Merhabalar,

Yaklaşık 2 motor öncedir niyetlendiğim, lakin cesaret edemedim R 1100 GS i nihayet almış bulunmaktayım. İlk baktığım motoru beğenmedim, 2. sini kaçırdım ama yılmadım 3. sünde kondüsyon olarak daha iyisini çok şükür alabildim.

Motoru İzmir'den arkadaşımla birlikte alıp binerek getirdik.

Motor mekanik olarak çok iyi durumda. Daha önce gidip baktığım 1100 den dolayı nasıl olmaması gerektiğini biliyordum. Motor soğukken de dahil nerdeyse yarım marşta çalışıyor. Herhangi bir dengesiz çalışma sarsıntı vs yok. Vites geçişleri iyi şanzımanın çıkardığı sesleri sevdim Motor 95 model ama plastik depolu muhtemelen 94 model ama 95 çıkışlıdır diye düşünüyorum. Avadanlığı neredeyse eksiksiz, Orijinal lastik tamir kiti ve hava tüpleri var.

Bunlar iyi haberlerdi. Gelelim kötü haberlere,

Kozmetik kusurları kenara bırakırsak, ivedilikle lastik ve debriyaj balatasını değiştirmem gerekli. 5. vitesteyken 5000 devri hızlıca geçmek istediğimde devir fırlıyor ama motor hızlanamıyor. Kavrama neredeyse maneti tamamen bıraktığımda oluyor. Yan ayak gevşemiş fark etmedik neredeyse altında kalıyorduk motorun . Orta Sehpaya da 2 kişiyle ancak alabiliyoruz. Mekanizma pastan dolayı sıkışmış. Bir de ayak basılan parçası kırık. önümüzdeki haftalarda bunu çözeceğim. Arka fren pedalını ayakla bulmak zor Ahmet Abi nin söylediği pedal genişletme kiti gerçekten lazım.

ABS lambam sürekli yanıp söndü alt üst şekilde. ABS düğmesine basınca alttaki ışık sabitleniyor ancak bir süre sonra tekrar aynı şekilde oluyor. Eve gelince arka stop lambamın yanmadığını farke ettim. Burada bundan bahsedilmişti. Buna da bakıcam.

Düğmelerinin yerinin farklı olması beni bayağı zora soktu ancak alışacağım diye umuyorum

Bu haliyle file motorun gidişi, yol tutuşu verdiği güven üst düzeydeydi.

Birkaç tane de resim ekleyeyim;

Önümüzdeki haftalarda kapsamlı bir bakım yapacağım. Yağlar, yağ filtreleri, benzin pompa ve filtresi, alternatör kayışı, hava filtresi, debriyaj balatası, lastikler v.b.

Yaptığım işlemleri burada açacağım başlıkta yayınlayacağım.

saygılarımla.