadece balata değiştirerek onarabileceğimiz durumu sırf yanlış yan sanayii ürün yüzünden,komple baskı balata seti değişerek halledebildik.
    bu arada orjinal balata 500 tl civarı yan sanayısı 200 tl civarı döviz sürekli oynastığı için net rakkam vermıyorum.baskı seti ve yay 1100 tl civarı ,
    şunu demeye çlışıyorum aslında,bu gün 3-5 lira kar ettiğiniz yan sanayii parça uzun vadede 8-10 lira zarara yol açacaktır.performans kaybıda cabası.
    saygılar.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

6. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (04-04-2015),Berkay İnal (05-04-2015),Can Ekin (04-04-2015)

Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar 2004-2006 model r1200gs lerin dinamo kayışı numarası 4PK 611 elast'tır. Ben daha önce 4PK 592 takmıştım epey bir şekilde sıkı geçmişti. Gerçi sorun olmadan kullandım

611 ile 592 arasındaki fark ise 592 olan 1 cm kadar kısadır.

4PK 611 elast olanı taktık cuk diye oturdu.

Bu arada fiyatı yetkili serviste 125 tl. Piyasada continental marka 20 tl. (Serviste aynı markayı kullanıyor)
    Konu Erol Koçan tarafından (24-05-2017 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.

8. Erol Koçan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (24-05-2017)

Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Alternatif kayış

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi